Blog > Komentarze do wpisu

TEST E-PAPIEROSÓW MLID & VOLISH czyli NIE MASZ BIAŁEJ MYSZKI WYNAJMIJ POLARNEGO

Nie od dziś wiadomo, że wiele produktów użytecznych dla człowieka testuje się na zwierzętach. Wiadomo też, że genotyp myszy, co jest dość zaskakujące jest bardzo zbliżony do człowieka. Tak bardzo, że  zaledwie 300 genów myszy, na … ok. 30 tysięcy składowych, nie występuje u człowieka, a 300 ludzkich genów nie występuje u myszy. Ten fakt jest powodem, że myszy, szczególnie białe są wykorzystywane w wielu badania laboratoryjnych, naukowych i przemysłowych. No, ale niestety myszy nie mówią i nie wyrażą swojej opinii o gotowym produkcie, no chyba, że Myszka Mickey, A POLAR TAK!!


Co zrobić jak nie masz gadającej białej myszy? Wynajmij Polarnego!!! Ten ma genotyp identyczny z człowiekiem, też jest biały i do tego jeszcze gada. Istnieje tylko ryzyko, że może powiedzieć za dużo.


Polarny został wynajęty, aby przetestować obecne na polskim rynku e-papierosy firm Mild i Volish I WYRAZIĆ SWOJĄ OPINIĘ.  W sumie do testowania otrzymał 3 rodzaje papierosów Mild Sin, Mild M201 Pen Silver oraz e – papierosa Volish Black. W związku z tym, żeby Polarowi płuca nie wysiadły, oczy nie wyszły z orbit i nie dostał żylaków za uszami, jeden z tych papierosów testowała CD (dla niewtajemniczonych - Córa Duża). Pozostałe dwa pykał sobie Polarny.


Zgodnie z umową test ma być szczery, więc nie będzie tu nadzwyczajnego słodzenia i zachwalania, a jedynie fakty. Zacznę od najtańszego produktu, a skończę na … najlepszym.


MILD SIN


MILD SIN


Zacznijmy więc od Mild Sina, którego testowała CD. Dlaczego akurat tego dostała CD? Ponieważ Polar stwierdził po próbnym rozruchu, że Mild Sin wytwarza, jak dla niego za mało dymu. Może to wina grzałki, może napełnienia kartomizera? Nie wiadomo, ale wiadomo, że dawka dymu i sposób zaciągania się nim Polarowi nie odpowiadały. Wrażenia CD? Po pierwsze stwierdziła, że Mild Sin gabarytowo jest dla niej za duży, jednak w odróżnieniu od Polara dymu jej wystarczyło w zupełności, a nawet twierdziła, że jest dla niej za mocny (testowała smak High Marlboro). Bardziej smakowały jej smaki, jakie miał możliwość przetestować Polar. Dzięki e – papierosowi Mild Sin, CD ograniczyła palenie tradycyjnych fajek do minimum. Kilka machów e –papierosa zaspokajało jej potrzeby na palenie. Bateria w Mild Sinie trzyma moim zdaniem bardzo długo, ponieważ od naładowania, przy paleniu CD wytrzymała TYDZIEŃ, dopiero dziś wstawiłem ją do ładowania … OD ŁADOWANIA FABRYCZNEGO. Według mnie to niezły wynik. No i kartomizer (ustnik ze smakiem), który odpowiada około paczce fajek również jej wystarczył. CD pali znacznie więcej niż paczę tradycyjnych fajek tygodniowo. Biorąc pod uwagę, że jest to najtańszy z e – papierosów Mild, to gdy weźmiemy jeszcze pod uwagę jego wydajność i długość pracy baterii to uważam, że może to być doskonały zakup dla mało wymagającego palacza. Trzeba jednak mieć na uwadze wielkość e-papierosa i jego ustnika, które niestety ani Polarowi, ani CD nie przypominały papierosa. W zestawie startowym mamy baterię z dokręcanym kartomizerem (ustnik ze smakiem) oraz ładowarką USB. Typowy zestaw dla komputerowca :).


