Blog > Komentarze do wpisu

BLOX NIE ISTNIEJE

 

Do takiego tytułowego wniosku doszedłem ostatnio bacznie obserwując onetowski konkurs na Bloga Roku.

 SMS BOX POLARNY

93/6

Skąd takie moje przemyślenia? Po pierwsze portal blox.pl jak widać kompletnie nie jest zainteresowany tym konkursem. Nie chodzi o Blogerów, ale o admininów dla których temat Bloga roku jakby nie istniał. Konkurs nie jest w żaden sposób ani propagowany, ani wyraźnie popierany. Przyczyna takiego stanu rzeczy może być fakt, że Onet.blog.pl jest portalem konkurencyjnym i promowanie przedsięwzięć konkurencji może być poczytywane za wybryk natury.

Jednak istnieje druga strona medalu. Blox.pl pretenduje do miana drugiego co do wielkości i pierwszego co do jakości blogów serwisu blogowego. Przy takim założeniu administracji blox.pl powinno w takim razie zależeć, aby jak największa liczba blogów z bloxa otrzymała nominację na bloga roku lub zdobyła nagrody internautów w poszczególnych kategoriach konkursowych. Przecież to byłaby niezła nobilitacja, a tym bardziej reklama, gdyby okazało się, że blogi bloxa wiodą prym w poszczególnych kategoriach.

Niestety, ale tego nie da się osiągnąć bez promocji startujących blogów we własnym serwisie. Nie da się tego osiągnąć bez mówienia o konkursie. Nie da się tego osiągnąć bez poparcia internautów. Nie da się tego osiągnąć bez ich głosów. Niestety głosów nie będzie i wyników również, bo blox.pl w konkursie nie istnieje.

Gdy spojrzymy na poszczególne kategorie na głowę wszędzie blox.pl bije Onet. W innych kategoriach wybija się jeszcze salon. 24. Blogi bloxa okazują się jedynie marginesem. W niektórych kategoriach blogi bloxowe, których jakoś jest przecież tak wysoko ocenia mają niewielkie szanse na to by zostać skierowane do czytania przez jury konkursu.

Po raz pierwszy medialnie mają możliwość konkurować ze sobą blogi wszystkich portali, blox.pl na tym tle wypada bardzo słabiutko. Czyżby blogi blox.pl były tak słabe? Niestety w tym konkursie „społecznościowość” bloxa wymięka. Na tle innych portali nie istniejemy. Jesteśmy jedynie rodzynkami w tłumie onetowych blogów, a przecież zarówno czytelnikami, jak i poziomem blogowania od nich nie odbiegamy.

W czym więc tkwi problem? Moim zdaniem w tym, że jednak jesteśmy zbyt mało medialni, zbyt mało osób wie o konkursie, zbyt mało osób wie, że biorą w nim udział ludzie z bloxa. Są pewnie też i inne przyczyny. Np. takie, że wielu znanych blogerów, z blox.pl nie wzięło udziału w tym konkursie. A ci, którzy w nim wzięli udział widocznie są jedynie cieniami bloxa. Ale czy na pewno?

Moim zdaniem nie, ale giniemy w tłumie onetowej masówki, nie potrafimy się wybić i wcale nie jest przyczyną poziom tego co piszemy.

Sokoro promocją blogów z bloxa w konursie Blog Roku nie są zainteresowani admini to ja je przynajmniej troszkę wypromuję u siebie. Może  znajdziecie wśród nich wartościowe, które mogą być konkurencją dla innych portali i oddacie na nie swój głos.

Może i admini by się w to zaangażowali i trochę nam pomogli?

Dla tych, którzy tu zaglądają przedstawiam listę blogów z blox.pl, które biorą udział w konkursie. Jeżeli uważacie, że są dobre pomóżcie im zaistnieć, zagłosujecie na nich, rozpropagujcie je. Głosowanie II Etapu do 29.01.2008 do godziny 12.

MLECZKO Kampania Wyborcza :)

 

MOJE TYPY Z BLOX.PL BIORĄCE UDZIAŁ W MIĘDZYPORTALOWYM KONKURSIE NA BLOGA ROKU:

-        KATEGORIA: JA I MOJE ŻYCIE:

ona bloxuje... – dialogi jej i jego czyli wesoła codzienność

-        KATEGORIA PROFESJONALNE

Reklamówka z kamieniami – blog o reklamie – krytycznie

Mikroby – fascynujące życie mikroorganizmów

experymenty informatyczne – proste porady informatyczne dla blogerów

-        KATEGORIA PODRÓŻE  SZEROKI ŚWIAT:

Dominikana i Haiti... jak kogut z kogutem – blog o Dominikanie i Hait

Moja Wyspa – ciekawe spostrzeżenia z życia w innym kraju

-        KATEGORIA KULTURA

Qui penis aquam turbat? – kontrowersyjne opinie na temat otaczającego świata

---- Quentin ---- - o filmir na poważnie i z przymrużeniem oka

migotanie słów – intelektualny mix kulturalny

-        KATEGORIA FOTOGRAFIA, VIDEO

Cztery pory roku – blog zdjęciowy

brwinoff – mała miejscowość w ciekawej fotografii

z.bliska – różne spojrzenie przez obiektyw

-        KATEGORIA BLOGI LITERACKIE

Tylko pozory i iluzje – zabawa słowem i myślą.

Antologia - klechdy – słowotwórstwo, myśli i pokręcona logika codzienności.

