Blog > Komentarze do wpisu

WŁATCY MÓCH czyli ANIMIKI DLA IDIOTÓW?

.

 

WŁATCY MÓCH 

Dobra jestem z powrotem. Płuca leżą gdzieś między fotelem a komodą, gile obsychają na kaloryferze, pecheły (nie mylić z pchłami) przestały kichać, więc wróciłem, mimo, iż naprawdę nie miałem ku temu żadnej motywacji, a i choróbsko wolno wyłazi z Dźwiedziowego futra. 

Wróciłem, bo chciałem napisać kilka zdań na temat najbardziej idiotycznego „serialu” animowanego pod słońcem czyli na temat Włatców Móch.

Pełno go w internecie, a także ma swój lans w TV4. Nawet Córa Mała zaczęła na YuoTubie oglądać Czesia. Na razie nie wybijam jej tego z głowy, bo czekam eksperymentalnie do jakiego poziomu zidiocenia ją to doprowadzi.

Fenomen Włatców Móch, ma swoje korzenie z pewnością w równie idiotycznej kreskówce o Beavisie i jego kumplu Butt – headzie. Zawsze uważałem Amerykanów i Brytyjczyków za idiotów, a więc ich uwielbienie dla MTV-oskiej produkcji mnie raczej nie dziwi, jednak bardzo zastanowiła mnie pauperyzacja kulturowa polskiego społeczeństwa, a szczególnie młodzieży.

Aby nie wypowiadać się na temat czegoś czego nie widziałem, spróbowałem obejrzeć kilka najlepszych (według znawców tematu) odcinków tego kultowego (według niektórych) serialu. No niestety, ale okazuje się, że nie mam potrzebnej dozy poczucia humoru. Powiem, a raczej napiszę, że wręcz chyba w ogóle nie mam poczucia humoru. Dialogi są beznadziejnie głupie i płytkie jak talerz do drugiego dania. Nuta w którą uderzają autorzy brzmi co najmniej nieczysto. Bazowanie na wulgaryzmach, na głupocie, na pastiszu pastiszu, to chwyty populistyczne sięgające do pokładów umysłu na poziomie pierwotniaka. Serial ma być prawdopodbnie odbiciem w krzywym zwierciadle polskiej rzeczywistości, jednak według mnie to krzywe zwierciadło bardzo często staje się bardzo proste i obnaża wysoki intelekt zachwycających się. To coś w stylu Warhola ... tyle, że z ulicy Sezamkowej. Ot puszka polskiej pomidorówki ... z blokowiska. Zastanawia mnie skąd zachwyt, skądinąd dość inteligentnego na arenie międzynarodowej polskiego społeczeństwa, nad tym badziewiem i mimo usilnych starań nie doszedłem do żadnych mądrych wniosków.

Z drugiej strony rzecz biorąc, być może będąc odosobnionym przypadkiem znęcającym się na Włatcami Móch, których rzesze fanów znacznie przekraczają liczbę fanów tego nieszczęsnego bloga, muszę stwierdzić, że to może ja jestem idiotą, który nie dorósł do nowych trendów współczesnej popkultury. Wtedy nie dziwi mnie fakt, że nie mogę dojść do żadnych mądrych wniosków w sprawie fenomenu tej idiotycznej kreskówki.

Ci, którzy nie wiedzą o czym piszę niech w takim szczęśliwym stanie pozostną nadal.

WNIOSEK: W MYŚL SPOŁECZNYCH ZASAD ROZUMOWANIA JEDYNĄ NIENORMALNĄ OSOBĄ W DOMU WARIATÓW JEST PSYCHIATRA

wtorek, 18 grudnia 2007, harry122

Polecane wpisy

TrackBack
Włatcy Móch z KRYTYCZNE OKO RAZERA
Polarny był uprzejmy wyrazić opinię, jakoby quot Włatcy Móch quot byli quot najbardzej idiotycznym serialem animowanym pod słońcem quot , czym pośrednio zaatakował również całą rzeszę fanów tej bez wątpienia wyjątkowej produkcji i wiekopomnego ... »
Wysłany 2007/12/30 19:31:25
Komentarze
nauma
2007/12/18 22:33:10
A więc jesteś idiotą jednego typu, a ja drugiego - i możemy sobie podać ręce :D
-
2007/12/18 22:33:43
Próbowałam oglądać TOTO od pierwszego odcinka (powinien być najlepszy na zachętę), ale po kilku minutach odpuściłam. Potem jeszcze parę razy chciałam dać szansę - nie dało się.
No to chyba też jestem idiotką bez poczucia humoru zupełnie...
-
2007/12/18 22:48:30
NAUMA: oglądasz TO COŚ eksperymentalnie czy z zamiłowania? :)))

REST: wiesz wcale nie tak prosto zostać idiotą, do tego trzeba mieć powołanie :)
-
2007/12/18 22:57:48
witaj dźwiedziu ;)
czytam ale nie komentowałam jakoś nigdy. ja też przyznaje oglądałam to, skusiłam się po tym jak mój kuzynek 13-letni zaczął opowiadać o Czesiu, mówić tak ja on itp itd. i się przeraziłam, to jest tak durne że tego się opisać nie da, i to jest emitowane jeszcze w tv publicznej? nie wiem w jakich godzinach dokładnie ale sam fakt że to leci w telewizji to już przegięcie.
-
2007/12/18 22:58:59
Tak się składa,ze współczesna popkultura ma wiele wspólnego z więzienną subkulturą. Nie rozumiem dlaczego , ale większość młodzieży na niej właśnie bazuje swoje zachowania i trendy. Zapewne tu leży przyczyna Ich uwielbienia wszystkiego co brudne, wulgarne, zakazane no i oczywiście na topie , tak jak w przypadku tego żenującego serialu .Pozdrawiam... Lena


-
2007/12/18 23:10:24
Ja myślę, że to jest serial z gatunku tych, które sie ogląda, ale się nad nimi nie myśli, bo....nie ma nad czym .To po prostu z założenia ma być głupie, a że niestety umysł dziecka jest jak gąbka, to potem w efekcie po podwórku biega stado "Czesiów"...Ale to nie jest film dla dzieci, o czym świadczy chociażby późna pora emisji.
Pozdrawiam
-
2007/12/18 23:14:07
ANKARA: Witam w skromnych progach mego igloo :) tfu... znaczy bloga. No to od dziś mam nadzieję częściej wyrazisz swoje zdanie :)). Czesiek staje się postacią kultową. Córa MAła próbuje się witać czasai jak Czesiek, ale odrazu dostaje w łeb. Zastaawiam się od czego szyciej zdurnieje od lania po głowie czy przez oglądanie Cześka. Tak czy siak zawsze będzie to wina Cześka. :))

