Blog > Komentarze do wpisu

SYNDYKAT czyli Lepsi czy Lepsiejsi?

 Ostatnimi czasy czyli na dniach szanowna instytucja, która użycza nam swoich serwerów na naszą grafomanię, ewentualnie bardzo ważne przekazy z drugim, a nawet trzecim dnem zaproponowała nam Syndykat. Oczywiście zgodnie z wszelkimi prawami demokracji nie każdy może do tego Syndykatu przystąpić. Do tej wzniosłej organizacji mogą przystąpić tylko wybrani, którzy muszą spełnić następujące warunki: Trzeba pisać dobrego bloga na Blox.pl i zostać przyjętym. Zgłosić może się każdy ale większe szanse na przyjęcie mają blogi z "tematem przewodnim", istniejące dłużej niż 6 miesięcy i regularnie aktualizowane. Zwracamy również uwagę na ładny design. To jednak nie jedyne obwarowania. W regulaminie jest ich więcej. Polarny poczytał i chciał sprawdzić jak ma się jego blog do Regulaminu Syndykatu i czy się załapie do tej Elytarnej Grupy . Oczywiście się nie załapał (bo nie miał prawa się załapać) z dwóch podstawowych powodów (domniemanie - bo Agora pozostawiła sobie prawo do nie uzasadniania swoich decyzji): pierwszy - umieszczam zdjęcia i filmy nieautoryzowane, ogólnie dostępne w sieci, czym być może łamię prawo autorskie, a na blogu według regulaminu Elytarnego Syndykatu nie może być: materiałów tekstowych, graficznych czy dźwiękowych naruszających prawem chronione dobra osób trzecich; drugi – nie mam tematu przewodniego.

Nie to jest jednak problemem nad którym chciałbym się skupić, ale to, że admini bloxa i jego kreatorzy prowadzą w reklamie Syndykatu dyskryminację od której się w swoim Regulaminie odżegnują. Słowa: Przebij się przez szum dla osoby, która przez ten szum się nie przebiła stanowią pewną obelgę. W sposób jasny i czytelny admini pokazują nam szarym żuczkom blogowym, że Ci, którzy nie załapią się do Syndykatu są zwykłym szumem. Ja bym to nawet lekko nadinterpretował i rzekłbym, że po prostu zwykłymi bloxowymi "szumowinami". Skąd ta nadinterpretacja? Z odczytania następnych słów reklamy: Oddzielamy sygnał od szumu. Rozumując w sposób niezbyt skomplikowany jak na Wielotematyczną Szumiącą Szumowinę przystało wszyscy, którzy nie załapią się do syndykatu przestają być sygnałem a zaczynają być szumem, a wiadomo, że szum przeszkadza. Szum to jednostajny, głuchy dźwięk, np. zakłócający odbiór. Szum informacyjny, bo chyba o takim myślą admini, to nadmiar informacji utrudniający wyodrębnienie informacji prawdziwych i istotnych. Idąc tym tokiem szumowatego rozumowania wszelkie info poza info wypływającymi z Syndykatu będą albo mało istotne albo nie prawdziwe. Tu od razu widać dyskryminację i podział na Szumiących i Nieszumiących, na istotnych i prawdziwych i na nie istotnych i nie prawdziwych czyli na lepszych i lepsiejszych.

Jednak to nie wszystko. Lepsiejsze Nieszumy  będą miały jeszcze przywileje i być może nawet zyski. Blogi Nieszumów będą specjalnie promowane: Główne miejsca w których będziemy promować blogi należące do Syndykatu to strona główna portalu gazeta.pl, strona główna Blox.pl oraz strony artykułów zamieszczanych na portalu. Dzięki ich promocji Agora ma zamiar zbijając zyski z reklam (oczywiście fifty fifty z właścicielem bloga), które na Nieszumach zostaną zamontowane. Nie mówi się jednak o pewnym niuansie prawnym, że  przyjęcie do syndykatu jest na swój sposób prawną umową o dzieło i jeżeli z tego tytułu ktoś będzie czerpał korzyści materialne będzie musiał zapłacić od tego podatek. Zakładamy więc piękne miasto dla wybranych, a reszta won do szumiastego getta.