-       KATEGORIA  ZAINTERESOWANIA I PASJE

Stanikomania! – stanikach profesjonalnie i z usmiechem

Moje wypieki – smacznie i ciekawie

,

W

WNIOSEK: SZCZĘŚCIU NALEŻY DOPOMÓC.    

 
czwartek, 24 stycznia 2008, harry122

Polecane wpisy

  • NIE LUBIĘ MALEŃCZUKA czyli GALA ONET.PL

    Tekst jest długi i nie śmieszny więc życzę wytrwałości. No to Polarny wrócił i obiecał sprawozdanie z Gali Bloga Roku. I nie mam zamiaru deprecjonować wartości

  • BLOGOWE OSCARY

    Uparłem się jak Dźwiedź, że do czasu nominacji, żadnych więcej notek nie będzie i nie było. Mój dorobek świadczy o mnie i nic nowego na siłę nie chciałem dodawa

  • SUPER NIANIA czyli SUPER PRZEKRĘT

    . Wstrzymywałem się, wstrzymywałem, ale w końcu stwierdziłem, że nie będę czekał, bo wstrzymywanie jest niezdrowe, jak mawiał mój dziadek puszczając bąka w czas

Komentarze
2008/01/24 13:20:10
Harry, jak powiem, że spodziewałem się takiego wpisu u Ciebie , to nie uwierzysz. E, tam. Kurde, uwierzysz:)
Masz 100% racji, ale powiem ci po cichu, że onetowcy wcale źle nie piszą. Przynajmniej w mojej kategorii.
I nie wstyd dostać od nich baty.
Pozdrawiam:)
P.S.- naprawdę nie mam już więcej komórek;))
-
2008/01/24 13:31:25
ZABOCIEK: nie twierdzę, że piszą źle :)). Nigdzie tu nie padło takie słowo :)) po porstu wiele blogów, które zasługują na wyróżnienie ginie w tłumie, ponieważ to jest konkurs Onetu i nas tam jest strasznie mało. I mało nas widać. Jak mozna dać się poznac ogółowi jak nie przez reklamę? I ja włąśnie reklamę innych u siebie prowadzę. Oby wyszło im na zdrowie.
PS. Odpowiedzią na Twój PS jest wstawiony rysunek Pana Mleczki :))
-
Gość: agent roboczy, 213.25.164.*
2008/01/24 13:39:20
To jest , jak widzę , ogólny problem Gazety. Fotofora i fora nęka ciągły problem. Ciągłe nowości potrzebne chyba tylko informatykom. Odpływ ludzi z fotoforów ich nie przeraża. Dalej robią swoje. Czy to początek końca? Fotoforów pewnie tak. Blox będzie ciągnął dalej - m.in. przez takich jak Ty ;)
-
ols
2008/01/24 14:03:35
Admini mają wysyłać SMSy na blogi z Bloxa? Czy mamy zmuszać userów, żeby brali udział w konkursie? Wystartowali ci, którzy chcą.
Średnio nas kręcą takie wyścigi. No ale może dziewczę z Blog27 zna się lepiej od nas na blogach.
-
2008/01/24 14:09:39
Moim zdaniem konkurs, niezależnie przez kogo organizowany, powinien być choć trochę "promowany" na blox. Patrzę na to trochę jak na nauczkę na przyszłość. W końcu - uczmy się na cudzych błędach, sami wszystkich nie zdołamy popełnić (J. Chmielewska):).
Fakt, ze onet jest konkurencyjnym portalem, to mały pikuś. Bo wybicie się dobrych blogerów z bloxa, w konkursie byłoby miłą nobilitacją. Nie chodzi o promowanie innego portalu, a raczej o zaistnienie wśród konkurencji. Wciąż mam wrażenie, że o sprawie wie grupka zainteresowanych... Bo i skąd reszta ma wiedzieć?
-
2008/01/24 14:17:07
ols>> wysyłać - możecie wedle woli;). Sadzę, ze przydatniejszym byłoby trąbienie o konkursie i udziale w nim min. bloggerów stąd np. na stronie głównej bloxa. Potraficie tam informować o takich pierdołach:)... A konkurs, dzięki któremu można upowszechnić, czy spopularyzować blox (czytaj też zwiększyć "czytalność", a więc i atrakcyjność portalu;)) przechodzi bez echa. Z całym szacunkiem dla adminów, nie Was mają kręcić takie wyścigi. Mnie tez nie kręcą, udziału nie biorę, ale nie zajmuję się administrowaniem bloxa, czy innej platformy blogowej. Prywatnie - swojego bloga zgłaszać nie musisz, służbowo powinieneś zastanowić się jak zrobić "dobrze";) swoim.
-
proces7
2008/01/24 14:18:47
W liście, którą podałeś są naprawdę dobre blogi i warto na nie zagłosować, choćby w ramach "bloxowej solidarności". Bo powiedzmy- tu konkurujemy o pozycję rankingową, a tam jest nas niewielu. Nie muszę kogoś lubić, ani uważać jego blog za dobry, ale promocja Bloxa, jest też promocją mojego bloga.
Sam wprawdzie bardziej "mieszkam" w WordPressie, a mieszkałem długo na forum Agory, ale na czas konkursu zadomowiłem się tu nieco, zasiedziałem.
Tu też czytam kilkadziesiąt blogów, a na WordPressie zaledwie parę.
No i na dodatek mój blog okazał się "kontrowersyjny";)
Ja uważam tak, że w Blox można, a nawet należy się prać, ale w konkursie onetowskim- wspierać. To trudne, wiem.
-
2008/01/24 14:19:45
BON:D: Nie znam się na forach :) więc się nie wypowiadam :) a na foto wogóle :))

OLS: próbujesz wylać dziecko z kąpielą, szczególnie podając przykład Teensów.
Doskonale wiesz o co chodzi. Nie chodzi ani o wysyłanie przez Was esesmanów, ani też zmuszania kogokolwiek do udziału w konkursie.
Doskonale wiesz, że chodzi tu o pewną promocję konkursu, o wzmiankę o nim. Skoro reklamujecie Konkurs Asterixa, ktory z blogami ma tyle wspólnego co świnia z księżycem, to może warto wspomnieć o międzyportalowym konkursiena Bloga Roku? Chodzi o przyjrzenie się niektórym warościowym blogom jak np. "KLECHDY" czy "MIGOTANIE SŁÓW" lub np. specjalistyczna STANIKOMANIA i zlinkowaniu ich przy okazji w Waszych reklamowych okienkach. To promuje i pomaga dotrzeć szerszemu ogółowi.
Skoro wrzucacie różne blogi do polecanych i tych reklamowanych i tych na pierwzej stronie, może warto w czasie konkursu pomóc w promocji tym co wystartowali, o ile w WASZYCH OCZACH NIE PRZEPADAJĄCYCH ZA TAKIMI WYŚCIGAMI sa to blogi wartościowe.
-
2008/01/24 14:19:58
I dodam tylko, bo dziwnie to zabrzmiało;) - "swoim" nie poprzez promowanie byle czego, aby z blox, ale poprzez informację o konkursie i np. wszystkich przedstawicielach bloxa, którzy biorą w nim udział. Niech ci, którzy chcą głosować mają wybór i glosują na to, co najbardziej się im podoba.
-
2008/01/24 14:25:56
Też uważam,że informacja o blogach, które biorą udział w konkursie powinna być szerzej " podana" przez adminów, chocby w polecanych ....jest to przeciez swoistego rodzaju promocja portalu blox na onecie :)) im wyżej zajdą blogi z blox-a na onecie tym więcej osób z onetu przejdzie tutaj. Przecież to oczywiste ......
-
tres.pimientos
2008/01/24 14:28:00
harry, gracias za nobilitację! Z "posampas" ukłonem ;)
Głos, który waży, zawsze waży... więcej.
Siorbiąc melona na śniadaniu z którymś z lokalnych kacyków, wspomnimy o poparciu dla Republiki! ;))