PODRUGIEJSTRONIE: Witam Lenę serdecznie :) Z tą subkulturą więzięnną to bym uważał, bo tę akurat trochę znam :), ale bardziej doszukiwałbym się pewnego dekadentyzmu zachowań młodzieżowych. :)
-
2007/12/18 23:16:36
MIGOTKOOO: Niestety nad tym serialem się myśli, bo on ma swoje przesłanie, tylko niestety ja go nie rozumiem. Film jest dla dorosłych o czym świadczą pewne teksty, ale jak zawsze wiadomo, że to co dla dorosłych najbardziej lubią dzieci :))) i w sumie to młodzież lansuje Cześka. Nawet w pracy już jednego mam :)))
-
2007/12/18 23:45:58
Dziękuję za miłe powitanie.Tak się składa ,że ja też znam tę subkulturę więzienną całkiem nieźle... Ale z tym dekadentyzmem masz sporo racji,ja do niego dodam jeszcze odrobinę nihilizmu...I tym samym obraz współczesnej młodzieży gustującej i wzorującej się na ,,Czesiu" robi się pełniejszy;)Pozdrawiam ... a skoro tak miło mnie powitałeś , wnioskuję że mogę Ciebie podglądać?;)Lena
-
2007/12/18 23:46:50
ON MA PRZESŁANIE??? A gdzie, bo tego, kurczę, to nawet ja nie widzę...Ja to obejrzałam parę razy jako głupotke do poduszki.Czesiek w pracy? Współczuję...
-
2007/12/18 23:52:49
LENA: każdy jest tu mile widziany :) a jako stary ekshibicjonista odpowiem: podglądaj do woli. Czy odsłonić którąś część futra? :))

MIGOTKOOO: to życie tylko życie, a Czesiek Z Pracy twierdzi, że jest tam przesłanie, skoro on je widzi to jakieś musi być :)))
-
2007/12/19 00:03:00
O żesz...A mógłby je jakos objaśnić, bo z chęcią poznam to "ambitne" przesłanie...? Pozdrawiam

PS Wystarczy Migotka przez jedno a/o :)Mam ich aż tyle, bo migotki z mniejsza ilością "a" były już zajęte;P
-
nauma
2007/12/19 00:12:12
A ja oglądam i nie zastanawiam się nad przesłaniem, bo Włatcy (a szczególnie Anusiak) mnie bawią. Może dlatego, że miałem taką Panią Frał w szkole podstawowej? (Nawet podobna z wyglądu.) Może dlatego, że w każdym odcinku są dwa-trzy śmieszne gagi? Może dlatego, że śmieszy mnie też Jaś Fasola, Monty Pythoon czy (w oryginale!!!) Niania? Pewnie z wszystkich tych powodów. A Czesio w tym wszystkim udowadnia, że trzeba być martwym, żeby być tak naprawdę pełnym chęci i dobroci. Jest to karykatura na maxa, ale nie zawaham się stwierdzić, że Tarantino działa podobnie. I też mnie kręci. A jeśli już robimy porównania do Beavisa i Butt-heada, to nadmienię skromnie, że tamten serial jest zbudowany w połowie z rechotów, w 10% z bąków, w 25% z teledysków, a reszty nie da się oglądać. Ps. uwielbiam też Simpsonów i American Dad :D
-
forum_violin
2007/12/19 01:12:59
Witam szanownego, rozchorowanego, futrzanego Polarnego i inne takie -ego :)
Fakt, serial jest kretyński i poniżej wszelkich poziomów. Fakt, dialogi i "fabuła" są idiotyczne nawet jak dla pierwotniaka. Niemniej jednak cieszy się popularnością. Ale mnie to akurat niezupełnie dziwi.
Mimo, że widziałam wszystkie odcinki, fanką nie jestem. Nie uważam, że serial jest genialny, że teksty są "zajebiaszcze", że doskonale parodiuje polskie społeczeństwo. Dlaczego oglądam? Bo pojawiają się teksty, które mnie śmieszą (widać takie moje skrzywione poczucie humoru. "B&B" to dla mnie nudziarze, tak samo jak Jaś Fasola. Monty Python i Simpsonowie - lubię, z naciskiem na bardzo). Bo potrzebuję czasem czegoś kompletnie odmóżdżającego. Bo nie ma przesłania. Bo Czesiu fajnie mówi. Bo higienistka w swoim gabinecie zrobi nawet przeszczep mózgu. Bo pani Frau kogoś mi przypomina. Bo jest absurdalny. Bo lubię. Mimo tego, że dowcipy są często niesmaczne lub godzące w różne moje "odczucia".
I całe szczęście, że postawiłeś znak zapytania przy tytule notki, bo mimo, że "Włatców: oglądam, to uważam się za inteligentną osobniczkę :)
Pozdrawiam
Violin
-
2007/12/19 02:07:09
Ogladalem kilka odcinkow Wlatcy Moch, na poczatku smieszne, po pewnym czasie nudne a po kilku odcinkach zenujace.
Bohaterami jest czworka 8-latkow, ktorych sposob podejscia do wielu spraw jest naiwny, a przez to smieszny.
Czesio jako postac totalnego debila jest swietny. Serial z pewnoscia podoba sie mlodziezy gimnazialnej.
Kreskowka Wlatcy Moch zwana jest polskim SouthPark. Mozliwe, ze tworcy Wlatcy Moch wzorujac sie na S P, mieli na celu sparodiowanie czy tez ukazanie wielu absurdow w naszym zyciu. Serial Wlatcy Moch jest zbyt jednostronny, a po obejrzeniu kilku odcinkow staje sie nudny.
W odroznieniu, Sauth Park podejmuje bezkompromisowa krytyke wszystkiego i wszystkich w sposob wulgarny ale niesamowicie smieszny, a kazdy odcinek to nowy temat.
Serial ten jest lepszy od Monty Pythona,
polecam
-
nauma
2007/12/19 03:13:25
Faktem jest, że nie oglądam każdego odcinka. Tylko jak podleci.
A pochlastać się za to nie dam. Mogę co najwyżej za Beatlesów, Epitaph Kng Crimson albo za "Larch" :D
-
2007/12/19 08:36:45
EKONAT: Fakt, że do South Park jest to podobne, nawet zapomniałem o nim, bo jest równie denny. Niestety chyba zapomniałem co to jest poczucie humoru.