Jednak wracając do tematu lepszych i lepsiejszych okazuje się, że jesteśmy oceniani pod względem przydatności marketingowej, a nie właściwie tego co i jak naprawdę piszemy. Mam olbrzymie szczęście, że mnie jednak oceniają moi czytelnicy  i oni stwierdzą czy jestem szumowatym szumem czy też jakąś informacją, która warto przeczytać. I na koniec chciałbym uciąć wszelkie dyskusje na temat tego, że wyżywam się, że mnie nie przyjęto do Syndykatu, ani tego, że płaczę za zyskami z reklam czy też promocją na pierwszej stronie GW. Po prostu odniosłem się do sposobu reklamowania Syndykatu. Zastosowano tu reklamę o wydźwięku dla mnie negatywnym na zasadzie zgłoś bloga i sprawdź czy nie jesteś szumem, sprawdź czy jesteś lepszy czy gorszy. Nie przyjęli Cię? Jesteś szum jak cholera, prawie z certyfikatem i oficjalnie stajesz się gorszy. Gratuluję Szanowni Admini!!! Pozostanę przy swoim szumowatym szumie, który jest dużo lepszy niż wiele Nieszumowatych Nieszumów z Syndykatu. Zaczyna mi to znowu przypominać stare TOP 100 oraz krytykowane przeze mnie Polecamy. Polarny to jak zawsze cholerny oportunista. Szkoda tylko, że mój głos nie rozniesie się dalej.

WNIOSEK: TAM GDZIE ZACZYNAJĄ SIĘ PIENIĄDZE, KOŃCZY SIĘ ROZSĄDEK I DEMOKRACJA.

 
niedziela, 25 lutego 2007, harry122

Polecane wpisy

TrackBack
Wieści szybko się rozchodzą z Syndykat
InterNET24, program informacyjny o internecie na TVN24 zauważył start Syndykatu. Możecie przeczytać krótką notkę na ich stronie niestety z pewnymi błędami, o których już InterNET24 powiadomiliśmy oraz obejrzeć wideo z programem w formacie WMV ... »
Wysłany 2007/03/12 11:10:12
Komentarze
2007/02/25 11:28:28
Szum może być całkiem przyjemny, ja lubię szum morza , szum drzew, szum wiatru wśród zbóż....szum bloxa :))
-
2007/02/25 11:32:18
Przeczytawszy zaszumiałam solidarnie i poszłam dalej zwiedzać szumy znajome :)
-
bond700
2007/02/25 11:34:05
Szczerze mówiąc mam gdzieś tego typu syndykaty i byłbym niezadowolony gdyby ktoś za mnie zgłosił mnie do tego typu rywalizacji. Już na początku przeczytałem (wyjątkowo) o co chodzi i doszedłem do wniosku , że lubiani przez Gazetę zaraz tam wskoczą. Niewiele się pomyliłem :)
Chyba się coraz bardziej marudny robię ;)
-
2007/02/25 11:34:45
EWA: O tym to ja wiem, ale jak widać admini widzą ten szum zdecydowanie inaczej. Chyba lekko przesadzili z tego typu reklamą, to jawne szerzenie dyskryminacji.
PS. EWA cały czas czekam na Twój głos w sprawie eutanazji :)))
-
2007/02/25 11:41:23
OHO: szummy razem :))

BON:D Za Ciebie nikt nie może podjąć decyzji. Więc się nie martw. To nie konkrus i rywalizacja, tylko możliwość wykorzystania blogów do reklamy. Kasa!!! Oni (gazeta)rekalmują ich (syndykatowe blogi, a Ci (Syndykatowe Blogi) reklamują usługi wrzucone na bloga przez gazetę. Czysta komercja.
-
2007/02/25 11:46:21
te Nieszumy staną się tylko kolejnym miejscem reklamowym Agory, Ty Hary ładnie szumisz bez reklam i dla mnie i tak będziesz lepszy od Nieszumów.
-
agad9
2007/02/25 11:49:41
A niech się wypchają z tym syndykatem.
Pozdrowienia dla wszystkich "szumiących". Szum jest piękny. ;)

-
2007/02/25 11:49:50
Ble. Firmy nazywają to PR-em na blogach... Ja uważam, że to po prostu chamski marketing, żerujący na ludzkich sympatiach do czegoś innego niż dany produkt (reklamowany na blogu), a kto się na to zgodzi, ten przyklaskuje tej nieuczciwości i już. Nie dam się przekonać, że przecież on właśnie pastę colgate uwielbia i dlatego zezwala na jej reklamę. Wszyscy uwielbiają colgate???
-
2007/02/25 12:29:44
HM.. TO PROPONUJĘ JAKĄŚ KAMPANIĘ PT. SZUMY GÓRĄ :))) kto przekaże pochodnię oświeconych szumów dalej???? :))))
-
cieplykoc
2007/02/25 12:36:52
I tutaj wychodzi kolejny powód dla którego pożegnałam się z bloxem i poszłam na WordPress :]

Lubię niektóre szumy tutaj. Nawet jak nie są polecane i jak nie znalazły się w Top ileś tam. A admini widocznie nie wiedzą, co kto lubi i co dla kogo jest dobrym pisaniem.