Saludos,
tres.pimientos
-
ols
2008/01/24 15:14:07
@harry: ależ my te blogi promujemy! blogi z podanej przez ciebie listy to regularni bywalcy wszelkich okienek w portalu gazety gdzie pojawiają się linki do blogów.
@dr_ewa: widzimy tę oczywistość nieco inaczej.
-
2008/01/24 15:34:55
TRES: nie maco za co :))

OLS:hm...a może warto zintensyfikować tę promocję, oczywiście nie pomijąc przez to innych blogów? Warto chyba też wspomnieć gdzieś na stronie głównej bloxa o konkursie skoro wspominasz w okienku o konkursie Asterixowym
Oczywiście to jest moje zdanie, które wcale nie musi pokrywać się z myślą marketingową czy promocyjną GW i portalu blox.pl
-
2008/01/24 15:38:14
ols-jak uważasz, ja w konkursie nie startuję i jest mi wszystko jedno...możesz promować, możesz nie promować Twoja sprawa..
-
2008/01/24 15:50:43
OLS>> miło, ze zauważasz wszystkie skierowane do Ciebie wypowiedzi...
Nie promujecie blogów startujących w konkursie, ale blogi, w ramach normalnej akcji wrzucania na pierwszą stronę. Wybacz - żadna łacha. To dwie różne kwestie. Nie chcę być niegrzeczna, ale Twoje prywatne zdanie to jedno, a portal istnieje dzięki czytelnikom i blogerom. Ciekawa jestem "Waszego" podejścia promocji portalu, jeśli bronicie się przed jego faktycznym promowaniem. Czy to nie jest wewnętrznie sprzeczne?
-
kicior99
2008/01/24 17:12:26
Dzięki za wyróżnienie bloga. Mam swiadomość, że porwałem się na rzecz wielką, powoli zaczynam tego żałować. Dop II rundy pewnie wejdę, później czarno to widzę...
Fakt, mam wrażenie że blox nie dba o nas jako o drużynę, a wstydu przecież nie przynosimy - wręcz przeciwnie. A już mówienie o "konkursie zorganizowanym przez konkurencyjny portal" jest zupełnie nie na miejscu... Pozdrawiam
-
andsol-br
2008/01/24 18:52:22
No, jak mi taka piłka do nogi się toczy, to muszę kopnąć. Dźwiedź, wielkie dzięki za dobrą opinię, ale nie musiałeś od razu straszyć o tym intelektualnym. Ludzie by weszli i później się wystraszyli. Ale jak już szastać dużymi słowami, to przyznam, że te staniki to naprawdę rewelacja. Zrobić mądry, rzeczowy i pożyteczny blog w tak wąsko zakreślonym temacie to duża sztuka.

Nie umiem wybrać sobie nastawienia do Twojej głównej tezy, bo zbyt mało rozumiem całą tę mechanikę blogowania. Oczywiście tam muszą być pod spodem pieniądze ale jak się je produkuje i wydobywa zupełnie nie rozumiem (i raczej nie spodziewam się, by Ols ujawnił sekrety sejfu), więc ciężko dyskutować.

Wiem tylko od początku, że tracę na tym rozdziale na blogi stąd i niestąd, tylko przypadkiem docieram do dobrych blogów nieBloxowych, tu o nich pary z ust nie puszczą. Tylko zakładki ludzi pomagają. A czemu jestem tu a nie gdziekolwiek indziej? To jak z religią, mama, tata tacy, to i ja. Za tatę to mi robi Antrim (oj, wybacz, że Cię postarzam), bo jego Klechdy mi się podobały więc i ja tu osiedliłem się.

Co do polecania... trochę delikatna sprawa, bo będzie wyglądało na popłakiwanie: „ja też chcę cukierka”, ale skoro Ols (przy okazji, ukłony i szacunek za dobrą robotę) pisze, że „blogi z podanej przez ciebie listy to regularni bywalcy wszelkich okienek w portalu gazety gdzie pojawiają się linki do blogów” to spokojnie, bez narzekania (wiem, że jest nas 100 tysięcy) zauważę, że to nie o mnie. Ciułactwem i pracą zbieram sobie czytelników, raz dzięki Wykopowi przewaliła mi się w 3 dni fala ponad 6 tys. osób (chyba niewiele z niej zostało na stałe), raz pojawiło się odesłanie do mlodyfizyk-a, który właśnie omawiał mój wpis i mnie zlinkował i koniec. I byłoby bardzo niesmaczne, gdybym wydziwiał nad jakością tych z konkurencji, którzy na pierwszej stronie reklamy się doczekali, ale może przeszłoby delikatnie sformułowane pytanie: „jakie są zasady gry jeśli czasami Gazeta poleca blogi, które wyglądają jak duża kupka i jak się tam wchodzi to się okazuje, że to święta prawda?”

I jeszcze, Dźwiedź: skoro wiesz, co wiesz (a ja wiem, bo mi pokazałeś), to zaskoczył mnie Twój takt i umiar, że ani słówkiem o tym się nie zająkniesz. Nie, panie i panowie, nie tu, na onecie.
-
2008/01/24 19:32:44
Ols, dla mnie jest oczywistym, że jeśli wygrają w jakichś konkurencjach blogi z Bloxa, to Ty masz z tego ewidentną korzyść. Sam start blogów stąd promuje już Blox.

