Blog > Komentarze do wpisu

UKŁADY W BLOXIE?

 

Powiedziano mi niedawno, że pisząc powinienem kierować się emocjami, wtedy moje wpisy mają jaja. Mają wtedy takie BIG PIG BALLS. Idąc zatem za głosem nierozsądku skreślam dzisiejszy wpis. A czy ma jaja to sami ocenicie.

 WIELKIE JAJA BIG PIG BALLS

A TO, JAKBY KTOŚ CHCIAŁ POWIEDZIEĆ, ŻE W TEJ NOTCE NIE MA JAJ.

Dzisiaj chciałbym wypowiedzieć się w sprawie okienka na pierwszej stronie gazety.pl poświęconego reklamie serwisu blox.pl. Znalezienie się w tym okienku jest marzeniem wielu blogowiczów i nawet jak ktoś mówi, że mu to zwisa metrem fuzla z nosa, to gdy się tam znajdzie jest mile połechtany.

Powodów dlaczego ludzie chcą się tam znaleźć jest wiele. Jest to pewna nobilitacja; oznaka, że zostało się zauważonym; wyjście na świat do szerszego grona czytelników, reklama; otrzymanie nowych zwrotnych opinii na poruszany temat. Zresztą powody są nie istotne, bo każdy może mieć własne. Osobiście uważam, że okienko „reklamy” blok jest po to by pokazać co ciekawego dzieje się w blogowym świecie.

Niestety, ale mojego zdania nie podzielają chyba Admini Blox.pl, którzy zawiadują tym oknem. Fakt faktem, że można tam znaleźć naprawdę ciekawe notki, chociaż nie koniecznie ciekawe blogi. Po prostu czasami nawet ślepej kurze trafi się ziarno.

Od jakiegoś czasu zaglądam systematycznie do wszystkich czterech blogów, które sa polecane na pierwszej stronie i sprawdzam na ile są ciekawe notki, na ile jest ciekawy blog, czy warto tam powrócić. Podczas tych wędrówek rzuciło mi się w oczy parę rzeczy, o które mam do Adminów Blox.pl pretensje:

1.                        Po pierwsze w okienkach tych w większości przypadków reklamowane są blogi z Syndykatu. Ich wartość ani „niszowość” czy „nieszumność” wcale nie jest większa i lepsza od tych blogów poza Syndykatem. Bardzo często stosunek „blogów syndykatowych” do „niesyndykatowych” wystawionych na pierwszą stronę wynosi 2/2, często nawet 3/1, a przecież blogów w Syndykacie może jest z 400 na ponad  95 000. Dziś np. stosunek „nieszumów” do „szumowin” 3/1. No, ale przecież Syndykatowcom obiecano jakieś profity, więc trzeba słowa dotrzymać.

2.                        Po drugie czasami w działaniach Adminów widać grzech lenistwa. Nie mając nic ciekawego na podorędziu wrzucają blogi znanych sobie postaci, nie kierując się rzeczywistą wartością notki, a jedynie autorem.

3.                        Po trzecie, związane z po drugim, Admini preferują często w okienku osoby, które w jakiś sposób są związane z Gazetą. Często pojawiają się blogi redakcyjnych kolegów, redaktorów lub osób współpracujących w różnej formie z Gazetą.pl. Jest to dla mnie pewną formą nepotyzmu, bo poziom niektórych notek Szanownych Panów Redaktorów jak np. w Endgame Pana Węglarczyka jest lekko mówiąc mizerny.

4.                        Po czwarte idąc tropem nepotyzmu, zauważyłem, że niektóre tytuły blogów powtarzają się dość często. Powiedziałbym nawet zbyt często. Należą do nich między innymi wystawiona na pierwszą stroną, już po raz kolejny w ostatnim czasie Stanikomania. Nie przeczę, że blog jest ciekawy, bo jest. Nawet sam osobiście zwróciłem na tego bloga uwagę Adminów. No, ale bez przesady. Gdy Stanikomania zaczyna oscylować w granicach spadku z top 100 dziwnym trafem pojawia się na pierwszej stronie Gazety. Przypadek? Jakoś dawno przestałem wierzyć w przypadki.

5.                        Po piąte zauważyłem, że bardzo często „nieszumy” z Syndykatu mają dużo niższy poziom pisania, niż pozostałe „szumowiny” bloxowe. Nie przeszkadza to jednak Adminom sukcesywnie wstawiać ich blogi na pierwszą stronę. Pytanie tylko po co? Wydaje mi się, że chyba dla zasady.

Jeżeli ktoś chce mi zarzucić, że zazdroszczę bywania na pierwszej stronie, to odpowiem, że zdarzyło mi się tam bywać i fakt, że zazdroszczę, nie jest przyczynkiem do napisania tych kilkuset słów. Przyczyną jest to, że na pierwszej stronie przewijają się wciąż te same twarze, a przecież chyba nie o to tu chodzi. A właściwie może właśnie o to?

Na koniec oświadczam, że poglądy autora są tylko i wyłącznie subiektywnym spojrzeniem i opierają się na subiektywnych odczuciach i ocenach blogów.  

WNIOSEK: NIE MA PiS, TO SAMEMU TRZEB SZUKAĆ UKŁADÓW.

   

wtorek, 23 października 2007, harry122

Polecane wpisy

Komentarze
2007/10/23 20:23:31
a wies Harry- mnie to zwisa i powiewa:)....ja tam mam swoich do zaglądania i to mi wystarcza...chyba się rozleniwiłam;)
-
2007/10/23 20:58:14
MAGOO: A ja sobie lubię pogadać :)))
-
2007/10/23 21:13:00
harry, zlituj się, daj spokój układom! wszelakim! a poza tym, to nie wiem o jakim okienku piszesz, bo nigdy nie zaglądam na stronę główną bloxa dłużej niż wymaga tego logowanie. w tym krótkim czasie rzuciło mi się czasami w oczy jakieś hasło top100, ale tylko tyle. okienko mi się nie rzuciło.
-
2007/10/23 21:22:21
Coś w tym jest,ani chybi układ!
-
2007/10/23 21:25:00
OLA: nie chodzi o stronę bloxa, ale o pierwszą stronę portalu gazeta.pl :))) ot widać jakie zainteresowanie :)))

REIWSZ: NO :)))), że tak grzecznie powiem :))
-
2007/10/23 21:42:15
Harry- no wiem:)
-
2007/10/23 22:23:08
UPDATE: zmieniono wszystkie cztery blogi i wszytskie są .... niesyndykatowe :)))
-
2007/10/23 23:27:58
Zazwyczaj na okienko bloxowe zwracam uwagę, gdy błyśnie mi tam ktoś znajomy, albo ciekawy tytuł notki. Ciekawych blogów szukam raczej po tytułach nowych notek i w ostatnio komentowanych. Ale, przyznam szczerze, ze od jakiegoś czasu dostaję piany na pysku na widok "Stanikomanii" na 1szej stronie gazety. Akurat ten blog zapamiętałam, ze względu na oryginalna nazwę. I, choć może to takie moje ślepe szczęście, co spojrzę na polecane - widzę Stanikomanię:) Nic nie mam do tego bloga jako takiego. Ale jakoś często tam mryga;) Poza tym przez jakiś czas miałam wrażenie, ze blogi dobiera, jakaś młoda dama;) Ciuchy, na zmianę z innymi ciuchami, krążące wokół najnowszych trendów w modzie;).
Choć czasem trafi się coś ciekawego, to jednak, przez jakiś czas polecane były dość powtarzalne i monotematyczne.
-
2007/10/23 23:28:06
No bo uklady zawsze beda :)))) Czlowiek to tylko czlowiek :)
A ze gadac lubisz, to chyba nikt watpliwosci nie ma i dlatego cie lubia :) I pewno tez tkwisz w jkis tajemnym ukladzie zaleznym :) Pozdrawiam sympatycznie :)
-
2007/10/24 08:14:42
DARIA: ciuchy mi nie przeszkadzają, nie przeszkadzają mi również koty :)) widocznie ktoś je baaardzo lubi. Mnie denerwuje tylko i wyłącznie pewien schemat i to, że tak naprawdę adminom czasami nie chce się poszukać i robią to naprawdę po łebkakach. Ja rozumiem, że to nie jest jedyna ich praca, ale gdyby tak trochę do tej części się bardziej przyłożyli???

MADYMAIL: ojoj żebyś Ty wiedziała w ilu układach ja tkwię to byś się zdziwiła, że choćby za przykład podam Układ Trawienny - to mój ulubiony :))
-
2007/10/24 09:30:30
przez trzydziesci lat w PRL ciagle polecano mi co mam czytac, robic itepe, wiec widzac cos polecanego najzwyczajniej nie zwracam na to uwagi, w trakcie calej mojej kariery bloxowej raz z ciekawosci kliknelam na polecany blog, a byl to blog o tarocie, w ktorym nic odkrywczego nie bylo czyli znowu okazalo sie, ze moj nos jest lepszy, a ze PRL ukladami stal, czego nastepne Rzeczpospolite w narodzie nie wytrzebily, z okazji powstania Naszej Dzieciny zadbalam o to, aby blog pojawil sie na pierwszej stronie i bylo to posuniecie trafione w dziesiatke:)))
-
2007/10/24 09:43:47
MARGA: ja też zadbałem o jeden wpis by znalazł się na pierwszej stronie, aby był przeciwwagą dla wszystkich innych, które w tym dniu się pojawiłu. Więc nie chodzi mi o pewne akcje czy działania mające jakiś cel doraźny jak w przypadku "Dzieciny". Mnie chodzi o to, aby bardziej się starać, aby bardzie urozmaicać i nie iść na łatwiznę.
-
pusta_literatka
2007/10/24 12:04:29
no, i tym sposobem znalazłeś się na głównej ;)
jeśli chodzi o moje zdanie, to faktycznie często promowane są blogi syndykatowe, które dla mnie są zwykle nudną papką naukowo-informatyczną (z całym szacunkiem do ich autorów)
Inna sprawa, żę z tylu tysięcy blogów trudno chyba wyłowić prawdziwe perełki.
Pozdrawiam,
pusta_literatka, co wisiała na głównej razy dwa :)
-
tierralatina
2007/10/24 12:11:51
Zaczynam Harry podejrzewac, ze to TY jestes JADREM tego bloxowego ukladu! :)
-
warszawa78
2007/10/24 12:19:09
Hehe, na 1.stronę to już prawie wszystkie fotoblogi trafiły - oprócz mojego :) Ale tak zostanie, bo od czasu, gdy admini okradli ze zdjęć foto-forum, na którym kiedyś publikowałem, a ja protestowałem, żyjemy na wojennej ścieżce, a wiadomo, że osoba autora bloga jest dla adminów znacznie ważniejsza, niz jego treśc.

Na szczęście mój fotoblog właśnie treścią się broni, więc na popularność nie narzekam. I tydzień w tydzień osiągam lepszą oglądalność, niż fotoblogi promowane na 1.stronie. Tak więc nie ma co się martwić, dobry produkt obroni się sam :)
-
2007/10/24 12:27:54
no masz go! co za błyskotliwy wniosek końcowy!:)

pozdrawiam:)
-
salq
2007/10/24 12:28:48
w zeszłym tygodniu udało mi się dostać na pierwszą stronę. Był to pierwszy raz - adminów nie znam. Znam kilka osób z Agory, ale które wpływu na to nie mają co jest promowane z blogów.