Jak Wam się znudzi szumieć tutaj chodźcie za mną! ;))
-
tierralatina
2007/02/25 12:45:16
Szczerze mowiac nie rozumiem Twoich zarzutow. I to nie dlatego, ze sam jestem zsyndykalizowany... Co jest zlego w tym, ze blox.pl chce promowac najlepsze w ich mniemaniu blogi? I ze nie chce promowac tych, ktore lamia prawo autorskie?
-
2007/02/25 13:15:10
TIRRALITINA: zacznijmy od tego, że kwiestia praw autorskich jest rzeczą dość śliską i aby ją dobrze zinterpretować trzeba naprawdę wiedzieć o czym się mówi. Promowac można co się chce, ale nie nazywając nie promowanych SZUMEM czyli GORSZYMI.
PS> A w tajemnicy powiem Ci, że jeżeli dobrze rozejrzysz się po blogach Syndykatu oraz tych które znajdują się czasem na pierwszej stronie GW to znajdziesz takie, które łamią to prawo autorskie. :))) Sam je łamiesz wykorzystując nieautoryzowane zdjęcia i nie podając ich autorów :))) ale TY jesteś TEMATYCZNY więc Tobie można wybaczyć te "małe" niedociągnięcia prawne co do praw autorskich :)))). A może zdobyłes prawa autorskie do zdjęcia w ostatniej swojej notce? :))) Jeżeli tak to przepraszam, że wytykam placem, że jesteś LEPSIEJSZYM NIESZUMEM wobec, którego przymyka się oko co do łamania praw autorskich. :))) Pozdrawaim i mam nadzieję, że na swoim przykładzie zrozumiałeś zarzuty.
PS> Jeżeli ktoś chce podyskutować o prawie w tym autorskim służę uprzejmie :)))
-
2007/02/25 13:26:48
ja nie moge dyskutować , niosę pochodnię i nie chcę się oparzyć;)))
-
powazny.niepowazny
2007/02/25 13:36:57
W dupie mam jakies syndykaty. Tyle.
-
2007/02/25 13:40:52
BENA: to głoś wszem i wobec i na swom blogu, że SZUMY SĄ CACY :))))

POWAŻNY: Ty to pieszczoch jesteś i to do tego z pojemną dupą :)))) normalnie zaczynam Ci zazdrościć :))))

KOCYK: Ja się nigdie nie przenoszę, nie chce mi sie poznawać nowego środowiska i nowych wrogów :))))
-
tierralatina
2007/02/25 13:45:41
@harry122: Zmartwie Cie. Sam zarabiam na zycie m.in. robiac zdjecia i przykladam bardzo duza wage do praw autorskich, ktore - wbrew temu co mowisz - sa precyzyjne. Wiec na moim blogu nie znajdziesz ANI JEDNEGO zdjecia je lamiacego.
-
2007/02/25 13:45:43
Być może jestem nałogową krytykantką, ale jakoś irytuje mnie taka forma "przebierania" w blogch. Temat przewodni? Autoryzowanie fotek i innych urozmaiceń? Każdy blog ma temat przewodni. U Ciebie to "konsekwentnie nieklasyfikowalne wywody Dźwiedzia Harrego";) U mnie to "przypadki Czarownicy w wielkim mieście"... I jak nie kręcił dupa z tyłu - zawsze motyw przewodni się znajdzie, nawet, jeśli go tam nie ma. Autoryzowanie zdjęć z np.. go.funpic.hu? Hłe, hłe, no bez jaj proszę:)