I w pełni zgadzam się z Darią, ładnie to napisała, choć to nawiedzona, lewacka feministka i czarująca pieniaczka.

Tym bardziej, że konkurencja daje dupy, skorzystam ze skrótu, który podpatrzyłem u Ciebie Ols: www.uryp.pl/574
-
2008/01/24 20:27:35
ANDSOL: Tę perełkę zostawiam sobie na deser. Nie dostałeś ode mnie meili? Cholera znowu ta poczta gazetowa o wysokiej jakości.
Sprawę przedstawię w osobnym wpisie po zakończeniu konkursu. Nie chcę być traktowany jako pieniacz (mimo iż nim jestem) i awanturnik (mimo iż nim jestem) i wycinacz konkurencji (mimo iż nim nie jestem). Po prostu coś opiszę i przedstawię pod publiczną dyskusję.
-
ja-zolza
2008/01/24 21:56:58
dzięki Tobie odkryłam "ona bloxuje..."
dobre :)
-
2008/01/25 05:16:27
@andsol-br
Niestety, w Polsce nie doszło jeszcze do powstania czegoś takiego jak Technorati. Blogfrog okazał się chyba niewypałem, a pozostałe witryny, no. "najlepsze blogi" też nie spełniają swojego zadania. Dlatego powoli tworzy sie inna społeczność blogowa, oparta raczej na pokrewieństwie tematycznym, gdzie blogi o podobnej tematyce nie upatrują w sobie nawzajem konkurencji a raczej się wspierają - tak to wygląda na przykład odnośnie blogów emigrantów brytyjskich. Dotarcie do dowolnego bloga to dwa, góra trzy kliknięcia w zakładki. Nie ma między nami podziału na blogi lepsze lub gorsze, każdy jest inny i szanujemy swoją odmienność. Sądzę, że to ma większy sens przy zdobywaniu czytelnika niż jakiekolwiek konkursy.
Inna sprawa że choć pojawienie sie w "okienku" daje jednorazowo dużą liczbę wejść, nie jest to idealny sposób na przyciągnięcie stałego czytelnika. Tu dalej najlepsza jest szeptana propaganda i media tradycyjne. Uwierz mi, o wiele więcej dało mi to, że o blogu napisała jedna z gazet, niż pojawienie się go na pierwszej stronie bądź w zakładkach gazety.pl - ale o to do nikogo nie można mieć pretensji, taka życia. Po prostu obowiązuje zasada - im bardziej świadomie odkrywany jest blog, tym lepiej.
Jest jeszcze jedno prawo rządzące ruchem w blogosferze, dokładnie takie samo jak w przypadku mediów konwencjonalnych - prawo newsa. Jeśli uda Ci sie napisać coś, co jest rzeczywistym newsem, to niezależnie od tego czy jesteś polecany, czy nie, czy blog jest świetny czy DD - masz zwiększone czytelnictwo i klikalność (przepraszam za ten nowotwór). Przykład - najbliższy z brzegu. Tekst ujeb.pl/bgend ma o wiele większe czytelnictwo niż polecany ujeb.pl/odkas i o wiele większą przy tym reakcję w blogosferze.
Wniosek jest prosty - konkurs to tylko zabawa i nie spowoduje więcej niż sezonowe zwiększenie nasilenia ruchu w blogosferze, dlatego nie przesadzałbym z jego przecenianiem i darciem szat. Tekst dobry, ciekawy, wartościowy zawsze sie przebije przy użyciu mechanizmów opisanych powyżej, blog jako całość również.
Dobra, kończę, bo komentarz wyszedł nieco przydługi. pozdrowiszcza.
-
2008/01/25 08:17:29
KICIOR: niezaprzeczalnym jest, że najlepszą reklamą dla blogów jest marketing szeptany oraz linki w tekstach. Ale nie można mówić, że rekalma na "czołówkach portalowych" nie ma znaczenia. Osobiście dzięki takim reklamom znalazłem nowych czytelników i dotarlem do nowych blogów (między innymi kiedyś do ciebie też dotarłem z głównej). Fakt, że na tysiąc wejść na stałe pozostaje 2 do 5 osób, ale te osoby generuję następne. Czy wejścia z GW będą przekładać się na głosy? Może być różnie, to naprawdę zależy od widzimisiów wchodzących.
Jendka mówienie o blogach w innych blogach i przekazywanie sobie wiadomości dalej, zawsze promuje blogi. Im bardzie znany bloger tym lepsza reakcja. :)
Dlatego, że uważam, ze należy się bawić, ale też sobie trochę pomagać postanowiłe dołożyć swoją małą reklamę z nadzieją, że przyniesie jakieś wymierne korzyści w postaci nowych czytelników.
-
2008/01/25 10:35:26
kicior-to nie jest do końca tak,że promocja na pierwszej stronie daje tylko chwilowy wzrost liczby czytelników, wszystko zalezy od bloga. Jesli blog jest dobry, to raz wypromowany utrzymuje się wysoko w rankingu co oznacza,że czytających z " promocji" zostaje więcej niż 5-ciu. Jeśli zaś blog po promocji spada na łeb na szyję, to oznacza tylko jedno,ze jest nieciekawy i podoba się tylko adminom i co jakiś czas muszą go znowu rzucic do promocji bo przepadłby z kretesem . Tak więc uważam,że promocja sprzyja zwiększeniu liczby stałych czytelników i wcale nie jest pozbawiona sensu.
-
2008/01/25 10:53:16
Nie mówię, że jest pozbawiona sensu - od pół roku jestem na fali wzrostowej i z miejsca pod koniec drugiej setki mam w miarę stabilne miejsce 70 (bez wsparcia). Poza tym nie zapominajmy o jednym: bloxowe statystyki nie uwzględniają wejść bezpośrednich, co nie będzie miało zbyt dużego odzewu w rankingach. Ja na zaprzyjaźnione blogi bloxowe zawsze wchodzę z zakładek co daje głosy.
-
billbordowy
2008/01/25 13:37:03
Dzięki za poruszenie tego tematu. I to wcale nie dlatego, że znalazłem się w gronie promowanych tu bloxerów, ale po prostu dlatego, że sprawa jest ważna i warto o niej rozmawiać. Również w kontekście przyszłości blogosfery wokół blox.pl.