MILD M201

MILD M201

Jeżeli chodzi o drugi produkt firmy Mild – e-papierosa M201 Pen Silver, to tego Polar bufał osobiście. Cena oczywiście wyższa, ale wyposażenie lepsze, bo w zestawie są aż 2 e-papierosy i ładowarka z wejściem USB na 220V oraz 10 kartridżami wypełnionymi smakiem Marlboro High. Podejrzewam, że można wybrać również inne smaki do zestawu, a jest ich wiele. Kartridże, w odróżnieniu od kartomizerów mają możliwość 3-kotnego napełniania, każde napełnienie to około jednej paczki fajek. Wyższość kartridży nad kartomizerami to nie tylko wielokrotność napełniania i możliwość wymiany smaków przy zmianie kartridża, ale również ustnik, który przypomina po prostu ustnik cygaretki, co Polarowi bardzo odpowiadało. Niestety Mild M201 Pen, jest bardzo delikatny i bardzo wrażliwy na „przeciągnięcie żaru” czyli przegrzanie grzałki, na przelanie płynem do napełnienia, no i ma dość szybko zużywającą się baterię. Przy czym ilość dymu jest podobna jak w Mild Sin, co powoduje, że może to być e-papieros przeznaczony dla okazjonalnych palaczy, lub osób mało wymagających, które mają „małe płuca” i nie czują dużej potrzeby na porządne sztachnięcie, czyli może to być e-papieros przeznaczony dla kobiet i młodzieży popalającej tu i ówdzie. Design Mild M201 Pen Silver przypomina jak sama nazwa wskazuje srebrny długopis, co Polarowi bardzo się podobało, ale są też inne możliwości zestawu, co można sprawdzić na stronie firmy MILD. Zarówno Mild Sin, jak i Mild M201 pali się trochę jak Sziszę.


VOLISH

VOLISH E - PAPIEROS EKSLUZYWNY

Na deser według Polara rewelacja, e -papieros firmy Volish. No tu NIESTETY, nie będę mógł wskazać żadnych negatywów oprócz … ceny. Design papierosa nadzwyczaj elegancki stworzony z bardzo dobrego jakościowo materiału. Przypomina trochę cygaro z… ustnikiem cygaretki. Volish ma inny mechanizm odpalania grzałki. O ile Mild Sin i M201 działają na dźwięk zasysanego powietrza, o tyle Volish, działa poprzez manualne wciśnięcie specjalnego przycisku. Takie rozwiązanie pozwala na używanie e-papierosa w dyskotekach i przy głośnej muzyce bez strachu, że wysokie dźwięki go uruchomią. Poza tym ilość dymu wytwarzana przez Volisha w zupełności zaspokajała potrzeby Polara. Nie było problemów z „przeciągnięciem” i przegrzaniem grzałki. Trochę bardziej zużywa się płyn do napełniania niż zakłada instrukcja, ale to pewnie dlatego, że Polar dobrze zaciągał z dużą ilością dymu. Temu e – papierosowi nie zagrażają żadne płuca, ani żaden „zasys”, wytrzymuje wszystko. Mocna bateria pozwala na palenie bez ładowania do 5 dni, co jest rewelacyjnym wynikiem, jak dla Polara. W zestawie jest ładowarka na USB i na 220V, dwa e-papierosy i 5 pustych kartridży, do których trzeba sobie dokupić płyn tzw. Liquid o wybranym przez siebie smaku. Polarny testował Marlboro (nie smakuje mu), Camel (ulubiony) i smak … Coca – Coli (rewelacja). Reasumując mimo najwyższej ceny, to  e-papieros jest Mercedesem w swojej klasie. Nie do zajechania, wytrzymały, z zadawalająca ilością dymu, z mocną baterią i wystarczającą pojemnością kartridża. Spełni wymagania najbardziej wymagającego palacza. Jednym słowem, gdyby Polar miał sobie kiedykolwiek kupić e-papierosa, to kupiłby zdecydowanie e-papierosa Volish. Dodatkowo używanie Volisha spowodowało, że Polar ograniczył palenie papierosów tradycyjnych do … 2 sztuk dziennie, co uważam za niewątpliwy sukces.


Na koniec informacja o smakach. Do  e- papierosów można dokupić 10 lub 20 ml liquidu o wybranym smaku i mocy, 1 ml (ok. 10 kropli) odpowiada ok. jednej paczce papierosów. Dostępne są wersje różnej mocy nikotyny: High, Medium i Low, oraz Zero, a także różne smaki: papierosowe (Marlboro, Camel, L&M, Kent, Winston, Lucku Strike, RY3,Tabacco, Menthol) oraz smaki takie jak: Cappucicno, wypróbowana przez Polara Coca – Cola, cytryna, czekolada, jabłko, jagoda, kakao, karmel, kawa, kokos, owocowy mix, pomarańcza, Red Bull, rum, szampan, truskawka, wanilia, wiśnia, zielona herbata.