Ale fakt faktem, że też już dawno temu zauważyłem, że głównie promowany jest syndykat, no ale cóż poradzić - wchodzisz lub nie twój wybór - zresztą ta pierwsza strona mojemu blogowi niewiele dała (z analiz wychodzi, że ogromna większość klikając stamtąd była na blogu do 15 sekund, czyli niewiele zobaczyła - wniosek: albo mam nieciekawego bloga albo po prostu ktoś kliknął z nudów).

Sprawa w78 jest sprawą specyficzną - fakt, że pisze ciekawego bloga i ma dużo wejść nie przekłada się na uznanie adminów - no ale powód jest znany - choć i tak uważam, że tak być nie powinno.
-
2007/10/24 12:33:42
PUSTA LITERATKA: no..i to jest w tym wszystkim naciekawsze :))). Fakt, ze łowienie perełek jest trudne, ale wtedy te wyłowione naprawdę świecą pięknym blaskiem. Np. geniialny dla mnie wyłowiony najpierw w polecanych, a później rzucony na pierwszą stronę jest DEBERGERAC i za to chwała adminom.. Ostatnio nawet Bergerac ma własną reklamę nie wiem czy od adminów czy na własny koszt. W każdym razie takie perełki są super. Chętnie czytam blogi mimo, że na naprawdę wielu się nie udzielam. Moje linki, też nie oddają tego co czytam, bo wiele czytanych blogów mam nie zalinkowanych. Jednak od adminów oczekuję właśnie zaangażowania w szukanie perełek. :))

TIERRA: obawiam się, że obaj w ten układ jesteśmy zamieszani :)))

WARSZAWA: przyjdzie i na Ciebie czas. Jedno wiem i za to cenię adminów: nie są zawistni i pamiętliwi. A że są subiektywni??? Któż nie jest :)) cały subiektywizm co do postrzegania blogów przejawia się chociażby w postaci tej notki. Admini będą sie bronić, że pokazują to co dobre, a ja mam prawo mieć przeciwne zdanie. :))
-
2007/10/24 12:42:20
DEPRESJONISTKA: do wszystkiego co opiera się na subiektywnym oglądzie sprawy trzeba podchodzić z lekkim przymróżeniem oka i wielkimi jajami :))) tak jest i w tym przypadku :))

SALQ: sprawa bycia w Syndykacie nie jest taka prosta :)) przecież tylko nieliczni się do niego dostają :))) Ja nie, bo nie spełniam pewnych warunków np. warunku tematyczności :)). Jednak Syndykat syndykatem, a wartość subiektywna wartością subiektywną :))
Uznanie adminów jest jak boskie tchnienie :))) jednych okywa cały czas innych doraźnie, a inni nigdy go nie zaznają. Ale i Warszawę78 docenią :))). Mnie subiektywnie się podoba :)) a czy adminom?
-
hanula1950
2007/10/24 12:56:26
Zgadzam się z tobą. Relkama ,Megafonów' była we wczorajszym wydaniu ,Metra'.Ja jestem przekorna - reklamowanych produktów nie kupuję, polecanych blogów nie czytam i dobrze mi z tym.
-
warszawa78
2007/10/24 13:05:34
Ja powiem tak - to admini są winni temu, że stan napięcia nadal trwa. Gdyby od początku mój blog był traktowany na równi z innymi, pewnie z czasem zapomniałbym o dawnych sprawach, albo chociaż nie wywlekał ich co jakiś czas, tylko spokojnie bym sobie blogował. Niestety jest inaczej - moje loginy są zablokowane na formach gazetowych, a moje wpisy na forach (np forum o Blox) są z miejsca kasowane tylko dlatego, że to ja jestem ich autorem.

Dlatego niestety swojego zdania o adminach nie zmienię, a przynajmniej do czasu, aż nie zmienią swojego postępowania wobec mnie. I nie chodzi mi tutaj o jakies promowanka, lecz o zwykłe odblokowanie loginów i przy okazji mojej poczty, do której nie mogę się dostać, choc mam tam trochę cennych informacji, więc jej zablokowanie to wyjątkowe draństwo.

Na razie jest tak, że admini co i rusz kasują moje wpisy, a ja co i rusz robię im koło pióra na róznych blogach. A tracimy tak naprawdę wszyscy.
-
2007/10/24 13:07:13
Nie znam nadto układów bloxowych, ale wielu ciekawie piszących ludzi wypowiada się, że bycie w Syndykacie to obciach jak sto penisów, Oczywiście mogą to pisać z zawiści, takiej ludzkiej.

No, ale to są gusta, o których ponoć się nie dyskutuje. Wchodzę codziennie na blogi reklamowane przez stronę główną portalu i przyznam, że mam wrażenie, iż notki tylko raz- dwa w tygodniu nie są wybierane zupełnie losowo albo rutynowo.

A z tym blogiem o staniczkach to racja. Nawet kiedyś rzuciłem jakąś delikatną i subtelną uwagą o "biuściastej przebojowości", gdy na forum "O forum" Gazety.pl reklamowała się właścicielka owego bloga. W ciągu kilku minut mój list skasowano. Podejrzewam, że na Forum Agory admini wytną każdą niepochlebną opinię o "cycatkach".
Coś musi być na rzeczy. No ale admin też facetem bywa i do cyca go ciągnie.
-
tierralatina
2007/10/24 13:10:34
@warszawa78: To moze wyjasnij (tutaj, albo na swoim blogu) co sie dokladnie stalo, bo takie insynuacje i polslowka sa rzeczywiscie niezdrowe.
-
warszawa78
2007/10/24 13:12:40
Tierralatina: Kiedyś obszernie wyjkaśniałem to na innym blogu, więc wkleję linka:
malahitowo.blox.pl/2007/07/WODA-nasza-codzienna.html
Tam w komentarzach jest opisana cała historia.
-
tierralatina
2007/10/24 13:17:51
@warszawa78: Przeczytalem. Rzeczywiscie jakis absurdalny konflikt o nic w sumie. Natomiast nadal nie rozumiem kiedy i jak zostales okradziony, o czym wspominasz tu wczesniej. To dosc powazne oskarzenie, dlatego tak mnie zainteresowalo.
-
2007/10/24 13:19:38
no i jesteś na głównej stronie;)
-
2007/10/24 13:24:08
Kiedyś na forum bloxowym forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=8&w=67716251&a=67716251poruszyłam podobny wątek. Zostałam prawie zlinczowana przez piszących blogi w Syndykacie....
-
warszawa78
2007/10/24 13:30:29
Tierralatina: Zrobiłem zdjęcia, umieściłem je na forum warszawskim, przedstawiały warszawskie koty. Ukradziono je z tego forum, które przez ponad rok aktywnie współtworzyłem, przenosząc je na foto-forum "Zwierzaki" - mimo braku zgody zarówno mojej jak i wielu innych forumowiczów. Tak samo postapiono ze zdjęciami paru innych forumowiczów, też je ukradziono z forum. To tak, jakby wynieść z mojego mieszkania np. meble i komputer, przenieść je do innego mieszkania w tym samym bloku, a potem tłumaczyć mi bezczelnie: "Komputer i meble są wprawdzie w innym mieszkaniu, ale wciąż w tym samym bloku, więc przecież nic się nie stało".
-
2007/10/24 13:31:47
@dr_ewa999
I tak masz szczęście, że w ogóle dyskutowali, mnie wycięli za naprawdę delikatną uwagę w stylu: cycem go!
Skasowali list i skazali: paszoł won
-
warszawa78
2007/10/24 13:33:11
Pójdźmy dalej - protestowałem przeciwko temu, protestowali też inni. I za to dostałem bana, za protestowanie. Przecież to jest mentalny komunizm. OK, można moje protesty olać, nieuwzględnić ich, ale nie kneblować usta!
-
tierralatina
2007/10/24 13:37:10
warszawa78: Przesadzasz i dramatyzujesz z tym kradzeniem. To moja prywatna opinia.
-
warszawa78
2007/10/24 13:39:09
Tierralatina: Największy żal mam nie za tę kradzież, lecz za bana za protestowanie i za wycinanie do tej pory moich wpisów na forum. Gdybym od początku był traktowany na równi z innymi blogerami, to jak już pisałem, mógłbym o tym zakoszeniu zdjęć z czasem zapomnieć.
-
2007/10/24 13:46:08
Przepraszam, że nie odpowiem wszystkim, ale rozpętałem chyba małą wojenkę :)) odniosę się tylko do WARSZAWY i kradzieży fotek.
Nie wiem do czego wykorzystane były fotki, ale jeżeli do jakiegoś profesjonalnego projektu to uważąm to zak radzież. Jeżeli do takich zabaw słowami jak moje, to chyba nie koniecznie :))). Ponieważ ja zbieram z netu zdjęcia i wykorzystuje w swoim blogu jako tło (dodatek) do notek. Obawiam się, że autor ŚWIŃSKICH JAJ , również dziś mógłby się tu wpisać i powiedzieć POLARNY TY ZŁODZIEJU!!!
:)))
-
tierralatina
2007/10/24 13:48:30
@warszawa78: Twoj przyklad z przenoszeniem mebli z mieszkania do mieszkania jest zupelnie nietrafiony. To co najwyzej przenoszenie mebli z jednego pokoju, do drugiego. W obrebie tego samego, nalezacego do Agory, mieszkania.
Mozna sie oczywiscie oburzac, ale mowienie o "kradziezy" jest, moim zdaniem, zwyklym pieniactwem.
Zachowujesz sie jak artysta, ktory dostaje histerii bo wlasciciel galerii w ktorej wystawia swe dziela, przewiesil obraz z jednej sciany na druga.
Ok, artysci maja byc prawo histerykami, to nawet czasem jest czescia ich aury, ale z zewnatrz to bardzie czesto smieszy. :)
-
tierralatina
2007/10/24 13:49:52
harry: Nie zrozumiales. Zdjecia nie zostaly do niczego wykorzystane, a jedynie przeniesione z inne forum tematyczne... :)
-
2007/10/24 13:57:55
tierralatina-czy nie uważasz,ze powinni zapytać o zgodę autora zdjęć?
-
2007/10/24 13:59:04
Tak wrzucę, bo właśnie na temat znalazłam:): forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=8&w=70868995&v=2&s=0
-
tierralatina
2007/10/24 14:01:22
@oxsorella: Przy przenoszeniu? Nie uwazam. Zwlaszcza, ze przed pierwszym umieszczeniem wpisu na forum trzeba zaakceptowac regulamin dajacy adminom takie (a nawet wieksze) uprawnienia. To oni sa gospodarzami, mi jestesmy tylko goscmi.
-
warszawa78
2007/10/24 14:04:14
Tierralatina: Ale zrozum, główny problem to nei jest to zakoszenie zdjęć, lecz ban za protestowanie. Czy uważasz, że to jest w porządku?

Jeśłi ktoś uzna protest za bezzasadny, to protest się odrzuca, a nie knebluje protestujacemu usta, tak przynajmniej działa to w krajach cywilizowanych.

Zmienianie reguł w trakcie gry i ignorowanie zdania jakichś 2/3 forumowiczów też dobrze o adminach nie świadczy.
-
ols
2007/10/24 14:05:48
@harry122 > jesteś częścią układu. w inny sposób nie mogę sobie wytłumaczyć obecności tej notki na Gazeta.pl ;)
PS. zresztą jakieś CBA bez problemu by to potwierdziło, wystarczy żeby dotarli do naszej pełnej poufałości korespondencji ;))

@kazimierz > administracja ma na tyle dużo klasy, że nie lata po wszystkich po kolei blogach i nie wkleja epitetów, którymi ją raczyłeś obdarzać. Nie rozumiem, dlaczego jako autor steku wyzwisk pod moim adresem rościsz sobie pretensje do obecności na jedynce. Myślę, że i tak jesteśmy bardzo tolerancyjni.