Odpowiedź Olsa niepotrzebnie jest ironiczna. Oczywiście byłoby bez sensu, gdyby admini bloxa sami wysyłali SMS-y. Ale chyba powinni nagłośnić konkurs i podać info, że również bloksowicze biorą w nim udział.

Jeśli nie chcecie w tym mieszać bezpośrednio, np. poprzez notkę na blox.blox.pl czy na stronach blox-a, to macie świetną okazję, by zrobić to w sposób dyskretniejszy – np. poprzez wypromowanie tej notki Polarnego.
-
ols
2008/01/25 14:13:18
Źle trochę zrozumiany zostałem. Otóż konkursów roszczących sobie tytuł "konkursu na blog roku" jest conajmniej kilka. I zapewne będzie ich jeszcze więcej, bo to dla organizatora darmowa reklama, linki wchodzące, armia klikających/smsujących ludzi. Na pewno nie będziemy o każdym po kolei informować, bo to nie ma sensu. Jeśli blogi z Bloxa osiągną wysokie miejsca - oczywiście o tym poinformujemy (zapraszam do lektury archiwum blox.bloxa, robiliśmy to w przeszłości).

Domaganie się dodatkowej promocji, bo "mój blog startuje w konkursie X" jest lekko niepoważne. Każdy z uczestników konkursu ma dokładnie te same możliwości dotarcia do świadomości głosujących i to jest według mnie ok. Jeśli chcielibyśmy za wszelką cenę "promować Blox.pl", to ustawiliśbyśmy linki do uczestniczących blogów w głównym miejscu strony głównej portalu (tam gdzie teraz "śmierć pilota"). Mamy taką możliwość. Czy to byłoby ok wobec innych uczestników? Czy potem nie dostawalibyśmy żądań, żeby "pomagać" przy kolejnych konkursach?

Oczywiście tego typu konkursy mogą przyprowadzić blogom nowych czytelników. Jeśli ich autorom na tym właśnie zależy, to powinni brać sprawę w swoje ręce (tak odbieram np. notkę pod którą dyskutujemy) i nie czekać na interwencję z góry.

Życzę powodzenia wszystkim startującym.
-
kicior99
2008/01/25 14:32:02
Wiesz co? Nawet bym Cię rozumiał, gdyby nie zdanie "Jeśli blogi z Bloxa osiągną wysokie miejsca - oczywiście o tym poinformujemy" - zupełnie niepotrzebne, można je bowiem odczytać jako "śmietankę z tego i tak spijemy". Szkoda że to napisałeś...
-
2008/01/25 14:33:13
OLS: teraz Twoje intencje są dla mnie bardzie czytelne i rozumiem w 100% Twój punkt widzenia, a także możliwość powstania roszczeniowych postaw innych blogerów, na zasadzie: OMOGŁEŚ JEMU POMÓZ TERAZ MNIE. Ale nie do końca i mnie zrozumiałeś, ponieważ BLOG Roku Onetu jest chyba najbardziej znanym konkursem w blogosferze i dawanie przykładu z innych portali to jak porównywanie Wyborów Miss World do Wyborów Miss Sochaczewa (Sochaczewianie nie obrażać się).
Po za tym skoro i tak pormujecie wybrane blogi, to w czasie konkursu moglibyście akurat wybierać z grupy startujących, tak jak np. dziś na pierwszą stronę trafił MATEMATYCZNY, o którym kompletnie zapomniałem piszać swoje typy.
Jeżeli chodzi natomiast o branie spraw w swoje ręce, to staram się je w nich trzymać przy boskiej pomocy adminów ;) :))))
-
2008/01/25 14:34:58
W kategorii Jasnowidzenia mój ulubiony blog to właśnie Polarnego-takie tam gadanie. Nazwałeś Klechdy"pokręconą logika codzienności" bo tak się stało w środę, gdy nagle pozbawiono telefonu, internetu,modemu i wysłano do jaskini bezdźwięcznych ech. To była właśnie moja pokęcona codzienność w bolesnej formie. Dzięki za Twoje preferencje dla Klechd, chociaż mój współzawodnik zabociek- tylko pozory i iluzje- powinien wygrać w tej kategorii głosowania internautów. Ojej, co za wspaniałomyślny człek ze mnie, hehe. Niestety, nie jestem, bo szykuję się do zdobycia nagrody BlogRoku, więc mogę mu zostawić Nagrodę Internautów, chociaż zasługuje także na BlogRoku- :-) Na gali wręczenia nagrody będzie pewnie ols i jemu podziękuje za niewsparcie, dlatego że promocja mojego bloga przez Bloxa mogłaby być uznana przez organizatorów za "układ",a to uśmierciłoby moje szanse. Tak to działa w tej dżungli konkurencyjnej.
PS. Blox promował Klechdy chyba 3x w Gazecie, za co należą mu się moje podziękowania. A to że Klechdy są na dole Top 1000? C'est la vie, mon vieux :-))
-
andsol-br
2008/01/25 14:36:10
@Kicior99: nie dotarło to u mnie do jasnego uświadomienia sobie ale rzeczywiście odczuwałem, że blogi „brytyjskie” mają więcej team spirit. Czyżby Polakowi po odejściu od kłótliwego, spiętego tłumu łatwiej było znaleźć w sobie solidarność?

@Harry122: listy doszły, ale chciałem publicznie wyrazić uznanie :)
-
2008/01/25 14:43:28
KICIOR: hehehe no cóż za ładna pointa :))

BILLBORDOWY: widząc, że nie można liczyć na promocję administracji postawiłem na promocję wewnętrzną czyli blogerów przez blogerów, biorąc przykład z Dr. Ew, Dari Nowak, Antrima, Zabocka i innych, którzy to już zrobili.
Tylko, że nie wiadomo czy z tego jeszcze będą jakieś korzyści dla promowanych :)) Na pewno trochę nowych czytelników i oby oni zostali na dłużej.

-
ols
2008/01/25 14:44:40
@kicior: to nie ma nic wspólnego z chęcią spicia śmietanki (no bo i jak ją tu spić), po prostu cieszymy się, jeśli bloggerzy z Bloxa coś wygrywają.