 

UPDATE: Polar sklerotyk zapomniał o dość istotnej informacji w świetle nowych przepisów o zakazie palenia. E-papierosa ustawa nie obowiązuje, a z ciekawostek o tym, że czujniki p.poż działające na dym nie odczytują dymu z e-papierosa jako zagrożenia pożarowego - Polar sprawdził to we własnym biurze,


Na wszelkie pytania Polar odpowie w komentarzach. Na pytanie czy Polar jest normalny odpowiadam w tej chwili: NIEKONIECZNIE.


No i powiedzcie, że Polar nie jest lepszy niż białe myszki.

 


WNIOSEK: JEŻELI CHCESZ SIĘ SPRZEDAĆ, SPRZEDAJ SIĘ DOBRZE, NAWET JEŻELI BEZ SENSU.

niedziela, 21 listopada 2010, harry122

Polecane wpisy

Komentarze
2010/11/21 00:19:46
PIERWSZA!!!! :)
I jako pierwsza sie wymadrze niezbyt madrze- najlepiej nie palic ,o!
Pozdrawiam
-
harry122
2010/11/21 00:35:56
Oooo!!! Ania-USA, jak ja Cię dawno tu nie widziałem??? :)
-
rest5
2010/11/21 00:45:34
Chyba w końcu zacznę palić! I zacznę od e-papierosów - oczywiście. ;)
-
harry122
2010/11/21 00:50:24
REST i ty tutaj? Hm... jestem coraz bardziej zdziwiony.
Nie namawiam do palenia, wręcz odwrotnie.
Czyżby opis tak przekonywał do zakupu?
-
rest5
2010/11/21 01:03:07
Lubię gadżety, a te są ładne... I jestem przekorna - im bardziej nie pozwalają, tym bardziej...
-
anetacuse
2010/11/21 02:38:14
Ja wprawdzie niepaląca, ale przeczytałam z ogromnym zainteresowaniem. Myślę, że gdybym paliła, z pewnością skusiłabym się na spróbowanie. Ile to mniej bałaganu w domu czy w samochodzie. A jeśli papieros przypomina długopis, to można się pewnie dyskretnie pozaciągać w miejscach niedozwolonch.
-
ksania
2010/11/21 04:30:42
muszę pomyśleć nad tym sprzedawaniem :D ... no ale to nie o tym miało być a o papierosach
osobiście nie palę, nie paliłam i nie zamierzam palić tradycyjnych papierosów, ale miałam okazję doświadczyć (poprzez męża palacza) jak pali się e-pap no i przyznam że pomimo wysokiej ceny cieszę się że e się popsuł bo inaczej mało brakowało że bym się do niego przyzwyczaiła (ilość dymu była odpowiednia, smak odpowiedni Lov Menthol a nie denerwował mnie śmiecącym popiołem) :D
-
2010/11/21 06:50:22
Są myszki, Polar i Przyjaciółki. A Przyjaciółka ma e-pap...w szufladzie. Po początkowym zachwycie wróciła do tradycji. Dokładnie czemu, nie wiem. Recenzja była taka: "są do d...y".
-
2010/11/21 11:55:54
nie pytam, czy Polar jest nienormalny - swoje wiem ;))
Pytam o cenę owego mercedesa...
-
harry122
2010/11/21 14:05:25
REST rozumiem przekora ;), ciekawe czego to tak dorosłemu człowiekowi jeszcze można zabronić? ;)

ANETA w sumie zapomniałem napisać, że ten dym pachnie zamiast śmierdzi. CM-ka stwierdziła, że pachnie jak fajne kadzidełko, a kolega jak odświeżacz do powietrza. Poza tym zapomniałem dodać, że czujnik ognia nie reaguje na dym z tego papierosa i to chyba będę musiał zupdateować w notce :) Możesz ten produkt śmiało polecić znajomym.

KSANIA ale co ciekawe, że dla niepalaczy są dymy smakowe, które pali się jak Sziszę, a teraz Szisze są bardzo modne na różnych imprezach. Można więc palić zupełnie bez nikotyny i też mieć zabawę :)

NOEMI może właśnie dlatego, że miała jakiś dupny egzemplarz :) dupnej marki :). Jako palacz i to nie okazjonalny szczerze polecam e-papierosa Volish. Naprawdę ograniczyłem palenie do dwóch fajek i cieszy mnie to niezmiernie. Teraz te tradycyjne traktuję jak ... kostkę czekolady i kaprys. Zobaczymy jak długo :)