NAUMA: Simpsonów również nie trawię, to niestety nie mój styl widzenia świata. Na Monthy Pythoonie się wychowałem i na kultowym skeczu Biuro Głupich Kroków. Jasia Fasolę też lubię chociaż jego ostatnie Wakacje to już zmierzch. Jednak Włatcy, Simpsonowie, South Park są dla mnie niestrawne i strasznie mi się po nich odbija. Dostaję refluksu intelektualnego i tyle.

VIOLIN: każdy ma prawo coś lubić lub nie i to krytykować. Np. Ja lubię żółty ser z musztradą, majonezem i keczupem i gdy wyciągam taką kanapkę w pracy A1 z dialogów pracowych zawsze powtarza, że jestem idiotą skor żrę taki szajs. :)))
PS> Chyba musze wrócić do dialogów pracowych.

MIGOTKA: przesłanie dali już Ekonat, Violin i Nauma :))) czy to nie jest wystarczające przesłanie? :)))Jak spotkam Czesia to go zapytam o jego wizję WM.
-
2007/12/19 09:20:12
No zobacz, nie dość że gościnny, to jeszcze i uczynny;)Ale dziękuję, na razie wystarczy mi podglądanie tego co na wierzchu;)Pozdrawiam... Lena
-
2007/12/19 11:07:24
Próbowałam i nie jestem w stanie tego oglądać...
-
roman_j
2007/12/19 12:13:43
Wielu moich znajomych, których uważam za ludzi na poziomie, zachwyca się tym filmem. Mnie on nie bawi. Ale zakładam, że to kwestia gustu, dlatego swoje zdanie na temat tego filmu pozostawiam dla siebie. Humor będący połączeniem Monty Pythona z "Psami" Pasikowskiego w proporcji 1:10 jakoś mi nie odpowiada. Gdyby proporcje były odwrotne, to kto wie. :)
-
2007/12/19 12:52:01
Pozostanę w gronie osób, które pojęcia nie mają o czym mówisz. Nie oglądałam też wersji amerykańskiej.
-
2007/12/19 13:05:07
LENA: Nie ma za co dziekować. Do usług :)

MAMAMARUNIA: A ja jestem w stanie, gdy jestem w stanie ... upojenia :)) alkoholowego :)

ROMAN: mówi się, że nad gustami się nie dyskutuje, a ja jestem takie zwierzę, że nad wszystkim dyskutuję, a jak mi się coś nie podoba to mówię. Dlaczego miałbym zostawiać swoje opinie dla siebie?

ODOWDNIK: żyj w nieświadomości jak najdłużej, naprawdę nic nie tracisz a i może na zdrowiu zaoszczędzisz :))
-
2007/12/19 13:46:00
najpierw do naumy:
jak można porównać Jasia fasolę, nianię(w oryginale), czy monty pythona do włatcy móch?? no to cios poniżej pasa :P
teraz ogólnie:
wokół mnie sporo osób się tym zachwyca. Kiedyś kolega mnie namówił, że mi prześle na komórkę najlepszy! odcinek "WM", nie wiem ile to trwało, zajęło mi chyba 18MB pamięci, obejrzała na siłę jakiś 5 minut i skasowałam. To jest tak durnowate, że nie mam słów. Szkoda czasu na oglądanie choćby jednego odcinka.
wolę przyjść tu, do Harrego, może kiedyś odsłoni i dla mnie kawałek futra ;)
-
nauma
2007/12/19 13:49:43
Bena -> Można.
-
2007/12/19 14:25:26
Ja chyba wolę pozostać w szczęśliwym stanie nie wiedzy.Chociaż chyba wiem o co chodzi, bo kiedyś moje dziecko jakieś takie koszmarne bzdury oglądało.
Bardziej mnie zainteresowała znajomość subkultury więziennej przez Polarnego.
Ba , powiem wręcz zaintrygowała.
-
2007/12/19 14:35:34
nauma, tamto to klasyka, to humor dla ubogich - nie ma porównania, absolutnie, -jakby powiedziała pani Surmaczowa ;)
-
2007/12/19 14:36:19
Oooo nie!
Ja nawet nie mam zamiaru ogladac jednego, calego odcinka! Widzialem jakies 3 minuty tego czegos i powiedzialem w zadnym wypadku! Debilne, debilne, debilne!
-
Gość: alfred, *.sotn.cable.ntl.com
2007/12/19 14:54:30
ta kreskowka to zenada, pamietam jak czytalem o planach zrobienia 'polskiego' south parku,pomyslalem ze moze byc dobrze, w myslach widzialem odcinki z doda,kaczorami,psem saba,giertychem,tak jak w south parku pojawia sie husajn,bono,bush,clinton i masa innych.zniweczyli wszystko,popsuli.zal zal wielki,s p lykam jak cieple kluski,wladcy staja oscia w garlde.pozdro
-
2007/12/19 14:57:23
MAKOWKA: jeszcze wielu rzeczy o mnie nie wiesz :)) o moich zainteresowaniach i doświadczeniach :))) mam np. przepiękny album "dziar" więźniów z lat 70. i 80. XX wieku. Hitem jest "dziara" faceta umieszczona pod pępkiem z napisem "tylko dla Pań" i strzałką skierowaną na dół i drugim napisem u tego samego jegomościa na krzyżu "tylko dla Panów" również ze strzałką w dół :))

BENA: rozumiem, że myslisz o ubogich... intelektualnie lub kulturowo :)) Jednak ROMAN w komentarzu zaprzecza tej opinii :))