@harry: przyznaję, konkurs onetu jest najbardziej znany. porównanie z miss world jest dosyć trafne, tu i tu brakuje wielu prawdziwych piękności ;)

@antrim: nie bywam na takich galach
-
2008/01/25 14:45:58
@andsol-br
coś w tym jest... Mamy tylu krytykantów w Polsce że jednoczymy siły :))) Poza tym po prostu chodzi o chęć pogadania z Polakami na poziomie. Mimo że mówi się że co drugi w UK to Polak, to jawna nieprawda. Znalezienie kogoś sensownego jest dość trudne. Dlatego poznajemy się dzięki blogom również i popieramy twórczość. Oxzywiście nie wszyscy ale większość. Tak to widzę.
-
2008/01/25 14:47:31
@ols: to przepraszam, nadinterpretacja.
-
2008/01/25 14:53:50
@ols: gdyby Klechdy jakimś cudem wygrały ten konkurs, mam nadzieję że ktoś z Bloxu zaszczyciłby jednak tę okazję swoją obecnością. No, ale ale to nie mój cyrk...;)
-
2008/01/25 14:57:31
OLS: hm.. :))) myślę, że co niektórzy mogli by się czuć dotknięci tym stwierdzeniem o braku pięknośći :))))) Rozumiem, że Polarny to taki chłopiec z plakatu, co to się pcha na afisz Miss World z twarzą, która miałaby trudności w zostać Miss Sochaczewa, tak? :))))))))
PS> w przypadku blogów, tak jak i kryteriów dotyczących urody rządzi gust i subiektywna ocena widza :)))

KICIOR: Znalezienie kogoś sensownego w ogóle jest trudne. Szczególnie, rz każdy widzi sens w czym innym lub inaczej :)))
-
ols
2008/01/25 15:41:06
@antrim: myślę, że gdyby Klechdy wygrały, to organizatorzy zaproszą zwycięzcę

@harry: pisząc "brak" nie chciałem krytykować uczestniczących a raczej przypomnieć, że wielu obiekywnie pięknych nie startuje
-
2008/01/25 15:51:08
Ols-"obiektywnie piękny"-super okreslenie....:)))podoba mi się.
-
kasica_k
2008/01/25 16:06:26
Witam Państwa :) Dziękuję wszystkim za miłe słowa o "stanikach". Chciałam dorzucić mały kamyczek do ogródka nawołujących do promowania konkursu Onetowego na bloksie: otóż samo utrzymywanie się w czołówce podczas głosowania daje całkiem wymierny wzrost liczby odwiedzin, porównywalny nawet z efektem znalezienia się na głównej stronie gazety.pl. Daje też maile od nowych czytelników, a w perspektywie - komentarze od nowych użytkowników gazety.pl (u mnie nie komentuje się bez logowania ;). Oczywiście do konkursu zgłosiłam się nie w celu promowania naszego ulubionego portalu, choć nie mam nic przeciw temu - ale myślę, że warto zauważyć te fakty jako skutek uboczny. Prowadzę bloga "z misją" (kto ciekaw, z jaką - odpowiedź na blogu ;)) i powyższe efekty bardzo mnie cieszą - oznacza to bowiem, że rośnie liczba osób, które czegoś się z niego dowiadują.

harry122: bardzo dziękuję za docenienie, choć muszę przyznać, że po Twojej notce o "układach na Bloksie" mój adres nie pojawił się na głównej ANI RAZU :) Ty to dopiero masz układy! ;))

kicior99: Duży respekt dla Ciebie za Twojego bloga.
-
2008/01/25 16:27:30
@ kasica - dzięki za miłe wyrazy. Juz raz mnie wyróżniłaś :)
@ harry - common sense jest mniej więcej taki sam w większości przypadków i podejrzewam że uwarunkowany krzywą Gaussa :) Ale ta solidarność blogerów w UK samego mnie trochę zastanawia.
@ ols - jeszcze raz przepraszam.
Miłego popołudnia zyczę.
-
kasica_k
2008/01/25 16:36:02
kicior99: napisz coś o brytyjskich stanikach, to do Ciebie zalinkuję ;))) Serio - dla nas UK to bieliźniana mekka :)
-
2008/01/25 16:59:37
@ols: zaproszenie zwycięzcy jest już gwarantowane w Regulaminie, ale nie wiem czy koszt przejazdu był wzięty pod uwagę.;-) Mam nadzieję, że zwyciężą blogi z Bloxu (Klechdy to był żart bo mój blog ma na to znikome szanse)bo niezależnie od chłodnego dystansu Bloxa do konkursu uważam, że jesteśmy w pewnym sensie drużyną Bloxa i popieramy się wzajemnie bez kibicowania naszego gospodarza, którego nie możemy reprezentować, bo nas nie wybrał do konkursu. Anglicy nazywają to "team spirit" - solidarność klubowa. Dla mnie to jest ważne. Dla innych może też.
-
2008/01/25 17:12:31
@ kasica: same staniki czy ich zawartość? Bo ja jeszcze nie byłem w takim sklepie :( Nie mam pojęcia co sie nosi, dla mnie stanik to stanik. Wiem tylko w jakim sklepie nie należy tego oglądać - u Dorothy Perkins, tyle mnie uświadomiono.
@ antrim - trudno precyzyjniej wyrazić co myślę. Dobrze że chociaż my odczuwamy solidarność klubową. Niestety nie mogę głosować (zagranica) i nie mam możliwości wsparcia kolegów z Bloxa ale linkując i nawaniając zachęciłem już kilka osób nie na siebie :)
-
harry122
2008/01/25 18:04:04
KASICA: :))) nawet nie wiedziałem, że dotarłaś do tej notki :))) heheh pewnie dotarłaś dlatego, że wylądowała gdzieś na przodzie :)), że też nie zabarałaś w niej głosu :))
Kasica ja też wziąłem udział w konkursie dla siebie :)) ale miałem też przy tym nadzieję, że uda mi się pokazać, że na bloxie piszą nie głupsi niż na onecie :))) nie mniej ciekawi niż na wordpresie :))) nie mniej inteligentni niż w salonie 24, itd. itp. :)))
Ja też mam misję :))) i jest ona na moim blogu każdego dnia. Pobudzać do myślenia na każdym kawałkiem naszego życia. Czy mi się udaje, oceniają czytelnicy :)).