TAKAJEDNA nie pamiętam, wystarczy wejść na linki Volish, jest ich kilka w tekście i tam jest cena, a także przy okazji zobaczysz ceny kartridży, liquidów do napełniania, i innych gadżetów :)
-
2010/11/21 14:18:06
Paliłam do pięciu papierosów dziennie. Od wtorku nie palę i dobrze się czuję. Niczym nie wspomagam woli. Po prostu nie palę i tyle.
Teksty Polar ma na pewno od myszki, która, gdyby nawet gadała, nie byłaby w stanie go prześcignać.
Pozdrawiam.
Belita
-
2010/11/21 19:27:24
Polar - czy TO naprawdę dymi ?? Oraz czy w tych liquidach jest nikotyna ? Jak to dokładnie wygląda ? Zaciągasz się dymkiem czy powietrzem przechodzącym przez filtr ze smakiem ?
Ja przepraszam, że może zadają pytania z gatunku debilnych, ale nie e-papierosa na oczy nie widziałam i mieszkając na największej europejskiej prowincji mam gwarancję, że do w sklepach takie coś zobaczę zapewne za dwa lata
-
harry122
2010/11/21 20:14:53
DR555 do pięciu dziennie? To smakowanie a nie palenie :)
Gratuluję początku rzucania palenia :) Ja parę razy nie paliłem po pół roku, a raz nawet rok :), ale niestety mam słabą silną wolę :)

TAKAJEDNA tak pokrótce, aby dużo nie pisać. Dym mam najnormalniejszy smak papierosów, lub wybrany smak "inny", jest to normalny biały, drapiący w gardle dym. Dym ma nikotynę HIGH 18 mg, Medium 14 mg, LOW 11mg, Zero 0 mg.
Wiele informacji ciekawostkowych i technicznych może przeczytać na stronie Milda lub Volish, tam też mają sklep internetowy, kliknij w podtytuły z nazwami e-petków i poczytaj o szczegółach.
-
2010/11/21 23:36:00
5 lat temu zaczęłam palić po 15 latach niepalenia. Ależ byłam idiotka zaczynajac od nowa. Życie dało mi wtedy tak w kość, że myślałam iż papieros uspokoi moje nerwy. Bzdura.
Dobrej nocy.
Belita
-
ojczym2007
2010/11/21 23:41:23
Mam od 4 miesięcy Mild Pure z kartomizerami i zapewniam Cię Polarny, że te też się da napełnić, co zresztą przy zakupie pokazała mi sprzedawczyni. Taki kartomizer da się napełnić co najmniej 10 razy. Ja stosuję 7 kropli liquidu na napełnienie, co wystarcza mi na 2 dni palenia Marlboro Medium.
Zasadniczo polecam, choć lubię też zapalić "analogowego". Jednak nie ma jak porządny smród palonego tytoniu.
-
ksania
2010/11/22 02:24:12
czyli że niby e-papieros stylizowany na sziszę jest nieszkodliwy? a w wiki twierdzą inaczej pl.wikipedia.org/wiki/Szisza do tego jeśli chodzi o nietypowe nałogi, czyli że wydaje się że to nie nałóg mam swoje doświadczenie: praca w ogrodzie nieszkodliwe hobby, w internetową gierkę gram bo lubię chociaż nie muszę (:D) a czekoladę mogę jeść na wszystkie posiłki, a jednak po po kilku dobach całodziennej pracy w ogrodzie, następnie całej nocy na grze i zjedzeniu kilkunastu czekolad stwierdziłam że przesadziłam... no niby to nie groźne :)
-
ojczym2007
2010/11/22 10:30:29
Ksania - e-papieros nie jest stylizowany na Sziszę. W Sziszy pali się tytoń, którego dym miesza się z parą wodną. W e-papierosie nie spala się NIC. Tutaj w parę zamienia się płyn, w którym zawarta jest nikotyna. Nie ma tu w ogóle dymu i substancji, które powstają w wyniku spalania tytoniu.
-
harry122
2010/11/22 10:35:27
DR555 nie... no zapalić po 15 latach przerwy? Nie no ja chyba to bym tak nie pojechał po sobie :) A czy papieros uspokaja nerwy? Poniekąd tak, ale nie jego zawartość tylko manualne wyuczone czynności z paleniem związane.

OJCZYM oficjalnie kartomizerów się nie napełnia o ile wiem, nie oficjalnie wiadomo, że można zdjąć kapsel (wcale nie tak łatwo) i napełnić sobie kartomizer, ale myślę, że napełnianie 10 razy to lekka przesada, szczególnie, że kartridż po 3 napełnieniu, nie ma już swoich właściwości. Ja też lubię puścić dymka analogowego :), ale wtedy już tak dla zupełnej przyjemności.