POWAŻNY: żeby powiedzieć, że nie lubię tatara trzeba go najpierw spróbować :)))
-
2007/12/19 14:59:35
ALFRED: Do South Parku mam odczucia ambiwalentne, a do WM jedynie tylko i wyłącznie negatywne.
-
2007/12/19 15:26:19
harry, oczywiście, że duchowo, intelektualnie i kulturowo
-
Gość: pamina, *.wroclaw.dialog.net.pl
2007/12/19 15:57:57
są pewne rzeczy, to których podchodzi się z wielką porcja ironii i dystansu. Serial dla mnie nie jest próbą odzwierciedlenia jakiegokolwiek stanu społeczeństwa, młodych ludzi itp. To jest groteska, przerysowanie, kpina z samej kpiny. nie rości sobie pretensji to wyznaczania trendów itd.
To, co trzeba podkreślić, to autorzy pierwotnie (Kędzierskiego znamy osobiście)wyjęli po prostu na światło dzienne to, co często dzieje się w szkole...a dwa: ukazali dowcip młodzieży. W taki sposób często młodzi ludzie żartują. I tyle. Fajnie pośmiać się z siebie samego:D Formuła się rozwinęła, wyszła zabawa formą z dodatkiem coraz większej dawki groteskowości.

niektórzy nadal uważają za zbyt odważny "Sens życia wg Monthy Pythona".
więcej dystansu do świata, zasad.. i więcej humanistycznego podejścia do rzeczywistości.
-
2007/12/19 16:35:31
a ja lubię ten serial - ale lubię też być idiotką
-
2007/12/19 17:34:16
Ja w sprawie wniosku. Któregoś pięknego dnia odwiedziłam podopieczną w szpitalu psychiatrycznym. (Jesień, depresja i te sprawy) W pewnej chwili podopieczna chwyciła mnie za rękaw i wskazując na pana w białym kitlu powiedziała: Zobacz wytrawna, to nasz psycholog... ale ja Ci ręczę - on jest bardziej stuknięty niż my tu wszystkie razem wzięte! :)))

-
Gość: , *.internetdsl.tpnet.pl
2007/12/19 17:34:44
-dlaczego 'serialu' w cudzysłowie?
-pełno w internecie, bo wszystkie seriale tam teraz są wrzucane... lans w tv 4 mniejszy niż lans m jak love i klanu w innych stacjach jest. :)
-ile córa ma lat? bo jak mniej niż 13-15 to odważny eksperyment...
-korzenie ma raczej w southparku niż w b&b...
-gdzie Ty żyłeś jak dopiero teraz Cię zastanawia "pauperyzacja polskiej młodzieży"? :)
-"kultowym" nie jest się dla niektórych tylko po prostu. tak jak wiele słabych filmów czy artystów po prostu jest "kultowych" i tyle.
-"Bazowanie na wulgaryzmach, na głupocie, na pastiszu pastiszu, to chwyty populistyczne sięgające do pokładów umysłu na poziomie pierwotniaka." - ale jak to rozluźnia. i bawi po prostu.

a amerykanie i szczególnie brytyjczycy nie są chyba idiotami - szczególnie jeśli o poczucie humoru chodzi. że allena i pythonów wymienię...

pozdrawiam, zdrowia życzę i ciekawszych seriali. :)
-
roman_j
2007/12/19 18:06:59
Nie wiem, dlaczego miałbyś zostawiać swoje opinie dla siebie, ale ja je zostawiam w takich wypadkach dlatego, że moja opinia nie zmieni cudzej opinii (i dobrze). Ktoś przecież nagle nie uzna, że ten serial jest idiotyczny tylko dlatego, że ja tak uważam. Zresztą właściwie dlaczego miałby zmieniać opinię i dlaczego to ja miałbym go do tego skłaniać? Jeśli ktoś w tym znajduje frajdę, to niech mu idzie na zdrowie. Przynajmniej dopóki nie odbywa się to moim kosztem, a tu chyba nie ma takiego zagrożenia. :)
-
2007/12/19 18:50:24
Tak się składa, że ja również mimo młodzieńczego wieku (16 lat...) nie jestem zwolennikiem "Włatców Móch". Nie dość, że to strasznie płytkie i wręcz denne widowisko, to moi rówieśnicy wariują na punkcie głównych bohaterów tego "serialiku". Na dodatek tytuł jest bardzo podobny do nazwy dobrej książki, za parę lat dzieci nie będą tego kojarzyć z powieścią Goldinga, ale z infantylną acz wulgarną bajczyną. Najgorsze jest w tym to, ze jako osobnik praktycznie całkowicie odizolowany od telewizji jestem też w pewien sposób odrzucony od społeczeństwa- ale może to i lepiej, skoro ich IQ z roku na rok leci łeb na szyję... Pozdrawiam i cieszę się, że ludzi, którzy negują niesmak i głupstwo jest w naszym kraju więcej.
-
daria_nowak
2007/12/19 19:54:23
Uprzejmie informuję, że nie mam pojęcia o czym piszesz:) I chyba mi z tym dobrze
-
Gość: korasq, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2007/12/19 20:13:16
Witam
jestem przypadkowym gościem,zażenowanym nieco tą krótką ..recenzją.
#1 : To nie jest bajeczka dla dzieci, a że nie ma może równie nowatorskich i atrakcyjnych rodzimych produkcji dla maluchów to już chyba nie jest wina twórców W.M.
#2 : To ma śmieszyć, relaxować po pracy, cokolwiek. Czego oczekujesz od kreskówki?
To ma być KOMEDIA czy DRAMAT PSYCHOLOGICZNY?
#3 : Wpisujący się tu rodzice dzieci oglądających W.M.:Czy widzieliście ten żółty trójkąt w lewym rogu z numerem 16 w środku?..Tak, to znaczy od 16 roku życia. Jak pozwalacie 13latkom to oglądać to coś jest nie w porządku..ale nie z serialem....
#4 : Mam szacunek dla faceta który popycha fatalną wręcz rozrywke w TV choć troche do przodu. On to rysuje, podkłada parę chyba głosów, pisze scenariusze...TYTAN PRACY
#5 : Dodam od siebie tylko że nawet za W.M. nie przepadam specjalnie, widziałem okazyjnie pare odcinków..czasem słabo , czasem śmiesznie a czasami pękałem ze śmiechu. Nigdy z własnej inicjatywy jeszcze żadnego odcinka nie oglądałem.

Żenujące jest to że ktoś kto uważa się za osobę bogatą intelektualnie powiedzmy wypisuje historie jak Twoja, a wygląda to tak jakbyś szukał sensu życia w książce telefonicznej. Oskarżasz o populizm serial komediowy...Boże miej litość...