Pozdrawiam wszystkich z układu ;) Jeśli chcecie do niego dołączyć (bo macie interesującego bloga lub napisaliście świetną notkę) - piszcie do mnie, albo na Forum o Bloxie. Admini nie widzą wszystkiego co interesujące, blogów jest zbyt wiele
-
tierralatina
2007/10/24 14:07:12
@warszawa78: Co do banowania masz racje. Mowiac uparcie o zakoszeniu - nie. :)
-
warszawa78
2007/10/24 14:08:08
Tierralatina: Jasne administracja ma prawo do wszysktiego, bo jest regulamin. To teraz patrz:
www.blox.pl/html/2621441,262146.html
par. 9 - pkt. 2 - wychodzi z tego, że administracja ma prawo skasować ci Twojego bloga w każdej chwili - w szczególności, jesli naruszasz inne punklty regulaminu, ale nie tylko! Czyli w każdej chwili. Czyli w sensie formalnym mająprawo skasowac Ci bloga chocby teraz. Ale czy mają też moralne prawo, aby to zrobić?

Prawo to nie tylko prawo pozytywne i zapisane, pamiętajmy o tym. Zasady współżycia społecznego też obowiązują.
-
warszawa78
2007/10/24 14:09:10
Panie Ols, proszę przytoczyć jakiś epitet pod Pana adresem, będę wdzięczny. Może jakieś linki, Panie Tolerancyjny?
-
warszawa78
2007/10/24 14:09:48
I nie mów do mnie "Kazimierz", nei taki jes tmój nick.
-
2007/10/24 14:10:01
:))) obawiam się, że dyskusja odbiegła od tematu :)) no ale cóż, często tak bywa :)) gdy idą w ruch emocje :))

DARIA: dzięki za link na temat :)))

-
warszawa78
2007/10/24 14:11:49
Hehe, zaraz emocje wystygną, bo Pan Ols Tolerancyjny będzie teraz szukał linków :))
-
ols
2007/10/24 14:17:00
przykro mi, nie będę grzebał się w gnoju. sam wiesz najlepiej.
-
2007/10/24 14:18:07
OLS: ależ oczywiście, że jestem :)) przecież napisałem, że pierwszą swoją notkę na pierwszej stronie gazety zawdzięczam UKŁADOWI czyli mojej korespondencji z administracją blox.pl :)) uważałem, że przeciwwaga wtedy była przydatna :))
Moje zarzuty są jak wskazałem subiektywne, bo wiem, że jeszcze się nie narodził taki co by wszystkim dogodził :). Ja jedynie wskazuję, że w pierwszą stronę trzeba włożyć "więcej serca", bo jakby nie patrzeć te blogi są jakby wizytówką całego bloxa i one mogą zainteresować lub odrzucić tych, którzy po przez pierwszą stronę gazety po raz pierwszy stykają się z blogami.
PS> Swoją drogą cytując za pewnym Panem z PiS: "nie znam miejsca w którym nie było by układów" :)))
-
warszawa78
2007/10/24 14:19:39
No Panie Ols, co z tymi linkami? Oskarzasz mnie, a dowodów brak? Oj niedobrze, niedobrze...

Ale słuchaj Pan, skoro już Pan tu zaglądasz, to może pogadamy sobi euczciwie, tu i teraz, przy świadkach? Bo chyba lepeij załatwić tę ciągnącą się miesiącami sprawę, niż dalej się nawzajem szarpać, prawda?
-
tierralatina
2007/10/24 14:21:51
@warszawa: Dobrze wiem ze maja takie prawo. I zakladajac tu bloga to zaakceptowalem.
-
warszawa78
2007/10/24 14:23:15
Tierralatina, nie do teog zmierzam... Jeszcze raz - czy uważasz, że mają _moralne_ prawo zrobić Ci to? Tu i teraz?
-
warszawa78
2007/10/24 14:24:33
No fajnie, Pan Ols rzucił na mnie oskarżenia, nie poparł ich dowodami i sobie poszedł. To są właśnie standardy działania gazetowej adminsitracji :(
-
slawnw
2007/10/24 14:24:43
Na ile ten wpis był prowokacją, aby znaleźć się w rubryce "polecamy" nigdy się nie dowiemy. Również nie dowiemy się na ile promocja tego wpisu jest utarciem Tobie nosa. I co, jesteś mile połechtany?
-
ols
2007/10/24 14:24:44
Kazimierzu, nikt cię nie szarpie. Nie czuję potrzeby udowadniania ci czegokolwiek, zresztą pamięć masz chyba niezłą i doskonale wiesz, co wypisywałeś.
-
2007/10/24 14:26:36
Harry122
No to nieźle mnie wypuściłeś. Wyraziłem swoją opinię, a to była Twoja prowokacja zmontowana z Olsem.
[...]I dokonają na mnie admini srogiej pomsty w ich gniewie zapalczywym, bowiem chciałem zatruć ich braci. I poznam, co to admin, gdy wywrze na mnie jego zemstę.[...]
-
warszawa78
2007/10/24 14:26:50
Wypisywałem na forum zamkniętym pod adresem tych, którzy zablokowali mi konto za moje protesty. Bo to było draństwo. Kto to zrobił personalnie, nie wiem. Po Tobie personalnie nie jechałem i po nikim też personalnei nie jechałem z wyjątkiem "opiekuna" FF Warszawa, który na moją opinię (i przy okazji na raczej zbieżną opinię 2/3 forumowiczów) uczciwie sobie zapracował.

Jeśli dalej twierdzisz, że jechałem po Tobie personalnie, wskaż dowody.
-
warszawa78
2007/10/24 14:27:32
Więc teraz odbanujcie moje nicki i będzie po sprawie.
-
anqu
2007/10/24 14:30:21
a ja ci powiem szczerze że stronę startową gazety tak często otwieram że nawet w historii tego nie mam zanotowanego, i czy ktoś jest na stronie gazety to mi to osobiście jest obojętne
pozdrawiam
-
tierralatina
2007/10/24 14:35:24
@warszawa: Nie bede wdawal sie w moralne gdybania - zakladajac bloga na bloxie zaakceptowalem ryzyko, ze moze zostac on zlikwidowany. Gdybym nie chcial tego akceptowac pozostaloby mi postawienie bloga na wlasnym serwerze. A do tego brakuje mi wiedzy... :)
-
2007/10/24 14:38:43
SLAWNW: utarciem nosa?? :))) hehehe nie sądzę do Dźwiedziego nosa jest się strasznie trudno dostać :))) Aby znaleźć się w rubryce polecamy to miałem naprawdę dużo lepsze notki.
Ja jestem zawsze mile połechtany jeżeli mam czytelników i na szczęście nie narzekam na ich brak mimo iż nie jestem stałym bywalcem pierwszej storny gazety.

PORCES: no tak :))) i już w ten sposób zostałem wkręcony w UKŁAD :))) i tak właśnie działa POLITYKA :)))
PS> I kto tu teraz jest wkręcony? :))


-
salq
2007/10/24 14:42:53
harry - przyznaj się, że bitwę w78 z olsem też dla zwiększenia wejść tu sprowokowałeś :))))
-
warszawa78
2007/10/24 14:43:55
No właśnie, co z panem Olsem? Coś dziwnie nie odpowiada :)
-
2007/10/24 14:45:21

tak to już jest jak się o coś prosi...:)
-
2007/10/24 14:46:55
o, nie zapisało najważniejszego, to się powtórzę:)
i już w ten sposób zostałem wkręcony w UKŁAD :))) -
tak to już jest jak się o coś prosi...:)
-
warszawa78
2007/10/24 14:53:53
No niestety, wyglądan na to, że pan Ols nie jest ani zainteresowany rozwiązaniem istniejącej sytuacji, ani tez nie jest wstanie poprzeć swoich oskarżeń pod moim adresem dowodami. Szkoda :(
-
zwirekiwigura
2007/10/24 15:00:55
Tak sledze ta dyskusje, sledze i poki co widze, ze to Ty warszawa78 jestes typowym internetowym pieniaczem. Mylse ze Ols ma inne, ciekawsze i wazniejsze zajecia niz odpowiadnie tu na Twoje smieszne zaczepki. Tak to przynajmniej wyglada z boku.
-
warszawa78
2007/10/24 15:02:25
Z boku zawsze jest inna optyka, niż ze środka :)
-
2007/10/24 15:20:19
SALQ: ależ oczywiście wszyscy jesteśmy w UKŁADZIE, a jak wiem z działań PiS słowo UKŁAD zawsze budzi emocje. W związku z tym z Olsem i Wa-wą78 ustalilismy, że dla podgrzania atmosfery wywołamy dodakowo wojnę Admini kontra blogerzy, co nada pikanterii temu wpisowi :))

DEPRESJONISTKA: ja się o nic nie prosiłem (tym razem) :)) samo mi się dostało :))

ZWIREKIWIGURA: typowy internetowy pieniacz w potocznym języku to TROLL :) czyżbyś tym mianem chciał(-a) ochrzścić Warszawę78? :)))

WARSZAWA: optyka zależy od punktu siedzenia (wizdzenia)... i szkieł :)))
-
2007/10/24 15:27:01
no Harry!!!...z blogu forum...z forum partia ...powodzenia..!!
-
2007/10/24 15:29:31
TIG: Widzisz obawiam się, że mogę stracić elektorat, bo zostanie mi przypisana łatka WALCZĄCEGO Z UKŁADEM :)) a jeden z taki z płaskim dziubkiem i żółtymi piórkami już wlaczył i na dobre mu to nie wyszło :))
-
2007/10/24 15:30:20
Harry-robisz błyskotliwą karierę :))
-
2007/10/24 15:30:29
ZWIREKIWIGURA: typowy internetowy pieniacz w potocznym języku to TROLL :) czyżbyś tym mianem chciał(-a) ochrzścić Warszawę78? :)))

że co zrobić ??:)

harry, cichoooo!:)
-
2007/10/24 15:40:37
Bo ty zasadnie nawrzucałeś komu trzeba, a nikogo nie obraziłeś, za to Kaczy-Jar zawsze nawrzuca komuś bezzasadnie i obrazi totalnie. to jest ta różnica.
Dźwiedzia nawet rozzłoszczonego można lubić...natomiast Żółtopiórego sie nie da.
-
slawnw
2007/10/24 15:42:09
Ale się tu ubawiłem, ale muszę wracać do rzeczywistosci. Pozdrawiam wszystkich spiskowców.
-
2007/10/24 15:46:08
Ach jak mi dobrze,że zupełnie nic a nic mnie to nie obchodzi.A czytać i tak będę te blogi , które mi Harry polecisz,jeśli mój szef nie zrealizuje swej grożby o odcięciu mnie od netu.
-
2007/10/24 17:14:29
Lo maj gad ale mi po rajtach poszlo, az mi moj fuzelek sie zakrecil w sobie i czmychnal prosciutko do nochala. Marzenia to ja mam, nawet duzo ich :)tyle ze nie o okienku, polechtac mnie mozna , a i owszem tyle ze po... e zboczylam z tematu. A wogole to ja chcialam powiedziec ze dzieki Tobie Dzwiedziu dowiedzialam sie co to znaczy nepotyzm:)))
-
2007/10/24 17:37:40
DEPRESJONISTKA: oj tam jedną literkę "ś" za dużo wpisałem i wielkie halo zaraz :)))

TIG: ja nic nie nawrzucałem :))) ja taki Niespotykanie Spokojny Dźwiedź jestem. :)))