KSANIA on nie jest stylizowany :), w sposobie palenia przypomina Sziszę, generalnie spalanie wygląda zupełnie inaczej. Czy jest szkodliwy? Jako spalarka nikotyny na pewno tak, bo uzależnienie, bo inne... czy tak samo czy bardziej niż "papieros analogowy" :) badania wskażą.
-
2010/11/22 15:11:57
hm...dym zawiera nikotynę ? I gryzie w gardło ? Więc czym się różni od normalnego papierosa ? I po co w takim razie zamieniać tego zwykłego na e...po za szpanem naturalnie ? No i jak to ma wspomagac rzucanie palenia skoro nałóg i tak się kultywuje ?
-
2010/11/22 16:05:27
Nie będę się wypowiadać na temat papierosów - nie palę .
-
harry122
2010/11/22 17:04:16
TAKAJEDNA po pierwsze to nie szpan, nikt nie bawi się e-papierosem dla szpanu.
Po drugie w papierosie szkodliwe są substancje smoliste dużo bardziej niż nikotyna, szczególnie dla osób postronnych, bo osoby postronne nikotyny nie wdychają. A dym e-papierosa nie zawiera substancji smolistych.
Po trzecie dym jest bezwonny.
Po czwarte dawkę nikotyny można zmniejsza do zera, by pykac sobie zerówkę.
Po piąte wychodzi palenie taniej.
Tyle różnic wystarczy?

MILEK hiii też dobra wypowiedź ;)
-
stradovius
2010/11/22 21:51:57
I jak tu się nie martwić o populację dźwiedzi na świecie? Palą całe klany i to paczkę za paczką. Taki wielki drapieżnik a ma tak mało silnej woli ;-)
-
mr.polarny
2010/11/22 21:58:28
STRADOVIUS silnej woli to ja mam duuuużo, tylko ona taka jakaś słaba jest :)
A populacja Dźwiedzi już na wymarciu, same samice zostały, już tylko krzyżówki pozostaną ;)
-
ojczym2007
2010/11/22 22:34:35
TAKAJEDNA: to nie jest dym. Z e-papierosa nie ma dymu - jest głównie para wodna i glikol propylenowy (który jest w różnych lekarstwach głównie aerozolowych ponieważ jest dobrym rozpuszczalnikiem), w których unoszą się cząsteczki nikotyny, a ta w niewielkich ilościach sama w sobie szkodliwa nie jest (oprócz uzależnienia). W parze z e-papierosa nie ma nie tylko substancji smolistych, ale też tlenku węgla i prawie 4000 związków chemicznych, z czego ponad 40 to substancje rakotwórcze.
-
ksania
2010/11/23 02:23:00
fakt... słowo "stylizowany" nie bardzo pasuje ale po drugiej w nocy lepszego nie znalazłam :D
czy tradycyjny papieros czy zwykły to jednak nałóg pozostanie nałogiem, a tak faktycznie to chyba jeszcze do końca nie zbadano co jest w tych epapierosach.
-
2010/11/23 17:35:15
czyli Mild Sin dla kobiet lub tych, którzy palą sporadycznie, a dla lokomotyw potrzeba większego gabarytu ;)

a jesli ktos nie widział e-papierosa w akcji to w internecie jest sporo filmików
www.youtube.com/watch?v=2FQA0Z9hs5w
-
harry122
2010/11/24 22:22:20
MEMENTO może zagłosowac na Volisha :) został nominowany do udziału w konkursie TVN TURBO
www.tvnturbo.pl/meskarzecz2010/na_co_dzien
-
statystycznypl
2010/11/25 15:34:54
Zawsze mnie bawi widok moich znajomych palacych "prawie pierosy"
-
e-palimy.pl
2010/12/22 12:58:42
Trafne spostrzeżenia, polecam szczególnie Volish Ego 2, szczegóły produktu tutaj:
www.e-palimy.pl/252-volish-ego-2-black-e-papieros.html
-
2011/02/09 20:57:31
Trwa konkurs Praca jak marzenie organizowany przez myfinepix.pl
Osoby które, zarejestrują się i będą w interesujący sposób komentować prace uczestników, wygrywają atrakcyjne nagrody. Są to aparaty fotograficzne, vouchery na odbitki oraz ubrania. W każdym etapie nagrodzonych będzie od 5 do 10 osób.
Zapraszam na www.myfinepix.pl/pl/blog/302768/239302
DODATKI


ZAPRASZAM