P.S.
Twój tekst o amerykanach i anglikach pozostawiam bez komentarza, bo zrobiłby się z tego esej.
Dno,niestety

Przepraszam że tak długo, Wesołych Świąt i Szcz. N.R.
pozdrawiam
-
Gość: Randol, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2007/12/19 20:17:58
Ten serial jest dla ludzi inteligiętkich, jeśli ktoś ma 16lat, to nic dziwnego, że tego nie rozumie. A już napewno 13latek z tego serialu nic nie zrozumie. Włatcy móch jest według mnie wersją animowaną Świata Według Kiepskich i żeby to dokońca rozumieć trzeba się interesować sprawami kraju.
-
2007/12/19 20:42:12
PAMINA: piszesz, że TO coś nie jest odzwierciedleniem, a następnie mówisz o wyjęciu pewnych trendów i zachowań ze współczesnej szkoły, jakoś to kłóci się ze sobą :))
Co do mojego dystansu do świata, to widać, że jesteś osobą nową na tym blogu :) nie znającej szerszych treści w nim poruszanych, ani też stosunku autora do rzeczywistości właśnie :)) Polecam lekturę (uwaga autoreklama!!!) swego bloga, wtedy zrozumiesz mój "nie humanistyczny" ogląd świata :)))

MELASA: jeżeli słodką :))) to jesteś usprawiedliwiona :)

WYTRAWNA: życie to tylko życie :)))

ROMAN: wierz mi albo i nie, moje opinie bardzo często zmieniają ogląd świata przez innych :) gdybym nie chciał ich zmieniać ten blog kompletnie nie miałby sensu :))

GOŚĆ CZ42: dużo pytań, ale po krótce się do nich odniosę, bo tak mam w zwyczaju nie lekceważyć wypowiedzi innych.
DLaczego w cudzysłowie, ponieważ nie traktuję, tego jako serial.
To, że dostałeś się tutaj też jest "winą" lansu :))) jednak jestem sceptycznie nastawiony zarówno do tego M jak cos tam, jaki i do WM i nie są to dla mnie wartości godnę większego rozpowszechniania :)) To co piszę być może rownież, ale Moje Ego nie pozwala mi się do tego przyznać :))Co do eksperymentów to uwielbiam eksperymentować, o czym stali czytelnicy doskonale wiedzą :))))
O tym że o SP zapomniałem przyznałem się już we wcześniejszych komentarzach, tyle, że WM do SP ma się tak jak sputnik do wahadłowca :)))
Gdzie żyłem? Byłem ( i nadal jestem) zamknięty w lochach własnego egocentryzmu, co owocuje właśnie takimi notkami :)))
Niestety, ale kultowy jest DLA NIEKTÓRYCH, ponieważ to oni wyznają "kult" okreslonego dzieła, a ja niestety z tą kultowością się nie zgadzam. Wolę klasykę danego rodzaju i takiego nazewnictwa używam w odniesieniu do całości społeczeństwa, gdy dotyczy to garstki fanów jest to właśnie określenie "kultowy".
Jezeli chodzi o amerykanów czy anglików śpieszę wyjaśnić, że dokonałem skrótu myślowego ponieważ uważam ich za idiotów społecznych, ale to szerszy temat i może kiedyś pokuszę się go roziwnąć :)))
Dziękuję, za życzenia i przyłączam się do nich :))
-
2007/12/19 21:00:30
PIPES: dziekuję za poparcie, niestety poglądy na to co dzieje się wokół nas jest tak wiele, jak ludzi, którzy je głoszą. Zresztą my Polacy mamy tę świetną zaletę, że tam gdzie jest dwóch Polaków tam pojawiają się trzy opinie. :))

DARIA: nie ma co żałować. Albo wiesz co? Obejrzyj parę odcinków i wyrób sobie własną opinię, bo przecież wiesz nie od dziś, że Dźwiedź jak zawsze jest cholernie tendencyjny :))

GOŚĆ KORASQ:
Ad2. Mnie nie smieszy i nie relaksuje, a więc tego postulatu nie spełnia. Czego oczekuję od kreskówki? No właśnie aby śmieszyła i odprężała. Więcej żartu i ironi jest w Kubusiu Puchatku czy Gumisiach niż w tym wyrobie kulturopodobnym współczesnej popkultury. Ale może to dlatego, że jestem infantylny, a moje dzieci strasznie dorosłe. :))))
Ad3. Niestety internet nie ma tych ograniczeń, więc postulat nie trafiony.
Ad4. Szacunek dla tego, że sie ktoś napracował nie usprawiedliwia tego, że trzeba mieć o tym pozytywną opinię. Dobry włmywacz obrabiający jubilera też się musi napracować, co jednak nie obliguje do pozytywnej oceny tego, co jest wynikiem tej pracy. :)))))
Ad5. Nie rozumiem dlaczego się usprawiedliwiasz, że z własnej woli nie oglądałeś WM? Czyżbyś nie chciał wyjść na idiotę? :)))
PS> Nie uważam się za osobę bogatą intelektualnie :))) JA TAKĄ OSOBĄ JESTEM. Co do sensu zycia w książce telefonicznej obawiam się, że znalazłbym go więcej niż w WM, ale to moja odosobniona być może opinia :))) Nie wierzę w Boga, więc ten argument o litości mnie nie przekonuje :))))
Nie ma za co przepraszać, że długo, kobiety na ten przykład wolą długo :)))
Również Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Yorku :))

GOŚĆ RANDOL: hm... coż za światła myśl. Przy moich dwunastu latach faktycznie mogę nie zrozumieć przesłań serialu. Co do Kiepskich i jego pierwowzoru Bundyego, to proponowałbym nie profanować porównaniem z WM, bo Ferdek mógłby się wkurwić, że o Paździochu nie wspomnę.
Co do spraw kraju to największym zaniteresowaniem z mojej strony co w Polsce w moejej lodówce będzie do jedzenia w dniu następnym. Jak widzisz wykazuję ogromne zainteresowanie tym faktem, co implikuje u mnie zainteresowanie szerszymi aspektami gospodarki Polski oraz wpływu polityki na rzeczoną.
-
2007/12/19 21:39:07
drogi dźwiedziu:)
dziękuje za tak miłe przywitanie, postaram się częściej komentować Twoje wpisy
a ja się jeszcze zastanawiam czemu temu Czesiowi mózg widać? czy to jest oznaka czegoś bo chyba jestem za ciemna żeby znaleźć jakiś rozsądny powód
-
Gość: Tomke, *.chello.pl
2007/12/19 22:52:44
no halo halo nie porównujcie tego do simpsonów czy monty pajtona!!!
-
2007/12/19 23:37:13
Dłuuugo się wzbraniałam... fakt, dzieci mnie namówiły... i jakoś polubiłam.. choć czynienie z zombie bohatera kreskówki jest nieco ...humm... ale lubię niektóre elementy... np. cudowną śpiewność Pani Nauczycielki np :)
Tak... lubię WM... i się tego nie wstydzę ;) a raczej uważam się za należącą do grupy inteligentnych :) W każdym razie wolę to od Simpsonów czy South Parku....
Wszystko rzecz gustu :))))
-
2007/12/19 23:49:36
ANKARA: myśl, że to pytanie należałoby zadać zwolennikom Czesia, którzy uważaja to coś za COS KULTOWEGO, co bawi i ma do tego swój sens :))