SLAWNW: zapraszam na częstsze zabawy :)))

MAKOWKA: napisz mi w emilu jak znajdujesz te co już Ci poleciłem :)))

ODI: No widzisz i jednak po coś przydaje się ten blog :)))

-
2007/10/24 17:38:33
DR.EWA: w czym niby robię tę karierę? :))
-
2007/10/24 17:58:06
Okienko z polecanymi blogami przydaje się widocznie, bo dzięki niemu Twój blog znalazłam, przejrzałam (więcej niż ostatni wpis, bardzo trafny zresztą) i jako perełkę wyłowioną z szumu - zalinkowałam, żeby móc zaglądać częściej.
Co do Adminów i ich wyborów - to uwagi nader słuszne. Miałam okazję dwa razy zostać zauważoną i byłam mocno zdziwiona, że wpisy które przykuły ich uwagę wcale nie należały do tych bardziej wartościowych. Wręcz przeciwnie. Wybrali lekkie, zabawna, niewiele znaczące, żeby nie powiedzieć durnowate.
Dziwny gust.
Pozdrawiam.
-
2007/10/24 18:20:33
CYMES: dzięki za uznanie i nazwanie perełką:)
Jednak co do wesołych wpisów, to ja takie bardzo lubię np. polecam ten -> PIEKŁO CZY NIEBO , który był też przez jakiś czas na pierwszej stronie, ale jakoś niewytłumaczalnie szybko z niej zniknął.
To, że Ty uważałaś swoje wpisy za durnowate nie oznacza, że innym się nie podobały. Ja też mam swoje ulubione wpisy, które nie doczekały się uznania i wpisy takie sobie, które zainteresowały innych. To jest właśnie subiektywność wyborów, również adminów. Wiem, że to trudna praca, ale tym bardziej powinno się do niej rzetelnie podchodzić.
-
2007/10/24 19:01:23
No i jesteś na pierwszej stronie.
-
2007/10/24 19:07:47
dobra, mój blog kilkakrotnie był na głównej stronie chociaz nikogo nie znam i z nikim (z adminów ;) nie sypiam. miło, ze raz po raz mnie tam wetkną.
ale moje poważne zastrzeżenia budzi niejaki syndykat - to jest troche chore. nazywa to sie 'promowanie dobrych blogów tematycznych'. to co piszesz jest zgodne z prawdą - oni na siłe promują te z syndykatu bo 'dobre blogi tematyczne' na pewno porwą masy i w koncu zyskają naturalną wielomilionową rzesze czytelników którzy po 50 razie promocji na stronie głównej zauważą wreszcie walory tychże i namiętnie notorycznie będą tam włazić. mój blog nie został zakwalifikowany do syndykatu - oni ;) zastrzegają sobie prawo odrzucenia bez podania przyczyn (brzmi super:) ale moge domniemywać tylko, że moj blog 'nie jest dobrym blogiem tematycznym' i łkać bezgłośnie w poduszkę marząc że może pewnego dnia uda mi się wydać z siebie naprawde dobry blog tematyczny. może nie tak popularny jak mój obecny ale za to zajebisty tematyczny do mocnego promowania

-
2007/10/24 19:13:17
anulina - nic dodać. ująć też nic :)
-
2007/10/24 19:41:57
Jak to w czym ? Ti_grin napisała " no Harry!!!...z blogu forum...z forum partia ...powodzenia..!!"

a jak partia to parlament ;)) szkoda,że już po wyborach ale za cztery lata kto wie? Partia Polarnego Dżwiedzia PPD-dobrze brzmi:)
-
2007/10/24 20:02:50
TATA BORATA: ano tak wyszło co mnie wcale a wcale nie martwi. Dołączyłem po porstu do UKŁADU i tyle :)) nie ma ludzi nieprzekupnych, to tylko kwestia ceny :))) co prawda tani nie jestem.

ANULINA: no ja też nie sypiam z adminami :)) preferują przeciwną płeć, a nawet nie wiem czy są tam jakieś fajne adminiki :))
Dobre blogi tematyczne znajdują u nas czytelników: wskazałbym tu Quentiina czy Supergigant albo Wieżowce, ale miliony to znajdą pisane po angielsku lub hiszpańsku. Nasze rodzinne to takie mało podwóreczko na świecie. W Syndykacie chyba powinni bardziej zaciśnić sito by były tam blogi rzeczywiście wartościowe, albo porzucić ograniczenie tematyczności i zacząć przyjmować tych, którzy rzeczywiście potrafią zainteresować większą rzeszę czytelników.

DR.EWA: niestety za cztery lata jeszcze nie będzie opłacać mi się iść na emeryturę :)) a aby zacząć z partią i zbudować jej wizerunek medialny musaiłbym zacząć już dziś :)))
PS> PPD wpada w ucho :)))
-
kasiar74
2007/10/24 20:07:25
Czasami udaje się trafić na naprawdę blogi polecane przez adminów gazety, kilka znalazłam przypadkiem, co do ideii Syndykatu to .. jest to lekko dziwne, przejrzałam kilka blogów ale żaden mnie nie powalił na kolana.
-
warszawa78
2007/10/24 21:32:32
Tja, Syndykat... Taka niezbyt przemyslana idea dzielenia blogów na "lepsze" i "gorsze". Dodatkowo administracja podchodzi do całej sprawy mało poważnie i w Syndykacie siedzą sobie w najlpesze blogi aktualizowane raz na miesiąc, chociaż jednym z założeń miała być częsta aktualizacja syndykatowych blogów.

Kiedyś chciałem dla jaj założyć bloga tematycznego o polędwicy sopockiej i zgłosić go do Syndykatu. Wprawdzie nie wiem, czy umiałbym ciekawie pisać o polędwicy sopockiej, ale niektórym też to średnio idzie, a w Syndykacie siedzą, więc chyba nie byłby to aż taki problem...

PS. Widzę, że oskarżenia Olsa pod moim adresem nie zostały poparte dowodami. Ale na przeprosiny nie czekam, bo nie doczekam się i tak, bo niektórzy po prostu nie są w stanie przyznać się do błędu :(
-
2007/10/24 21:49:31
KASIAR: właśnie czytanie z polecanych powinno być czymś fajnym, a mnie w tygodniu, gdzie codziennie wiszą co najmniej 4 blogi, trudno jest znaleźć chociaż kilka naprawdę interesujących.

WARSZAWA: Syndykat chyba nie do końca wypalił, ale chyba nikt nie chce się do tego przyznać :)) więc narazie reklamuje się go na pierwszej stronie i zakłada osobne okienko na głównej bloxa. Fakt faktem, że jest tam naprawdę dużo fajnych blogów, ale są też takie szmiry, że aż przykro.
PS> Myslę, że sprawy z OLSEM nie ma co tu rozwijać (możesz przecież poświęcić temu notkę u siebie). :))))
-
2007/10/24 22:11:05
E jak tak dalej bedzie to ja sie zrobie 100% wyksztalciuch i na uniwersyteta nie bede musiala isc po nastepne fakulteta :))
-
2007/10/24 22:24:31
Ale cię ujajili hehe. Nie lubię ścisku jak mawial Zagłoba, ale powiem tyle: mój blog znalazł się tam 3x. Wodospad odwiedzin, szum, skok to drugiej setki Top 1000 i parę dni później spadek to siódmej. Sik tranzyt Gloria 8-)
-
2007/10/24 22:30:54
Przyznam się szczerze że jeszcze nigdy nie zajrzałam na jakikolwiek blog godny polecenia..ale chyba zajrzę, choć nie spodziewam sie niczego ciekawego Pozdrawiam
-
2007/10/24 22:34:25
ODI: taaaa? :)) to może przeniosę się do kategorii edukacyjne:))) ... jest w ogóle taka?

ANTRIM: aj tam zaraz ujajili :))) a wiesz ja też byłem chyba ze 3x i przeprowadziłem pewne obserwacje, którymi podzielę się z adminami :)), tzreba podtrzymywac układy :)) Tobie należy się pierwsza strona :))) może nie zaczęsto abyś sie mi nie opatrzył jak Stanikomania, ale jednak :))
-
2007/10/24 22:38:36
MADZIA: według mnie polecamy czy pierwsza strona są właśnie po to by znaleźć już coś przefiltrowane i to jest słuszny i godny poparcia pomysł. Tylko ta filtracja czasami szwankuje :))) Madzia zaglądaj a może znajdziesz coś ciekawego dla siebie.
-
warszawa78
2007/10/24 22:40:10
Harry: Dobra, nie będę już wałkował tego Olsa :) A co do Syndytaku, to chyba funkjconuje on siłą inercji. Tzn. jak już jest, to nikt go nie zlikwiduje, ale też nikt go nie rozwija, komuś brakuje chyba jakiejś wizji rozwoju.

A blogów tam naprzyjmowano tyle, że chyba ludziom przestaje zależeć, aby się tam znaleźć, bo co innego walczyć o znalezienie się w towarzystwie naprawdę doborowym, a co innego aspiracja towarzystwa przeciętnego, choć okraszonego paroma rodzynkami.

-
warszawa78
2007/10/24 22:41:03
Mialo być "aspiracja do towarzystwa przeciętnego".

Inna sprawa, że mój własny blog też jest przeciętny raczej, ale ja się do Syndykatu nie pcham.
-
2007/10/24 22:48:51
Przeczytalam wszystko i pytanie mi sie nasuwa:
po kiego grzyba Agora nasyla na bloxujacych i forumowiczow cenzure???

bo ze admini pelnia w tym wydaniu role cenzorow ,to chyba jest oczywiste?
Rozumialam zakladajac tu bloga ,ze ewentualnosc usuniecia moich wpisow jest czysto teoretyczna - gdyby np. padl serwer, upadla gazeta.pl, czy tez zaczelabym publikowac notki obsceniczne lub propagujace idee typu faszystowskiego;
ale ze komus zablokuja login czy mozliwosc komentowania na forum?
ze sie komus koty nie spodobaja ?
No ludzie,na jakim my swiecie zyjemy?to najpierw sie zaprasza,a potem wygania?

kim sa panowie admini ,ze maja prawo oceniac poziom wpisow innych ?
czyz nie powinni raczej swoimi umiejetnosciami technicznymi wspomagac blogujacych?
Jeszcze rozumiem usuwanie wyrazen uchodzacych powszechnie za obrazliwe, na forum ,oczywiscie, bo u siebie mi chyba wolno - a moze jestem w 'mylnym bledzie'?

Zniesmaczona jestem;
o sprawie czytalam swego czasu u Roztoczanskiego,przyznaje,ze zapomnialam.
Przyznaje tez ,ze zdziebko mnie zirytowalo stanowisko Olsa;
panie Ols - trzymaj pan poziom i jak juz stajesz do walki na slowa, to udowodnij swoja racje, a nie zongluj powiedzonkami typu:"Ty Warszawa wiesz,co mowiles" - to argumenty na poziomie PiSu- metr piecdziesiat w kapeluszu:(
Jeszcze chwile i okaze sie ,ze i na blogu ktos mi bedzie cenzurowal zdjecia i zdania :(((


-
2007/10/24 22:51:05
Harry, Tobie na pewno nie powinno być pod górkę na tę pierwszą stronę hehe.
Przyznaje się też od razu, bez bicia (mając w pamięci jedną z Twoich wcześniejszych notek odnośnie blogowania), że nie przeczytałam ani jednego komentarza z powyższych, mało tego, pewnie w ogóle nie przeczytam, zajrzę tylko jeszcze raz (no dobra, kilka razy :-) by sprawdzić co mi odpisałeś. Bo ja się zastanawiam, skąd ludzie mają tyle czasu by poświęcać aż tyle uwagi i własnej energii temu, co na bieżąco dzieje się w bloxie. Ciebie oczywiści nie biorę pod uwagę, bo rzecz jasna za Polarnego Ci płacą ;-D
Buziaki
Kapitalistyczne Ofczysko
-
2007/10/24 23:12:18
WARSZAWA: a ja będę powtarzał po tysiąc razy, że mój jest nieprzeciętny :))) kłamstwo powtarzane po wielokroć staje się w końcu prawdą :)))

IKROPKA: nawet sobie nie wyobrażasz ile blogów obscenicznych jest na bloxie, łącznie z propagującymi pornografię i na to admini nie reagują, bo byc może nie zdają sobie z nich sprawy.