KICIOR i ANTRIM: oby nas przez klubową pomoc nie zdegradowano do drugiej ligi, nie kazano zapłacić kary i nie odjęto 100 czytelników :)))
-
harry122
2008/01/25 18:29:24
KASICA: aaa ... zapomniałem odnieść się do moich układów :)) o moich układach z adminami chodzą już legendy :))) ... na emila też :)))
Jeden znajomy mi ostatnio napisał, że niektórzy podejrzewają, że Polarny to jeden z adminów hehehehe :)))
-
kicior99
2008/01/25 19:45:56
@ harry122 a w Bloxie rządzi Listkiewicz?
-
2008/01/25 20:10:19
KICIOR: nie, OLS i spółka :))))
-
warszawa78
2008/01/25 21:19:09
Widzisz harry, spełnienie przez administrację postulatów, o których piszesz, wymaga niestety znacznie szerszych horyzontów i szerszego spojrzenia, niż przez pryzmat własnego nosa czy też własnej... Sami wiecie :) Jeśli podstawą funkcjonowania tego całego biznesu pod nazwą Gazeta.pl jest zwykłe kolesiostwo, a nie uczciwe zasady przestrzegane przez wszystkich (a więc także przez administrację), nic się z tym nie da zrobić.

Weźmy taki Stndykat. Szczytne założenie, a wykonanie? Najpierw pisze się, że wskazane jest aktualizować bloga regularnie, a potem po znajomości siedzą tam różne święte krowy, którzy aktualizują bloga raz na miesiąc. Jaki sens ma to całe przedsięwzięcie, jeśli administracja nie przestrzega reguł, które sama ustanowiła?

Promocja na 1.stronie to z reguły wciąz te same piosenki (i to niekoniecznie hity), powtarzające się cyklicznie, a oprócz tego jakieś blogi dorzucone chyba na zasadzie czystego przypadku a nie merytoryki. I znów promowane są często te same święte krowy, a jednym z wazniejszych kryteriów są sympatie lub uprzedzenia adminów, a nie czysta merytoryka.

I tacy ludzie mają wspierać jakichś blogerów biorących udział w konkursie? Najpierw musieliby zrobić porządek sami ze sobą, żyć uczciwie i przestrzegać zasad - zarówno tych ustanowionych przez siebie, jak i elementarnych zasad przyzwoitości. Inaczej to będą wspierać, ale swoich klakierów. A dla reszty bloxowego "plebsu" figa z makiem.
-
2008/01/25 21:32:58
WARSZAWA: A Ty jak zawsze oportunista i "antyadminiarz" (hehehe ciekawe słowotwórstwo mi wyszło), ale my dzisiaj nie zajmujemy się Syndykatem :)), a to jak widzę Twój konik :)))
Co do pierwszej strony to sam tam bywam więc chyba też zacząłem brać udział w tym kolesiostwie :)))
Warszawa, ja nie zarzucam adminom nieuczciwości, a jedynie brak zaangażowania, które niestety może wynikąc nie tylko z osobistych preferencji adminów, ale również z polityki firmy i to jestem w stanie zrozumieć.
Ktoś zadał tu ciekawe pytanie dlaczego blox nie robi takiego konkursu? Pewnie dlatego, że mu się to nie opłaca ani finansowo, ani medialnie, ponieważ bazując na innych konkursach widzi, że nie wchodzą do nich, jak to OLS delikatnie określił "obiektywnie ładni" :))) My należymy do "obiektywnie przeciętnych" ale wyróżniającyhc się :)))
PS> Warszawa :))) tylko nie kłóć mi się tu z OLSEM :))), bo Wasz spór zacznie być kultowy :)))
-
warszawa78
2008/01/25 22:01:56
Zgadza się, piszesz o braku zaangażowania a nie o nieuczciwości, natomiast ja pokusiłem się o analizę, skąd ten brak zaangażowania się bierze. Otóż moim zdaniem między innymi z nieuczciwości własnie - z perspektywy admina po co wspomagać kogoś, z kim Cię nie wiążą układy koleżeńsko-towarzyskie? Za dużo roboty. A Syndykat? Syndykat jest właśnie przykładem tej nieuczciwości, dlatego o nim wspomniałem.

A co do pierwszej strony, to bywasz tam akurat niezwykle rzadko w porównaniu z niektórymi "tuzami" :)

PS. Ja się póki co nie kłócę, ja jedynie przedstawiłem swoje zdanie, chociaż biorąc pod uwagę zdarzające się niekiedy nader emocjonalne reakcje drugiej strony, to kto wie :)

-
2008/01/25 22:13:46
WARSZAWA: na pierwszej rzadko, bo wybieram boczne okienko :))) ono generuje większy statystycznie ruch i jak zauważyłem pozostaje po nim więcej stałych czytelników :))))
Myślę, że jesteś zbyt sceptycznie nastawiony do adminów (cholera bronię adminów :))) ), bo mimo wszystko pewne przysłowie byłoby na miejscu: "Jeszcze taki się nie urodził, co by wszystkim dogodził". Myślę, że znajdzie się wielu zadowolonych z pracy adminów. :))))
-
2008/01/26 00:49:07
Burzliwe spory się tu wywiązały,
na tle wartości blogowych kreacji,
moim zaś zdaniem sensowniej by było,
wnieść propozycje, zaniechać negacji.
-
kasica_k
2008/01/26 01:41:04
harry122: Zgadza się, dotarłam do tamtej notki, bo wylądowała na głównej :) Prawdę mówiąc nie chciało mi się zabierać głosu w całej tej mniej lub bardziej poważnej dyskusji o "układach". Zasadniczo zgadzam się z tym, co w tamtej notce napisałeś - że nie jest za fajnie, że główna jest "monopolizowana" przez wciąż powtarzające się blogi. Choć nie powiem, żeby nie zrobiło mi się ciut przykro, że akurat Stanikomanię obrałeś sobie za negatywny przykład ;] No i ten zbieg okoliczności, przez który od tamtego czasu ani razu na głównej nie wylądowałam (w przeciwieństwie do innych, nadal często promowanych)- zastanawia :) Tak czy owak, główna nie musi ratować mi bloga przed spadkiem z top100, jak sugerowałeś, frekwencja rośnie, więc w sumie nie mam o co mieć pretensji ;)