GOŚĆ TOMKE: niestety, Simpsonowie leżą dla mnie na podobnej półce jak i WM, natomiast Monty to wogóle mieszka w innym bloku :))

MADYMAIL: fakt to rzecz biustu, chociaż ja akurat w biustach nie jestem wybredny. A jako inteligentna przznająca się do lubienia WM, może wyjaśnisz mnie i Ankarze, co z tym mózgiem. Poza tym, co fajnego jest w tej kreskówce? :))))
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2007/12/20 00:13:12
dzięki za odpowiedź,
masz prawde panie w punkcie 4 , punkt dla Ciebie.

Twierdzisz że internet nie ma ograniczeń...a co to ma do rzeczy?
Ty jestes odpowiedzialny za to co oglądają Twoje dzieci. Czy ograniczysz je ochroną rodzicielska, zakazem kompa czy rozmową to już nie moja sprawa.

Nie jestem miłośnikiem W.M. a do skomentowania twojej notki zmusił mnie Twój styl myślenia który na niniejszym blogu upubliczniasz - To chciałem powiedzieć, a Ty twierdzisz że nie chce wyjść na idiote...

Oskarżasz o populizm serial komediowy...ludzie miejcie litość ( tak lepiej? :P )

Pozdrawiam i serdecznie życzę poprawy
-
socjopatyczna_malkontentka
2007/12/20 00:46:16
Polarny, ja off topic, zobacz to:
serwisy.gazeta.pl/Boze-Narodzenie/1,77089,4773987.html

punkt ósmy :|
-
Gość: blq, *.199.52.38.tesatnet.pl
2007/12/20 00:59:03
Ech, szkoda słów. Zgadzam się chyba ze wszystkim, co napisał korasq. Ten serial, podobnie jak np. Świat według Kiepskich, oglądam od czsu do czasu w telewizji, jak przypadkiem na niego trafię, np. podczas półgodzinnego relaksowania się po posiłku. Nie szukam w nim żadnego przesłania i wolałbym, by moje dzieci go nie oglądały, bo to nie jest kreskówka dla dzieci.
-
hybre
2007/12/20 01:10:40
A może tak: W Polsce, nie mając do wyboru nic ciekawszego jeśli chodzi o najnowsze produkcje animomowane (a i takie czasem się ogląda) ludzie patrzą na Włatcy Móch. Sam ich nie oglądam od jakiegoś czasu ale to raczej kwestia sklerozy, aniżeli tego, że ich nie lubię.

No bo czy tzw. "inteligencja" i "normalny lud" jest zobligowana oglądać jedynie dzieła wybitne lub bardzo dobre? Czasem rodzi się potrzeba obejrzenia czegoś bardziej odmóżdżonego, porechotania się i szybkiej podróży do łazienki.
-
Gość: wladca_much, 213.199.212.*
2007/12/20 01:32:21
a to ciekawe... dzisiaj oryginalny "Władca Much" z 1963r.
Jednakże kreskówka jest zajebista, niesamowicie głupia i przez to doskonała - na szczęście nie mam dzieci, bo nie chciałbym żeby sie na tym wychowywały. Włatcy, Piesek Leszek i inne Kartoony z 4fun tv to chyba najlepsze co pokazuje sie w obsranej politycZnie poprawnej telewizji przed polnocą.

...."a Czesiu chce śpieeeewać gorzkie żaaale"
-
Gość: pajak, *.chello.pl
2007/12/20 01:55:30
mialem cos napisac ale mi sie odechcialo, szkoda nerwow. nie jestes autorze idiota tylko nie probuj juz byc socjologiem, prosze. brak zrozumienia tematu zupelny. do tego analizy kontekstu dziela brak, a ona wiele tlumaczy. oj na polski sie nie chodzilo. a do szkoly w ogole? spedz chlopie dwa dni z dziecmi z podstawowki to zrozumiesz. ja jeszcze pamietam jak to jest
-
Gość: pajak, *.chello.pl
2007/12/20 01:58:34
p.s.
ty, autorze, nie jestes lekarzem w domu wariatow, tylko pacjentem, ktory nie zdaje sobie z tego sprawy.
pozdro600
-
Gość: , *.adsl.inetia.pl
2007/12/20 02:57:56
.
-
Gość: Yntelygent, *.adsl.inetia.pl
2007/12/20 02:59:12
Nie znacie się, Czesio rządzi!!! :DDD
-
2007/12/20 08:58:57
MAMRACJO: no i popatrz czego to Polarny nie wumysli dla kasy :))))

HYBRE: fakt, na odmóżdżenie to się chyba doskonale nadaje. Niestety, ja od swoich wychowanków wymagam myslenia, często twórczego :)))

GOŚĆ BLQ: jeżeli nie rozumiesz i nie doszukujesz sie przesłania w Kiepskich, to niestety stwierdzam, że tym bardziej marnujesz czas na WM

GOŚĆ WŁADCA MUCH: zajebista bo głupia??? :)) to nowa forma oceny treści? :)) no i ciekawe podejście dzieci nie chce się na tym wychowywać :)) a samemu się scojalizować to i owszem :)))

GOŚĆ PAJAK: hm... nerowoy rocznik??? a tak więcej dystansu zarówno do tekstu jak i autora? :))) Jestem ciekaw jakiego tematu brak zrozumienia? Może trochę szerszych wyjasnień, zamiast lania wody? A co do szkoły to niestety miałem pod górkę i mnie to męczyło, więc po zerówce zaniechałem, a polski? A co to jest polski, bo ja znam np Polskie Drogi? :))) Pacjentem jestem od dziesiątek lat i nikt mnie nie może wyleczyć. Zawsze powtarzałem, że ta nasza opieka medyczna jest do dupy i po co mi te przepustki z domu wariatów? No poco? Skoro wokoło na zewnątrz jest to samo??