Co do oceniania blogów, to pewne sprostowanie :))) admini ich nie oceniają oni jedynie wybierają, jak na konkursie, według swojej subiektywnej oceny. Fakt, że czasami wyglada to na: "raz dwa trzy dziś na pierwszej będziesz ty" :))) ale w końcu mają do tego prawo. Ja też subiektywnie oceniam to co admini wybierają mimo, że pod pewnymi względami wysilam się na obiektywizm. Więc nie demonizowałbym tu roli adminów, a ciągle powtarzam trochę więcej "serca" i zaangarzowania. A, że zaangażowania im nie brakuje świadczy fakt zorganizowania chociażby bloxowego maratonu na któreym nie byłem i żałuję.

OFCA: i Ty Hadassie przeciwko mnie? :))) Płacą płacą :))) odwiedzinami :)) i tak właśnie tworzy się historię :)) Chętnie bym się wkręcił w ten układ gdyby była z tego kasa :))) Co zaś do tracenia energii na blox: Ofco Moja Kochana to po porstu hobby, zabawa, narkotyk, choroba :))) a dla niektórych praca.
-
vierablu
2007/10/24 23:29:58
-
warszawa78
2007/10/24 14:23:15
Tierralatina, nie do teog zmierzam... Jeszcze raz - czy uważasz, że mają _moralne_ prawo zrobić Ci to? Tu i teraz?
----------

Pytanie co prawda nie do mnie, ale odpowiem, ze strony umowy maja moralne prawo do zastosowania jej zapisow.
-
2007/10/24 23:37:20
o, widzisz, coś w tym jest, bo zajrzałam tu dzisiaj pod wpływem notki na stronie głównej;)
Mój blog raz zdarzył się na gazecie, po śmierci Marka Grechuty...
I raz wstawili moją notkę przy wiadomościach, jakoś tak...czy mam dzięki temu więcej czytelników? Nie;)
-
2007/10/24 23:52:06
VIERA: każda umowa jeżeli jest akceptowana przez obie strony, ma formę wiążącą dla obu stron, a restrykcje mają prawo wykonalności jeżeli umowę się narusza. To samo dotyczy wykonywania pewnych działań, które ta umowa dopuszcza i fakt, wtedy moralność śpi w szafie:)))

CHIARA: no widzisz:)), a mnie za każdym razem po pobycie na głównej przybywa stałych czytelników :)))
PS> no tak zajrzałaś z powodu głównej, i dobrze, bo tak to już dawno nie zaglądałaś :))) wciąż zadra w "sercu i duszy" ? :)))

TANDARADAM ... PROSZĘ PAŃSTWA PRZEKROCZYLIŚMY 100 (SETNY) KOMENTARZ :)))
-
2007/10/24 23:54:43
A skąd, coś Ty;) serio...szkoda mi czasu na trzymanie emocji tak długo.
A wpis z zainteresowaniem przeczytałam, bo się z Tobą zgadzam w bardzo wielu punktach.
Wydaje się, że idea tego miała być "poznajemy nowe blogi" a wyszło, jak zawsze, czyli "kisimy wciąż te same".
Mnie nowych przybywa raczej z wizyt od innych blogowiczów lub z googla;) gdzie ktoś czegoś szuka i potem zostaje...
Pozdrawiam.
-
2007/10/24 23:57:45
a i nie wymawiając, ale Ty do mnie też nie zaglądasz;) jakoś tak wyszło...! dobrej nocy.
-
sgk
2007/10/25 00:26:24
Hehe, gratulacje Harry za przekroczenie bariery 100 "komętków". To prawie jak dolna granica stanów niskich u KOMINKA :)

A tak bardziej na temat: mam takie wrażenie, że w kwestii doboru promowanych blogów (czy też idei Syndykatu) zapomina się (albo nie zauważa) o jednym - być może okrutnym - aspekcie. Portal gazeta.pl to biznes, w którym chodzi o odwiedziny internautów na stronach, w tym na blogach. Odwiedziny przekładane na konkretne liczby, które są elementem rozmów z reklamodawcami, a co z kolei ma wpływ na przychody portalu. Nie twierdzę, że to jedyny motyw doboru, ale pewnie jakieś znaczenie ma.

A jeśli ktoś chce znaleźć coś "wartościowego według własnej definicji", to musi czasem chcieć wychylić się poza własny blog i poszukać...
-
ols
2007/10/25 01:05:01
@ikroopka> Trochę emocjonalnie do tego podchodzisz. Korzystając z serwisów takich jak Forum, Blox czy jakiegolwiek innego zgadzasz się na przestrzeganie regulaminów. Nie można być trochę w zgodzie z nimi.
Co do "udowadniania racji" - wszystko jest w mailach i na ukrytym forum. Warszawa doskonale wie co pisał, i nie rozumiem jak może domagać się czegokolwiek nazwawszy wcześniej adresata tych żądań (przepraszam za wulgaryzm) ku**ą.
Co do cenzury blogów - Blox jest pod tym względem prawdziwą oazą wolności. Nikt nie patroluje wpisów, reagujemy tylko w przypadkach ewidentnego naruszenia regulaminu lub po zgłoszeniu od poszkodowanego. Zwykle najpierw ostrzegamy mailowo o problemie.

@anulina > z wyjątkowym wdziękiem udajesz, że nie jesteś w Układzie ;)

@syndykat - jesteśmy zadowoleni z tego jak sobie poczyna, brak zmian o którym piszecie bierze się stąd, że ciągle coś robimy w innych częściach Bloxa (wkróce będzie widać część efektów).
-
2007/10/25 07:50:12
ols>> na blox faktycznie, w mojej ocenie - panuje wolność słowa. Niestety na forach, ta wolność słowa mylona jest przez niektórych z chamstwem. A regulamin jest przestrzegany sporadycznie. Ale trudno, taki folklor forów;) Trzeba to pokochać)
To mówiłam ja, wielokrotna układowiczka, biorąca koperty;)
-
warszawa78
2007/10/25 07:52:02
Ols, mały kłamczuszku, kiedy niby nazwałem Cię kurwą? Owszem, napisalem na ukrytym forum "kurwy z adminsitracji znów zablokowały mi konto", bo takie blokowanie konta i poczty zarazem to faktycznie jest kurewstwo. I do tych którzy to czytają - jak byście się czuli, gdyby teraz zablokowano Wam wasze konto pocztowe tylko za protestowanei przeciwko działaniom adminsitracji, konto na którym macie trochę cennych informacji, maili i adresów? Czyż to nie jest kurewstwo właśnie?

Tylko, że nikogo tak nie nazwałem perosnalnie, bo skąd niby mam wiedzieć,kto mi personalnie moje konto zablokował? Więc przestań pan kłamać, panie Ols, nie wstyd panu?

A tak przy okazji pan Ols przyznał się do tego, że administracja włazi na forum ukryte, gdzie nikt przecież adminów nie zapraszał. Jaką macie pewność, że nie wchodzą równiez na ukryte blogi i na Waszą gazetową pocztę? Słowa Olsa "wszystko jest w mailach" wręcz by to sugerowały. Dlatego jeśli korzystacie z Gazetowej poczty, to lepiej zmieńcie swoje przyzwyczajenia, bo jaką macie pewność, że admini nie czytają Waszych maili?
-
warszawa78
2007/10/25 07:52:33
A Ty Ols spójrz w lutro, może już długi nos Ci wyrósł?
-
2007/10/25 07:58:34
Ikroopka ma rację.Podpisuję się pod tym co napisała!!

Opluto mnie na forum tylko dlatego,że zaproponowałam, by były dwie listy TOP. Dla nas-szumowin i osobna dla Syndykatu. Wprost upajano się obrażaniem mnie.
Ja do dzisiaj nie rozumiem co tak wszystkich piszących blogi w Syndykacie i Adminów oburzyło w moim wpisie?

-
2007/10/25 08:29:02
heh, nie żebym wróżką jaką była, ale jak tak dalej pójdzie, to w ilości komentarzy pobijesz kominka ;)
-
warszawa78
2007/10/25 08:30:07
I dobrze by było, bo Harry to w porzo gość i w odróżnieniu od Kominka nie obraża ludzi.
-
2007/10/25 08:47:03
CHIARA: zaglądam zaglądam :)) ale nie komentuję :)) i ... dzień dobry :)

SGK: hehehe no tak i do tego, żeby ją przekroczyć sensownie (bez komentowania sam siebie hehehehe) musiałem aż znaleźć się na pierwszej stronie. Jak bym miał oglądalność wspomnianego przez Ciebie, to było by więcej "komętków" ... w końcu jako kolekcjoner i handlarz komętkami byłbym szczęśliwy no nie?

A tak na poważnie, to mam własną teorię na temat kliknięć i wejść. ZAcznijmy od tego, że przeciętny nie bloxowy internauta wchodzi na notki bloxa "na tytuł". Notka może być pusta. Wystarczy dać chwytliwy tytuł na pierwszej stronie gazety i będzie masa wejść. Promowanie i biznes wychodziłby duzo lepiej na tych blogach, które naprawdę są czytane i odwiedzane przez google (tak myślę). Np. taka Pepsi mogła by sie reklamować u Polarnego, który wiecznie mówi jak ja lubi i jak ja pije i oglądalność stronki nie jest mniejsza niż większości Syndykatowych blogów. Więc jeżeli chodzi o biznes, to chyba lepiej wyłuskiwać pojedyńcze blogi niż tworzyć Syndykat, który jest tak naprawdę jak dla mnie słomianym chochołem.
Jeżeli chodzi o moje szukanie według własnej definicji, to wychylam swój nos poza swojego bloga i znajduję czsami naprawdę fajne blogi. Tyle tylko, że nie mam czasu ich hołubić, bo jednak robię coś więcej niż blogowanie. :))

OLS: fakt, na bloxie jest wolnośc słowa i dostępność do serwisu i to jest jedna z rzeczy, która przyciąga, bo gdy się słyszy jakie jaja są robiopne w onecie to aż ręce do ziemi opadają jak małpie.
Co do nowych projektów no to czekam z ustęsknieniem, co będę sobie mógł znowu skrytykować :)))
Przyznam jedno, zauważyłem znaczną poprawę tego, co jest wstawiane w okienko "polecamy" na pierwszej stronie bloxa. Znalazłem tam naprawdę sporo fajnych blogów i za to ukłon w stronę asministracji.