A żeby oddać sprawiedliwość adminom: uważam, że ostatnimi czasy jest różnorodniej i ciekawiej w promocyjnym okienku Bloxa, niż wcześniej bywało. Jeśli mogę w ogóle wyrazić na ten temat opinię - bo przyznam się, że rzadko wchodzę na te polecane blogi, oraz na jakiekolwiek blogi :)

kicior99: czy wiesz, że UK jest światowym potentatem w produkcji biustonoszy w szerokiej rozmiarówce (nie w 4 rozmiarach na krzyż, jak w Polsce i większości świata)? Ktoś spekulował, że to dlatego, że Wyspiarki mają większe biusty - jakoś w to nie wierzę, chyba że potwierdzisz :) Poza tym tutaj wcale nie chodzi o większe biusty jako takie - a o odpowiednio dopasowane rozmiary staników. Połowa naszych polskich "75B" powinna nosić 70G. Ale spoko, nie musisz pisać o fenomenie angielskiej bielizny - i tak będę czytać Wyspę :)
-
harry122
2008/01/26 10:51:52
KASICA: jak będziesz czytać Wyspę skoro nie chodzisz po blogach? :))) Twój przykład Stanikomani wziąłem wziąłem ze sobie znanych powodów :))), którymi się nie podzielę:P)) A przykro? To rzecz normlna, gdy o nas mówi się dobrze to jest miło, jak wspomina negatywnie niestety robi się przykro :)))
Cieszę się, że CI nie zaszkodziłem a liczba czytelników wzrasta :)) Trzymaj tak dalej :)

KRZYSZTOF: :) ładnie napisane :)) tyko, że propozycję są jednostronne :)))
-
Gość: agent roboczy, 213.25.164.*
2008/01/26 20:56:58
I co Joachim? G...
Niczego z Gazetą nie załatwisz ;)

Fotografii się lepiej ucz ;) Nikt Ci nie musi pomagać , a fotki kupi nawet facet z portalu z puzzlami ;)
-
harry122
2008/01/27 03:25:10
BON:D zaczum ktos kupi ode mnie fotke to ja wcześniej uśiwerknę :)))
MOzg to moze mam i twórczy. ale czy to się przedłoży nad oko? :))
Na razie szukam miejsca aby włożyć w mp3 swoja plytę zrobioną w e-jayu :))
Naiwet wiem kto mi pomoże, może niedługo zobaczycie jeszcze jeden talent Polarnego :)))
-
ritalounge
2008/01/27 16:51:46
Hmmm szkoda, że o mnie nie wspomniałeś, no ale trudno ;|

Myślę, że przyczyną może być to, że poprzednie edycje nie były dostępne dla całej polskiej blogosfery, konkurs tak naprawdę jest konkursem onetu, bo w żadnym innym medium nic o nim nie słychać. Wielu blogerów o nim nie słyszało, nie mówiąc już o blogo-czytaczach. Jeśli to faktycznie miałby być prawdziwy ogólnopolski konkurs na blog roku, to powinny być bilboardy w miastach, info w radiostacjach i sensowniejszy system głosowania.

Pozdrawiam!
-
Gość: agent roboczy, 213.25.164.*
2008/01/27 17:56:15
Nie mogę się doczekać - jakbym nie zauważył to wrzuć na widoku na blogu linkę ;)
-
harry122
2008/01/27 18:35:31
RITA: Witam nowokomentującą:))
Nie do wszystkich dotarłem, nie wszystkich czytam :)) gdybym stworzył listę wszystkich startujących byłaby ona dość długa :)), i nie byłaby "typem na", a listą startujących :))
W brew pozorom blogosfera wie o konkursie, tylko część ją zlewa :) w onecie to już normalka, ini się dopiero do tego przyzwyczajają. Może za rok będzie lepiej, bo za rok będzie o rok więcej czytelników :))

BON:D : dam dam :))) ale uprzedzam, że to raczej techno dance :))
A niedługo zrobię sobie foto bloga, ale pod innym nickiem co by się nikt nie napierdalał z Polarnego :))

-
2008/01/28 12:21:51
No proszę, ja się tu zastanawiam, skąd te stada wejść na moje Cztery Pory Roku, a to Dźwiedź reklamuje Bloxa! ;-)))

Ja się tam na polityce nie znam, niewiele mogę na ten temat powiedzieć, w każdym razie powiązań nigdy żadnych nie miałam i nie mam, nigdy chyba nie byłam też na żadnej pierwszej stronie, a o konkursie dowiedziałam się zupełnym przypadkiem. Żal mi tylko, że ci z Bloxa, którzy powinni wygrać w takiej kategorii jak Foto w ogóle się do tego konkursu nie zgłosili - jak choćby Fabella czy Namq...

Niemniej bardzo dziękuję, Polarny, za ujęcie mnie w swoich typach, jest mi bardzo miło :-)))
-
2008/01/28 13:12:58
ANNASZA33: no nie żartuj, że od Polarnego tłumy przychodzą :))) nie ładnie tak się nabijać ze znajomych :))
Fakt faktem, że wielu blogerów z wartościowymi blogami nie zapisało się do konkursu, ale po korespondendcji jaką dostałem to się nie dziwię. Niektórzy uważają, że Polarny się zeszmacił startując w tym konursie. Ale ja wychodzę z założenia, że lepiej byc dobrą szmatą niż byle jakim ręcznikiem :))
-
2008/01/28 13:18:51
Dlaczego zgłoszenie swojego , dodajmy dobrego bloga masz uważać za zeszmacenie? Zupełnie nie rozumiem takich poglądów.To osba, która je głosi wystawia sobie sama niepochlebną opinię...
-
2008/01/28 13:45:36
EWA: Ja nie uważam, ale niestety niektórzy tak uważają. Dostałem kilka listów od obcych mi w sumie osób, które stwierdziły, że moje namawianie na głosowanie, to żebractwo, a wystąpienie w konkursie to: cyt. "populizm godny szmaty" :)). Nad niektórymi opiniami nie dyskutuję pozostawiając je bez odpowiedzi.
DODATKI


ZAPRASZAM