GOŚĆ YNTELYGENT: O... no właśnie. Czesio rządzi!!! :))

-
Gość: CZESIO, *.internetdsl.tpnet.pl
2007/12/20 10:42:43
Obywatele! Jakimi kategoriami oceniacie ten serial!? On nie jest dla dzieci!!!Przeczytajcie wywiad z autorem.Nie jest również dla ponuraków których w Polsce jest 90%.Jak wam nie pasuje oglądajcie M Jak Miłość.Jedyna rzecz do oglądania W TV dystansująca się od zwykłej rzeczywistości
-
2007/12/20 10:55:44
Duh. Prawda jest taka, że absolutnie nie kumacie, o co chodzi we Włatcach, podobnie w South Parku, Simpsonach i szeregu sztandarowych dzieł współczesnej popkultury. I odczep się ty panie autorze od zachodniej popkultury, ponieważ twoja żenująca krytyka polega jedynie na niezrozumieniu tematu i konwencji, więc zajmij się lepiej czymś, co bliższe jest tobie, na przykład Bolkiem i Lolkiem.
-
2007/12/20 11:05:48
GOŚĆ CZESIO: niestety, ale znam (może to dziwne) ludzi z poczuciem humoru, którym kompletnie nie leżą WM i w cale nie gustują M jak Miłość. Osobiście mógłbym zaproponować parę innych ciekawych pozycji pozwalających na zdystansowanie się do obecnej rzeczywistości :)) chociażby wywiady z byłym premierem J.K. :))))

SANS: żenująca krytyka? A jaka krytyka byłaby nie żenująca? :))) Pozytywna? hehehe, nie tędy droga. Wolę Gąskę Balbinkę. :)))
-
2007/12/20 12:18:26
Harry: taka, która nie opierałaby się tylko na "nobomisięniebaudzo". I nie imputuj mi czegoś, co nie wynika z mojego posta.
-
2007/12/20 12:23:17
SANS: ja nic nie imputuje, bo ja nawet nie wiem co to znaczy :)))) i nie wiem jak to się robi :))), to pewnie coś bardzo skomplikowanego? :)))
-
Gość: , *.aster.pl
2007/12/20 12:31:15
Harry: zapytaj swojej starej,oki? :)))
:))) :)))
-
2007/12/20 12:31:53
Jak wyżej.
-
2007/12/20 12:39:13
SANS: Niestety, ale mam same młode :)) I co z tym począć? Eh i będę musiał teraz rozwiązywać następny problem egzystencjalny: pt. skąd tu wziąć sobie starą??? :)))
-
Gość: , *.onboard.pl
2007/12/20 12:44:06
chyba niektórzy z was nie potrafią zrozumieć tego że ten serial jest dla dorosłych o tym jak wygląda świat dorosłych dla współczesnego 8-latka
-
Gość: , *.e-wro.net.pl
2007/12/20 12:46:19
Włatcy móch rzondzom!
-
2007/12/20 13:10:48
Harry: boś buc.
:)) :)))
-
2007/12/20 13:56:11
GOŚĆ ALES: to kręcą go ośmiolatkowie? jm... no popatrz pan ile nowego człowiek się może dowiedzieć o postrzeganiu świata. :)))

GOŚĆ h82: Noooo... rzondzom ... prawie jak kACZYŃSCY :)))

SANS: chyba straciłem SANS Twojej wypowiedzi? Do czego tę ostatnia mam przypiąć, bo przyłatać próbowałem, ale mi nie wyszło :)))
-
Gość: justyna, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2007/12/20 14:05:01
Wszyscy zgodnie popierają Twoje zdanie, a ja się będę sprzeciwiać. Włatcy są głupi, oczywiście. Ale to jest głupota zamierzona. Pokazuje cały idiotyzm jaki się w naszym kraju panoszy, wszystkie błędy wychowawcze rodziców i szkoły w najprostszy z możliwych sposobów.
A tak w ogóle, to to, że ja akurat bardzo lubię ten serial nie znaczy, że jestem półinteligentem i mam chore poczucie humoru. To znaczy tylko tyle, że podobają nam się różne rzeczy.
Zyczę Ci szybkiego powrotu do zdrowia, pozdrawiam!
-
2007/12/20 16:37:07
"(...)być może będąc odosobnionym przypadkiem znęcającym się na Włatcami Móch, których rzesze fanów znacznie przekraczają liczbę fanów tego nieszczęsnego bloga, muszę stwierdzić, że to może ja jestem idiotą(...)" - AMEN.
-
2007/12/20 16:54:57
Harry: a mnie najlepiej relaksuje ogladanie "Tom i Jerry" :)
-
2007/12/20 18:04:24
Jak to dobrze, że moje dziecko uwielbiało za młodych lat Toma i Jerrego a teraz gdy ma 12 lat woli czytać:)Próbowałam śmiać się z Czesia i wychodzi na to, że również idiotka ze mnie:)
-
2007/12/20 18:29:54
Narobiliście w temacie takiego zamieszania, że jak cholera do tej pory NIE OGLĄDAŁAM to teraz SPECJALNIE obejrzę! Howgh!
-
2007/12/20 18:34:41
... żeby stwierdzić do których bezmózgowców i pseudointeligentów się zaliczam - do tych co ZA czy PRZECIW. A jak już stwierdzę to z wrodzonym sobie wdziękiem zacznę wyzywać tych drugich od idiotów.

Teraz już możecie drżeć w oczekiwaniu na prawdę objawioną :D
-
2007/12/20 18:40:59
Dzwiedz o czym Ty... Ja nie mam zielonego ani niebieskiego pojęcia o czym Ty klikasz. Kurka blaszka ale ja mam zaległości.
-
2007/12/20 19:10:09
JUSTYNA: jednak nie wszyscy popierają moje zdanie raczej większość bronii WM, pozostali raczej nie wiedzą co jest grane :)) Nie wypowiadam się nad zdrowością poczucia humoru, a jedynie nad tym, że te animiki to po prostu dno.