DARIA: ja jeszcze wykorzystam Twoje znajomości w gazecie :))) zobaczysz :)))

WARSZAWA: :))) Co do uzywanego przez Ciebie sloganu reklamowego na "K" to odsyłam do porządnego słownika :)))
PS> Co do ukrytego forum. Jeżeli regulamin mówi o niepublikowaniu pewnych treści np. pornografii dziecięcej to w jaki sposób chcesz aby bez dostępu do forum administracja mogła egzekwować te obostrzenia??? Warszawa nie przesadzaj, bo się zapętlasz :)) jak chcesz pisać coś zupełnie prywatnego to pisz sobie w zeszycie i chowaj do biurka :)) ale i tak nie będziesz miał pewności, że CBA tego przed spaleniem nie przejrzy

DR.EWA: czy mówisz o waszej wymianie zdań bodajże z Quentiinem na forum??? :)) bo kiedyś takowe obserwowałem włąśnie na temat top 100. Jeżeli to o nie chodzi, to może nie do końca tę wymianę przeczytałem, ale ja tam zauważyłem jedynie gierki słowne i dużo emocji. No chyba, że coś przeoczyłem. Osobiście subiektywnie uważam, że adminii blox są porspołeczni w stosunku do społeczności, która się opiekują, bo jakby mogło być inaczej, a pojedyńcze incydenty nie mogą kreować całości wizerunku. Natomiast mam do nich czasami pretensje o pewne zaniedbania (nie mojej osoby hehehe, chociaż? :)) w swerze doboru tego co jest w Syndykacie i tej reszty, którą daje się na piewszą stronę.
-
2007/10/25 08:51:55
LITERATKA: no raczej mi to nie grozi :)))

WARSZAWA: dzięki za słowa otuchy :)), ale nie zajmę miejsca Pana Kominka :)) mamy inne typy charakteru, a z Panem Kominkiem to mamy na pieńku i należę do jego ulubionej kolekcji osób zbanowanych, ale to inna bajka, również związana z forum, prawda OLS?:)))
-
2007/10/25 09:21:43
Harry>> Mordo Ty moja! I Ty i ja jesteśmy częścią tego samego układu;) Tkwisz w tym tak samo, więc co tu dodatkowo wykorzystywać;)?
-
warszawa78
2007/10/25 09:40:57
"Co do ukrytego forum. Jeżeli regulamin mówi o niepublikowaniu pewnych treści np. pornografii dziecięcej to w jaki sposób chcesz aby bez dostępu do forum administracja mogła egzekwować te obostrzenia??? Warszawa nie przesadzaj, bo się zapętlasz :))"

OK, zgadzam się z Tobą, ale ja chyba nie byłem podejrzewany o popełnienie przestępstwa, prawda? No chyba, że posiadanie odmiennego zdania, niż administracja portalu gazeta.pl jest przestepstwem, ale troche kodeks karny znam i takiego paragrafu nie widziałem :)

A co do Kominka, to kiedyś przypadkowo odkryłem przez googla Twoje i Darii z nim rozmowy i od tego czasu typ budzi moją zdecydowaną odrazę.

-
sgk
2007/10/25 09:56:48
Harry,
Zgadzam się z Twoją teorią "chwytliwego tytułu", ale to mechanizm charakterystyczny dla współczesnego internetu, stosowany na niejednym portalu, dotyczy nie tylko bloxowego okna na gazeta.pl ale też wielu innych linkowanych tam artykułów. Idąc tym śladem i mając na myśli "klikalność" internetowego biznesu zdarza się często, że jakość bloga (czy nawet danej notki) linkowanej na pierwszej stronie gazeta.pl nie jest zbyt duża.
Natomiast (obiektywnie) dobre blogi można znaleźć na pierwszej stronie Blox.pl, w czym też się z Tobą zgadzam. I to wobec tego miejsca można mieć większe wymagania w stosunku do administracji, które jak na razie są dobrze spełniane. Choć jest też to miejsce, na które można mieć "społeczny" wpływ. Wystarczy poinformować adminów o ciekawym bloxowym znalezisku, a jest szansa, że ono tam się pojawi - Ols nie mówi o tym ot tak sobie. Siłą Bloxa jest jego społeczność i zamiast przyjmować pozycję roszczeniową w stosunku do adminów może lepiej wykorzystać tę siłę do pomagania w odnajdywaniu ciekawych acz nieodkrytych blogów?

Wracając do aspektu biznesowego - Syndykat według mnie miał być właśnie czymś na kształt wyłuskiwania pojedyńczych blogów, które będą w stanie przyciągnąć reklamodawców. Na razie jednak działania Syndykatu są jakieś rozmyte, a wewnątrzbloxowy PR wokół niego jest nieciekawy. Głównie przez to mało szczęśliwe hasło o sygnale, szumie i nie idącymi w ślad za tym jasnymi działaniami. Ale nawet mimo tego, święte oburzenie niektórych bloxowiczów jest mało zrozumiałe, a podział na "paskudnych syndykatowców" i "niedostrzeżonych szumowiczów" sztucznie wyolbrzymiony jak niegdysiejszy podział na Polaków "solidarnych" i "liberalnych". Ale samozadowolenie administracji też mało przekonujące...

Na koniec życzę Ci zatem liczby "komętków" dostarczającej zadowolającego poziomu szczęścia, bo mierzenie w ilości generowane u Kominka może być raczej powodem frustracji :)

PS.
Nie znoszę słowa "przyczynek"...
-
2007/10/25 10:10:52
No Harry - zmusiłeś mnie do skomentowania ;) Ale nie na temat :)

Warszawa vel Kazuyoshi - że aż takie przejścia miałeś to nie wiedziałem. Poczytałem sobie trochę w podanych linkach - poraża to niestety. Ja walczyłem na Forum o Fotoforum o porządek i naprawę błędów ale już mi przeszło. Niech sobie dalej knocą jak potrafią ;) Zastanawia mnie tylko dlaczego Agora płaci takim dyletantom (ten post mi skasowano swego czasu) - skoro tyle czasu nie potrafili się uporać z błędami to dla mnie amatorzy są i tyle ;)

Harry - żeby było na temat trochę. Nigdy nie zabiegałem na górze o wrzucenie mego bloga na pierwszą stronę - kiedyś byłem i o ironio w jednej z głupszych notek - choć fotograficznej (Guenter Grass jesli pamiętasz).

I to by było na tyle - trzymaj się stary ... jajcarzu :)
-
2007/10/25 10:50:31
SGK: jezeli chodzi o komętki :)) to już raz dość jasno na ich temat się wypowiedziałem. Wolę iść w jakość a nie w ilość i hasło Tuwima jest moją myślą przewodnią :))
Co do udzielania się i poddawania czegoś interesującego moim zdaniem chyba się w końcu przymierzę, bo sobie też zarzucam grzech lenistwa, ale przynajmniej osobiście się do tego nie tylko przyznaję, ale wielokrotnie o swojej upartości i lenistwie pisałem na łamach tego bloga. Jeżeli ktoś powie "uparty jak Polarny" albo "leniwy jak Polarny" to będzie to silniejsze niż "uparty jak osioł" czy "leniwy jak leniwiec". :))
Nie należę do osób "święcie oburzonych" odnośnie Syndykatu, a jedynie do tych wskazujących jego nietrafne działanie zarówno co do haseł PR jak i sposobu dobierania jego członków. Życzę Syndykatowi sukcesów, tylko myślę, że trzeba w nim zrobić odpowiednią rewolucję przynajmniej na takim poziomie jak zmiana rządów RP. :)))

BOND: no popatrz :)))a już myślałem, że kompletnie o mnie zapomniałeś :))) no to nieźle Cie musiało ruszyć skoro się odezwałeś :))
-
warszawa78
2007/10/25 10:58:38
Rewolucja w Syndykacie musiałaby zacząć się od usunięcia stamtąd przynajmniej połowy blogów, a nie wiem, czy ktokolwiek na to pójdzie...

Bond: Ano nie było fajnie, jak widzisz. Gorzej, że admini brną w to dalej. Bo powtórze, jak założyłem bloga, to z czasem o wsyzstkim mógłbym zapomniec, gdybym był traktowany na równi z innymi.

I od razu wyjaśnię czytelnikom - te wszystkie forumowe rozmowy o kurewstwie, o których pisałem zarówno ja jak i Ols (tylko co do konkretów nie jesteśmy w stanie niestety uwspólnić stanowiska), miały miejsce, gdy już posiadałem bloga. Mając bloga, napisałem coś na forum o blox.pl (juz z nowo-założonego konta, bo stare było przecież zablokowane) , jakieś tam swoje rzeczowe propozycje zgłaszałem, zara zpotem odkryłem, że mój wpis zniknął i to nowe konto też zablokowano. To przez takie działania adminów ten syf ciągnie się do dziś. Bo gdyby nie to, to z czasem pewnie zapomniałbym o tym całym foto-forum, do którego i tak straciłem już serce i sobie spokojnie blokgował, a nie wdawał się w kolejne utarczki.
-
warszawa78
2007/10/25 11:01:27
A do reklamowania Pepsi to faktycznie Polarny nadaje się jak mało kto :))
-
zwirekiwigura
2007/10/25 11:38:55
@warszawa: "Ols, mały kłamczuszku, kiedy niby nazwałem Cię kurwą? Owszem, napisalem na ukrytym forum "kurwy z adminsitracji znów zablokowały mi konto"".
Przeczysz sam sobie. Kurwa nazwales nie tylko Olsa ale i jego wspolpracownikow. Wiec nie dziwie sie ani troche, ze Cie teraz olewaja i nie chca z Toba rozmawiac. Tez tak bym zrobil. Chamstwo i brak kultury nalezy po prostu ignorowac.
I nie ma kto zaczal, dlaczego, w jakich okolicznosciach. Kulture osobista sie ma, alebo nie. A nie w zaleznosci od okolicznosci.
-
2007/10/25 11:44:56
Ja -odbiegając od głównego tematu-Harry napiszę Ci co sądzę o polecanych blogach, ale "póki co" miałam czas zajrzeć do jednego i już dostałam o.... od szefa.Wczoraj musiałam go obłaskawiać gorliwą pracą.
-
warszawa78
2007/10/25 11:49:42
Zwirekiwigura: Powiedzmy, że pobije cię trzech kolesi z Krakowa. Będziesz wściekły i powiesz "Jakieś kurwy z Krakowa mnie pobiły". I co, czy z tej wypowiedzi wynika, że nazwałeś tak wszystkich mieszkańców Krakowa? Logika elementarna się kłania, panie Zwirekiwigura.

A co do kultury, to pewne patoligczne zwyczaje, panujące np. w Agorze, sa z moim odczuciu nieskończenie bardziej szkodliwe, niż parę brzydkich słów służących nazwaniu pewnych zachowań po imieniu.
-
zwirekiwigura
2007/10/25 11:52:46
@warszawa: Nie odwracaj kota ogonem, pobil Ci ktos? Zachowales sie po chamsku i potraktowano Cie jak chama. Slusznie moim zdaniem.
-
warszawa78
2007/10/25 11:53:49
Myśl logicznie. Skupiaj się na przyczynach, a nie na skutkach.

-
zwirekiwigura
2007/10/25 11:59:54
Logika tu nie ma nic do rzeczy. Klase sie ma i ja zachowuje w kazdych okolicznosciach. Albo sie jej nie ma.

Nazwanie kogos kurwa tylko dlatego, ze nie zgadzasz sie z jego decyzja, jest - dla mnie przynajmniej - wyjatkowo zenujace.

Ale jeszcze berdziej zenujace jest straranie sie przekonywac, ze nic sie zlego nie stalo.
-
warszawa78
2007/10/25 12:04:17
Pani Zwirekiwigura. Zablokowanie komuś loginu i konta pocztowego z dosyć cennymi informacjami tylko dlatego, że ten ktoś posiada odmienne od adminów poglądy i ma czelność je wygłaszać, jest ogromną podłością. Blokowanie kolejnych kont jest podłością jeszcze większą. I dlatego słowa, które użyłem, uważam za w pełni adekwatne w stosunku do osób, które się tej podłości wobec mojej osoby dopuściły. Wszelka inna forma krytyki byłaby tu zbyt łagodna.