NE_PREDSTAVLAET: krzyż Ci na drogę :)))

EKONAT: DO mojego poziomu intelektualnego najlepiej dostosowane są Gumisie, Kaczor Donald i Kubuś Puchatek :)))

MAGICZNE-CHWILE: jak to zauważył słusznie Nauma :))) a co potwierdziły liczne komentarze obronców Czesia, dzielimy się na tych idiotów co oglądają WM i tych idiotów co WM nie oglądają i to jest cała prawda tego wpisu :))

WYTRAWNA: i co ja poradzę, że lubię poszumieć? :)))
Oczekujemy, które grono idiotów się powiększy :))

ODI: co najmniej roczne :)))
-
2007/12/21 03:22:52
a już myślałam, że ze mną coś jest nie tak, bo do mnie WM też nie przemawia. najwidoczniej moje poczucie humoru jest abstrakcyjne inaczej. nie wiem.
na ironię większość moich znajomych lubi, ba, wielbi WM. masakra :)
-
2007/12/21 08:25:17
MLKa: MY po prostu nie mamy poczucia humoru :))) i kompletnie nie rozumiemy o co chodzi w tej kreskówce :))) i wogóle. :)))
PS> Swoją drogą udała mi się reklama WM, no nie? :)) Anty reklama jest najlepsza :)))) Teraz tylko muszę wziąć za to kasę :)))
-
2007/12/21 08:59:02
a mnie śmieszy ten serial...może nie do przesady ale mimo to smieszy...głupota doprowadzona dom absurdu to raz...dwa, że stanowi pewnego rodzaju karykaturę "nastolatków" i szkoły...trzy, że poraża mnie fakt, jak bardzo mozna klaeczyć polską ortografię- moja wyobraźnia tak daleko nie sięgała...;)
-
2007/12/21 12:10:09
Toś mnie Dzwiedź teraz dobił :)))
-
2007/12/21 12:49:37
MAGOO: :))) gdyby ludzie byli identyczni, jakie życie byłoby nudne, no i Seby by nie było :))

ODI: ale chyba nie za mocno :))
-
2007/12/21 14:59:08
Powaliłeś mnie z nóg :))
-
2007/12/22 04:09:35
jak to wziąć? ja myślałam, że oni Ci za ten wpis zapłacili z góry? :))
-
Gość: pajak, *.cnet2.gawex.pl
2007/12/22 18:30:46
ale mi pojechales. Polski Jezyk oczywiscie jako przedmiot w szkole zazwyczaj dzieci ucza sie podczas zajec jak interpretowac dzielo literackie (lecz nie tylko) ze wzgledu na czynniki ktore mogly miec wplyw na jego powstanie, przekaz od autora, pointe, budowe charakteru postaci. zgadzam sie z 'ales.onboard', iz jest to swiat przedstawiony oczami 8-latkow, lecz nie jest to baja dla dzieci!!! to, tak jak simpsons czy south park, serial animowany, obyczajowy DLA DORSLYCH, zeby zrozumieli co jest wazne w zyciu dziecka, poniewaz, niestety, zdaza sie im o tym zapominac, tak jak i tobie autorze. do tych wszystkich superrodzicow genialnych dzieci: wasze pociechy sa takie wlasnie jak w serialu, nie koniecznie anusiak czy maslana, moze zajkowski albo andzela? spojrzcie uwaznie, bo to wasze krzywe zwierciadlo. a ja gwarantuje, ze najgrzeczniejsze dziecko przynoszace mamusi kwiatki codziennie nie ma w szkole oporow przed uzywaniem zwrotow typu wal sie pedalko, czochraj bobra oraz stosuje bardzo wyszukane slowotworstwo zupelnie nie zdajac sobie sprawy co i o czym mowi. tyle wyjasnien. mam nadzieje, ze tym razem niczego nie wylalem. zycze dystansu do wlasnych tekstow. P.S. naprawde warto przed wyrazeniem swej oceny dobrze sie zastanowic co autor chce i komu przekazac bo sie mozna wyglupic. pozdro900
-
Gość: pajak, *.cnet2.gawex.pl
2007/12/22 18:34:09
a to wszystko dlatego, ze doskonale pamietam podstawowke
-
2007/12/22 19:41:12
ODI: ODDECHEM HEHEHEH...

MLKA: wziąłem zaliczkę i umówiliśmy się, że jak będzie odpowiedni odzew, to ma + 100% premii, a jak komentarzy będzię ponad setkę, to + 200% :))
PS. Zbliżamy się do drugiej premii :))

PAJAK: ciesze się, że tu wracasz :))) bo to w tym wszystkim jest najważniejsze. Nie zauważyłeś?? :)) Jeżeli chcesz mówić o wygłupieniu lub wygłupianiu, czy też może o ocenie faktów itp, to proponuję poczytaj tego bloga od dechy do dechy a później porozmawiamy? OK. I na koniec jeszcze jedno: wyrażanie opinii jest tak długo niezależne jak długo na jej wyrażanie ma wpływ autor, przez swoje przemyślenia, a więc proszę Cię drogi Pajączku nie ingeruj w mój tok rozumowania i w mój ogląd świata, a wyrażaj jedynie opinie we własnym imieniu.
Pozdrawiam i zapraszam częśćiej.
-
2007/12/23 01:38:29

Harry, a co sądzisz O TYM ?
to ostatnio moja ulubiona
-
harry122
2007/12/23 10:51:28
BENA: kreskówki disneya lubię z założenia :))), mam nadzieję, że nie tworzy Włatców Móch :)))
-
2008/05/20 06:32:52
Również uważam, że ta bajka jest idiotycznie denna..... Mój szwagier lat 21 zaraża tą bajką wszystkich w około nawet znajomych którzy mają po 30 parę lat.... Oglądałem może jeden odcinek z nimi ale nie trawie tych tekstów no nie mogę po prostu. Pozdro dla wszystkich "innych" bo nie oglądamy tej jakże "mądrej i śmiesznej" bajki....
-
2008/07/04 23:58:11
Jeez, dopiero teraz zajrzalem na swojego starego bloga, na ktorym juz nie pisze [zapomnialem haslo i dupa dupa]. Zapraszam na obecny candlestick.blox.pl oraz na cz. II pocztowek zza krawedzi - aleksandreo.blox.pl alex
DODATKI


ZAPRASZAM