Wątek szpiegowania forów ukytych już pominę, ale być może Twoją pocztę gazetową też ktoś kiedyś przeczyta, skoro tacy ludzie tym biznesem zarządzają.
-
warszawa78
2007/10/25 12:06:04
Ale widzę, że i tak nie uwspólnimy stanowiska odnośnie tego, czy moje słowa były adekwatne do sytuacji czy nie, więc myślę, że nie ma sensu przekonywać się dłużej, bo i tak sie nie przekonamy. Osąd zostawmy czytelnikom i nie zaśmiecajmy Polarnemu bloga naszą dyskusją.
-
2007/10/25 12:29:18
I miej Ty do mnie pretensję, że nie czytam komentarzy! :P Co ja teraz mogę napisać? Niech będzie: "A juści" - tekst bowiem przetrawiłam :*
-
2007/10/25 13:39:55
oj Dzwiedz jak nie ma, to sie zrobi, nie ?! :)
-
2007/10/25 13:54:04
To ja pobiegne, herbatke zaparze, dla wszystkich z Ukladu;) Bo nie wiem, czy wiecie, ale Yneska swego czasu tez na pierwszej stronie gazeta.pl sie znalazla. Czyli niby ja tez ukladowiczka jestem? Bardzo Was wszystkich kocham i juz powoli zaczynam znowu do Was zagladac.
Harry (podeszla i futerko Mu poprawila)jak to jest, ze czlowieka nie ma przez chwile i juz sie cyrki dzieja?;) Mordka Panie i Panowie.
A Pan Ols jest boski, bo zawsze mnie przytrzymywal,zebym nie upadla;) Jak pierwsze kroki po bloxie stawialam. I tyle. A Warszawa robi fajne zdjecia. Zaraz Wam wszystkim dam po razie. Nie wyzywac mi sie tu, no ludzie! Kochac sie mamy, kochac!!!
PS Musze odstawic te leki;)
-
warszawa78
2007/10/25 14:20:54
Spoko, ja tam jestem gotów się pogodzić w każdej chwili. Administracja niech odblokuje moje nicki i zacznie mnie traktowac na równi z innymi, ja uroczyście przeproszę za wszystkie moje grzechy prawdziwe i nieprawdziwe (a co mi szkodzi) i będzie po sprawie.
-
videoblog
2007/10/25 14:42:46
układy niescalone :P

trochę luzu z tym węszeniem...
-
2007/10/25 15:11:36
no i sie prywata w komciach (Harry moje gratulacje za przekroczenie setki!) porobila, ta cecha jest naprawde polska i jedyna prawdziwa, prawdziwsza od polskiej wodki z czerwona nalepka

Yneska>>> badz tak uprzejma i podaj Twojej niemieckiej mamuni nazwe leku! :)))
-
2007/10/25 15:13:45
Yneska! Przepraszam Gospodarza ,że na jego forum zapytam: co to za leki , po których ma się taki mądry osąd sprawy.Bo może zamiast odstawiać zacząć aplikować części naszego społeczeństwa?No np ja też poproszę.Czy te leki oprócz życzliwości do innych poprawiają też osąd własnej osoby i zwalczają depresję jesienno-zimową?
-
quentiin
2007/10/25 15:42:15
Bo mnie tu zaraz krew zaleje... Od wczoraj śledzę wątek i miałem się nie odzywać, bo i po co skoro najwyraźniej nie ma sposobu żeby normalnie pogadać z kimś posiadającym tak zakuty łeb, ale kiedy widzę to ciągłe, za przeproszeniem, pierdolenie Dr. Ewy to mnie szlag trafia na miejscu. Kto Ją "opluł"?? Kogo "oburzyła" Jej propozycja?? Na wszystkie pytania i sugestie otrzymała grzeczne odpowiedzi, na które wymyślała następne wyssane z palca pomysły (kłamstwa), a gdy Ją o coś zapytać, to nie raczyła nic odpowiedzieć. I widzę, że do dzisiaj jeszcze jest przekonana o tym, jak to się z Nią strasznie na forum obeszli.

I bardzo się cieszę, że podała link do tego wątku, kto ma trochę oleju w głowie to sobie przeczyta i zobaczy jak to było naprawdę. A do poduszki niech sobie poczyta jeszcze to:
forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=8&w=67854707&a=67854707

Proponuję wystąpić z wnioskiem o przyznanie Pani Doktor statusu pokrzywdzonej może w końcu przestanie jęczeć o tej jawnej niesprawiedliwości dziejowej, którą w głównej mierze wyssała ze swojego lekarskiego palca.

A na koniec, żeby Pani Doktor nie musiała się przemęczać, napiszę za Nią to, co z pewnością bym usłyszał: Uderz w stół a nożyce się odezwą; proszę, mieliście dowód na to jacy "Ludzie z Syndykatu" są chamscy, jak personalnie potrafią gryźć i w ogóle gorszych kłamców i oszustów nie ma na całym Bożym świecie.

A i jeszcze pytanie mam: Pani Doktor Ewo, czy paranoję można leczyć?
-
2007/10/25 16:00:07
szczerze podziwiam wszystkich, ktorzy nie zrazeni walacymi po oczach reklamami, wchodza na pierwsza strone gazety oraz udzielaja sie w forach, dla mnie to krzyzowa, nie do przebycia droga ;)))
-
sgk
2007/10/25 16:04:43
@marga77
niektórzy używają dobrych przeglądarek i nie skarżą się na reklamy, skupiając się na treściach...
zainstaluj sobie Firefoksa + AdBlock Plus a drogi staną przed Tobą otworem i internetowe życie nabierze lekkości ;)
-
2007/10/25 16:09:36
sgk>>> tja, lata zycia w zgnilym kapitalizmie, rozpuscily mnie do tego stopnia, ze niczego robic nie musze, takze dla nabrania lekkosci w internetowym zyciu ;P
-
2007/10/25 16:24:02
Harry - zasmucę Cię ;) Bardziej mnie los Kazuyoshiego zastanowił niż Twoja notka ;) Nie żebym był złośliwy :)
Ciebie czytuję niekiedy - ale nie komentuję , bo w pracy się nie loguję - a w domu brak mi czasu. Niemiej jednak po starej znajomości zaglądam do kumpla Dźwiedzia :)
-
2007/10/25 16:40:33
Marga
Mamo, przyzekam, napisze dlugiego lista:)

Makowka
zwalczaja depresje, poprawiaja koloryt cery, wygladzaja posladki(!), pomagaja spalac kalorie, patrzysz w lustro i widzisz cudo, normuja cisnienie, no duzo tego, duzo... Trzeba zazyc, zeby upewnic sie, ze na kazdego tak samo dziala:) Pssss, to witamina S, hormon szczescia - powiedziala Yneska Makowce na ucho:)
-
sgk
2007/10/25 16:41:55
@marga77
ja nie zmuszam, rzucam tylko trochę światła wyjaśnień na Twój "szczery podziw" :)
-
2007/10/25 18:24:39
No Misiek ale żeś temat zapodał...że tu się jeszcze nie pozabijali???:P:P:P:P:P
-
2007/10/25 18:40:31
Gratuluję, masz rację. tutaj nazywa się coć takiego Vetterleswirtschaft czyli kumoterstwo.
-
2007/10/25 18:51:12
Dlugo tu nie zaglądalam,ale to chyba rekort wpisow?Moze podac do "Ksiegi Guinnessa"?:)))
-
2007/10/25 18:52:20
quentiin-twoja notka świadczy o Tobie...
-
2007/10/25 18:52:25
Harry Ty naprawde masz takie "jaja"?
-
2007/10/25 19:01:26
Spójrzcie w tej chwili co poleca strona główna, poważnego i całkiem prawdopodobnie uczciwego portalu, jakim jest Gazeta.pl. Mam wrażenie, że sugerowane blogi i fora pochodzą z losowania. Z losowania, w którym czytelnicy portalu niestety nie mieli szczęścia.
-
quentiin
2007/10/25 19:04:58
Dr. Ewa -> Wiem, Słonko. Powiedz mi coś nowego.
-
2007/10/25 19:14:54
Rok: 2007 Autor: quentiin
Szukasz na forum: O Blox.pl
Znaleziono: 236

Quentiin, Ty musisz być strasznym fachowcem od Blox albo wyjątkowo niekumaty, bo bardzo dużo tam Twoich wypowiedzi. 236 (słownie: dwieście trzydzieści sześć). Bo albo doradzasz innym, albo pytasz.
A może Ty jesteś spamerem, co Quentiin?
-
2007/10/25 19:53:26
Ja do Yneski!Na wszystkich działa ten hormon jednakowo.Tylko czym się wspierać jak go w naturalnej postaci brakuje?Bo jak jest to.....każdy głupi potrafi patrzeć z zadowoleniem na swoje odbicie w lustrze.A jak nie ma to trzeba......patrzeć i widzieć .......kogoś kto MIMO TO się nie daje.
Misiu wybaczysz mi szarogęszenie się na Twoim blogu?
-
2007/10/25 20:04:20
No ładnie :)) trochę mnie TU nie było, a już nowe wojenki powstają :))) Tym razem QUENTIIN kontra DR.EWA :))) Ludziska :))) więcej luzu :)))

QUENTIIN: nie spodziewałem się, że dasz się sprowokować :))) Nie dzielę ludzi na złych Syndykatowców i Dobre Szumy :)), ale mam wrażenie, że Ty jak Rejtan bronisz Syndykatu. Ja rozumiem, że dla niektórych net to życie, dla mnie przede wszystkim dobra zabawa :)))

YNESKA: Cieszę się, że wracasz:)) a te leki to naprawdę dla narodu trzeba rozdać :))

MARII: widać, że rzadko bywasz na blox, są lepsi rekordziści, a co od jaj, niech podziała Twoja wyobraźnia;

MILI: wszyscy walczą w kaskach i gąbkowymi młotkami :))

BOND: już odblokowałem komentowanie bez logowania :))a tak wogolę to Ci powiem Bond Ty @ :)))

VIDEOBLOG: gdyby we mnie nie było luzu to krew by tu się lała litrami, bo ja też mam pazurki ... Dźwiedzie, mocne i ostre, kiełki też :))


WYTRAWNA: no właśnie tu są ciekawe komentarze :)))

-
2007/10/25 20:07:15
To nie na milusiowe nerwy...nawet jak wszystko jest z gąbki...:/ Misiek napisz coś nowego :// plisssssssssss...
-
warszawa78
2007/10/25 20:08:44
Skoro ja kiedyś przerabiałem wojny foto-forumowe, a teraz są jakieś wojny syndykatowe i mnostwo emocji unosi się w powietrzu, to jest to najlepszy dowód na to, że zarówno fora jak i blox są zarządzane źle, w sposób generujący nikomu niepotrzebne konflikty i antagonizujący ludzi.

A może specjalnie stworzono taki system, aby skłócić ludzi między sobą? Jakiś chory eksperyment społeczny czy co?
-
2007/10/25 20:15:28
MILI: muszę najpierw pomysleć o czym :))) masz jakieś propozycje? :))

WARSZAWA: prośbą Dźwiedziowa :)) nie nakręcaj już tej spirali :)) niech ona się spokojnie rozprostuje :))))
-
quentiin
2007/10/25 20:28:25
Harry -> Hehe, ale co Ty, sobie zapisujesz zasługę w sprowokowaniu mnie? Eeee ;) Jeśli mam być szczery, to nawet nie przeczytałem Twojej notki, tylko wzrokiem ją przeleciałem :) Sprowokowała mnie Ewa, tylko i wyłącznie Ona. Nikt więcej tutaj. A i jeszcze Warszawa mnie rozbawił tą uwagą o jakości swojego bloga, że tyle ludzi go odwiedza. Ano odwiedza, bo był taki czas, że gdzie nie wlazłem widziałem Jego adres w komentarzach i idę o zakład, że zostawił go na połowie z istniejących do niedawna 140k blogów ;) I pewnie nadal zostawia. Choć trzeba oddać cesarzowi, że przynajmniej sensowne komentarze do tego dołącza ;)

Wrażenie o mojej rejtanowatości też masz mylne ;) Mam w poważaniu Syndykat, naprawdę. A wszystkie szczegóły tego poważania są w wątku podanym przez Ewę, więc nie będę pisał po raz kolejny tego samego. Nie lubię tylko, gdy ktoś bzdury opowiada czy to o Syndykacie czy o jakimkolwiek innym miejscu/osobie/łotewer. A Ewa opowiadała bzdury, które można poczytać w tym samym miejscu. I tylko dlatego tam wtedy się odezwałem. Co ciekawe z całą sympatią to Dr Ewy i na luzie, bo ja rzadko kiedy jestem poważny. Niestety, ubzdurała sobie coś innego i zostało Jej to do dzisiaj. Szkoda. Zresztą, nawet nie Syndykatu dotyczył tamten wątek tylko pomysłu oddzielenia blogów syndykatowych od Top100 popartego argumentami, które mijały się z prawdą.

jednym słowem kupą w płot trafiłeś mości Harry :)) Na wypadek kolejnego zezowatego rzutu kupą dodam, że piszę ten komentarz uśmiechnięty, rozluźniony i pałający do Ciebie niezmierzoną sympatią. Serio, serio ;))

Proces -> Dokładnie. Jestem spamerem. Rozgryzłeś/aś mnie. Ols i reszta adminów siedzi mi tu obok i szturcha mnie, żebym się nie wygłupiał i nie przyznawał, bo cała prawda o Układzie jeszcze się wyda, jak nie powściagnę rozgadanej jadaczki, ale pokazałem Mu fakju, chyba mi odbiorą te przywileje, co to ich tyle mam po znajomości. No, ale trudno.

Aha, i jeszcze mam śmierdzący oddech.
;))))))
-
2007/10/25 20:42:51
QUENTIIN: nie mówię o sobie TYM RAZEM, a właśnie o Ewie, a co do kupy to odsyłam
TU - KUPA KUPIE NIE RÓWNA a tak swoją drogą musiałeś nieźle tym okiem rzucać, że zacząłeś obserwować komentarze :))) ... wiem, wiem - rozumiem, dopowiem za ciebie tak jak Ty za Ewę :))): "notka to badziew przyklejony obok kupy do płotu" :)))) ... komentarze to dopiero clou tej notki... a EWY to to ziarenko, które zaczęło uwierać w buciku małego QUENTIINKA. :))) Piszę to oczywiście z uśmiechem i niekłamaną sympatią (mimo iż często kłamię). :))
PS. Jeżeli zauważyłeś różnicę między harry122 a mr.polarny to rozumiesz tę "nieprzeczytaną" notkę, jeżeli nie... no to poszukaj :)))... chociaż zgóry mówię... przecież nie warto :))
-
2007/10/25 20:51:45
Z tym szukaniem to pomyliłeś mnie brachu z Procesem. To Jemu/Jej się chce marnować czas na czytanie głupot ;)))

Rzuciłem okiem na tyle, żeby się ze sobą założyć, że nie miną 24 godziny, aż Ewa pojawi się ze swoją wzruszającą historią. Wygrałem łiskacza ;)) Dlatego obserwowałem komcie, każdy by tak zrobił dla pół litra ;)
-
2007/10/25 20:59:40
Quentiin-Och, nie wiedziałam,ze z wypiekami na twarzy śledziłeś komentarze u Dżwiedzia w oczekiwaniu na moje literki....gdybym wiedziała przybyłabym wcześniej, by skrócić twoją tęsknotę.

Hmmm....

Nie wiedziałam,że jestem tak ważną osobą dla Ciebie. Wzruszyłam się Słonko.
-
2007/10/25 21:15:40
A nie, nie było wypieków na twarzy. Cała krew uciekła do erekcji ;)
-
2007/10/25 21:26:39
Quentiin-istotnie, przy ciągłej erekcji krew odpływa z mózgu, staje się on wówczas niedotleniony , myślenie upośledzone. Hmmmm....
Nie jestem urologiem ale stan ciągłej erekcji to choroba zwana priapizm czyli ciągutka :)))i wymaga leczenia....
-
2007/10/25 21:27:56
QUENTIIN: widzę u Ciebie przebłysk kominkowego dowcipu ... a fee:))
-
2007/10/25 21:35:06
ej ludziska ja chcialam robic nasiadówke wieczorną, juz ziółka naparzyłam. nagle patrze a tu tyle nakomciane w emocjach. no to zakwitłam tu na dobre kilkanaście minut zamiast dupsko wygrzewać
-
2007/10/25 21:41:38
No widzisz Ewcia, masz pojęcie o medycynie. Proszę więc, nie ignoruj mojego pytania o możliwość wyleczenia paranoi ;)
-
2007/10/25 21:57:45
Quentiin-Twój psychiatra nie chce Cię leczyć ? Nie dziwię mu się, Twója paranoja jest nieuleczalna.
Miłego wieczoru Słonko.
-
2007/10/25 22:05:54
Dzięki, Kochanie. Tobie również. A moją permanentną erekcją się nie martw - ustąpiła na Twój widok ;)
-
2007/10/25 22:11:57
I tym optymistycznym akcentem ukazujemy jak przykładny może być blogowy świat, jak nie budzą emocji Syndykaty i Pierwsze strony gazet i jak ogólnie jest kolorowo, miło i w ogóle. :))))
-
warszawa78
2007/10/25 22:12:57
"A i jeszcze Warszawa mnie rozbawił tą uwagą o jakości swojego bloga, że tyle ludzi go odwiedza. Ano odwiedza, bo był taki czas, że gdzie nie wlazłem widziałem Jego adres w komentarzach i idę o zakład, że zostawił go na połowie z istniejących do niedawna 140k blogów ;) I pewnie nadal zostawia. Choć trzeba oddać cesarzowi, że przynajmniej sensowne komentarze do tego dołącza ;) "

Muszę Cię Quentin zmartwić, bo już od ponad trzech miesięcy nie zostawiam swojego adresu w komentarzach (oprócz tego wpisywanego w stosownej ramce), a oglądalność jak była tak jest. Może nie taka, jak u Polarnego (zwłaszcza w tej notce!), ale nie narzekam. Czyli nie jest z moim blogiem aż tak źle, a dużo z tych, którzy mnie kiedyś odwiedzili, wraca.

Ale OK, jeśli dzięki mojej skromnej osobie jesteś rozbawiony, to baw się dalej, bo w sumie czemu nie? Miłej zabawy :)

PS. Przystopuj trochę z tym pisaniem na forum o Blox, bo kiedyś bywałeś zabawny, ale teraz z reguły przynudzasz. Postaraj się przetrwać ten spadek formy poza forum.
-
2007/10/25 22:27:33
Z jakim pisaniem na forum Blox? Strasznie mnie to ciekawi, bo zdaje się, że od ponad miesiąca nie pisałem tam nic (aż sprawdziłem i wyszło, że więcej niż od miesiąca, bo od 7 września) i dalej bym nie pisał, gdyby mnie osobiście nie wywołano.

Jednym słowem, bzdury mości Warszawo gadacie. Oczywiście w temacie mojej nadaktywności na rzeczonym forum, bo w kwestii mojej zabawności to możesz mieć rację (choćby i tylko w swoim mniemaniu), nie mam argumentów by zaprzeczyć ;)
-
2007/10/25 22:31:36
Quentiin-ha, ha...myślałam,że stać Cię na więcej. Wybacz,że nie zobaczysz juz moich literek dzisiaj tutaj, ale rozmowa z Tobą nudzi mnie już.

P.S.
Dżwiedziu przepraszam za tę dyskusję u Ciebie na blogu :)
-
2007/10/25 22:40:48
Kurcze u mnie ostatnio też kiepsko z pomysłami...:/// sama nie mam o czym pisać na swoim blogu...czasami mi się zdarzy wydukać jakieś tam pitu...pitu... nie wiem może bardziej coś o wpływie zachodniej kultury na Polskę...albo coś o ginącej polskiej tradycji...hmmm...no nie wiem...szczelam pomysłami na oślep...:// Naprawdę nie mam ostatnio pomysłów...:///
-
warszawa78
2007/10/25 22:49:17
Quentin, już przystopowaleś? Dzięki! A to muszę wejśc na to forum. Bo faktycznie sporo mnie tam nie było - zniechęciłem się, widząc Twoją pisaninę zamiast sensownych rozmów. Ale fajnie, że przystopowałeś, aż muszę to zobaczyć,
-
2007/10/25 23:17:10
MILI: ja tylko żartowałem :)))

WARSZAWA: jesteś niezmordowany :))) i widzę, że moje prośby są mało skuteczne :))) czy muszę Cię opierdolić??? :)))
-
2007/10/25 23:28:23
Bo jak widzisz z pomysłami ci u mnie kipsko...:/// jeszcze troche bym posiedziała i pomyślała to możebym wymyśliła coś w stylu Rozmnazanie sie Dzwiedzi Polarnych w warunkach odstepujacych od norm unijnych...:P:P
-
2007/10/25 23:36:25
MILI: no dobra :)) możesz już czytać nową notkę :))), a jak zobaczysz po tej notce, myśli mieliśmy poniekąd zbliżone :))) w temacie :))
-
warszawa78
2007/10/25 23:47:59
Kurde Polarny, przeciez już mnie opierdoliłeś, to ja byłem tym macantem z poprzedniej notki :)
-
2007/10/25 23:50:53
WARSZAWA: bo powiem modnym ostatnio u nas hasłem w robocie:

WARSZAWA "BÓJ SIĘ TUSKA" :)))
-
zwirekiwigura
2007/10/26 03:13:59
harry, a nie mowilem ze warszawa to typowy troll? :)
-
warszawa78
2007/10/26 07:24:49
Zwirek, masz do mnie jakiś problem? Pisz na adres kazuyoshi78@wp.pl jeśli chcesz, to sobie wyjaśnimy :)
-
2007/10/26 09:28:41
nie spodziewałem się, że będzie tak zabawnie w TYM UKŁADZIE :)))
-
warszawa78
2007/10/26 09:52:13
Polarny, odkryłeś właśnie receptę na dużą liczbe "komciów" - trzbea pisać o układzie, syndykacie i adminach, efekt gwarantowany :))

-
2007/10/26 16:13:15
Bardzo dobry wpis.
Podpisuję się pod nim.
cito1
-
2007/10/26 21:11:26
CITO: dziękuję :))
-
2007/10/29 13:54:54
Ani chybi - jestem w układzie. Po raz kolejny na pierwszej stronie ;D
-
2007/10/29 15:11:05
PATEKKU: jak będziesz częściej niż 4 razy w roku, to będziesz w układzie :)), albo będziesz GENIALNYM PISARZEM :) BLOGOWYM :)
DODATKI


ZAPRASZAM