Przebiją się blogi tematyczne, jak pamiętny blog o jakimśtam radio, czy fascynujący blog o podkładkach myszkowych;) Przebiją się, bo ich niszowatość przyciągnie konkretnych odbiorców zainteresowanych daną reklamą. No czyż nie jest to sen marketingowa;)? Ci, których coś interesuje, dostaną to na tacy. I dobrze. Tylko ja uprzejmie proszę, żeby nikt mnie nie klasyfikował jako szum. Bo zacznę szumieć! Bezczelne obrażanie można podciągnąć chyba pod jakiś paragraf;)?
-
er-warrior
2007/02/25 14:15:48
całe szczęście, że z bloksem nie mam nic wspólnego. ani z onetem. przynajmniej nie muszę wpadać w depresję, że mój blog nie został dopuszczony do oceny na najlepszy blog świata...
-
bond700
2007/02/25 14:22:59
Wiem , że chodzi o kasę - tylko nie doczytałem kto ma to zgłaszać. Po prostu w ogóle temat mnie nie ruszył. Tam gdzie komercja tam będzie dziadostwo moim zdaniem. Zabieganie o czytelnika z obłędem w oczach ;) Stres i brak snu gdy czytelnictwo spada ;) Nie po to chyba blogi lidzie piszą - choć wiem , że się mylę :)
-
2007/02/25 14:27:49
TIERRALATINA: Rozumiem, że oba zdjęcia: Ingrid Betancourt oraz "Liberez - la" do notki tierralatina.blox.pl/2007/02/Ingrid-Betancourt-8211-piec-lat-w-rekach-FARC.html#ListaKomentarzy SĄ TWOJEGO AUTORSTWA ALBO POSIADASZ DO NICH PRAWA AUTORSKIE :))))

DARIA: NO COMENT :)))

WARRIOR: hahaha warrior a ja wpadłem w straszną depresję, pisząc te słowa cały czas targają mną spazmy a KM-ka nie nadąża zmieniać misek i ręczników obok mojego kompa. Właśnie się zastanawiam czy nie targnąć się na własne życie!!!! :))))
-
tierralatina
2007/02/25 14:32:47
@harry122: A znane Ci jest pojecie obrazkow wolnych od praw? Nie musisz byc autorem zdjecia czy plakatu aby miec prawo do jego publikacji. Czesto, tak jak to jest wlasnie w tym przypadku, autorzy zrzekaja sie praw dla idei. Autorzy sami prosza o ich publikacje!
Tak samo jest np. z plakatami filmowymi, ktore do celow promocyjnych mozesz reprodukowac.
-
harry122
2007/02/25 14:43:56
TIERRA: zane mi są doskonale :)) ale niestety nie wszystkie mają takie prawa i rozstrzyganie czy mają czy też nie, są dużo trudniejsze niż stwierdzenie czy jest coś plakatem czy też nie :))) ale widzisz skupilismy się w naszej dyskusji na zupełnie pobocznym wątku a głównym jest to, że sposób reklamy bloxa odrazu dzieli blogi na gorsze lub lepsze tworząc "niewspółmierną enklawę" myślę, że SYNDYKAT mogłby istnieć i nie ch sobie istnieje, tylko rekalma tego "produktu" powinna być lekko inna :)))))), a sposób przyjęcia powinien być jawny. Autor powinien wiedzieć dlaczego jest gorszy :))))) i się nie dostał do Syndykatu jeżeli chciał wogóle się dostać. Ale to jest tylko i wyłącznie moje zdanie :))
-
2007/02/25 15:03:05
zaczęłam Harry inaczej, bo mojego bLoOGasSskA nikt nie czyta. Zajrzyj w wejscia na Twoje strony. Tyle mogę zrobić. Walcz jak lew, tfu, jak Dźwiedź, do krwi ostatniej ;))
-
2007/02/25 16:21:41
wyraziles chlopie to co ja dokladnie mysle...jestem w beepworld od ponad dwoch lat, beepworld jest portalem tylko i wylacznie dla blogow i homepagow, jedynym rankingiem, jaki tam egzystuje, jest "HP des Monats" czyli najladniej stworzone HP i nie egzystuje to po to zeby jakies wyscigi prowadzic, sensem tej akcji jest pomoc w tworzeniu...alle, ze i ja sie polakomilam na Finetki przepiekny szablon, zaczelam na bloxie prowadzic rownoleglego bloga, a ze na wszystkie wariacje tego swiata odpowiadam "JA", to prosze uprzejmie sie wyluskac tu: marga-sobczak.beeplog.de
albo tu:
margasobczak.blox.pl
z harcerskim pozdrowieniem, marga
-
2007/02/25 17:08:47
A ja ci powiem, że mi się tego Twojego szumu całkiem dobrze słycha :)
-
tierralatina
2007/02/25 17:14:15
I jeszcze jedno. Tego ze moj blog zostal wlaczony do syndykatu nie odebralem ani przez moment jako nobilitacje. Nigdzie nie jest napisane, ze w syndykacie sa blogi lepsze. Jedynie, ze sa one sprofilowane tematycznie i regularnie uzupelniane. Roznica to chyba dosc spora... :)
-
ash_ley
2007/02/25 17:18:48
Heheh, szum co najmniej zabawny :PPP
-
2007/02/25 17:27:19
TIERRA: albo mnie nie dokładnie czytasz :))) albo nie chcesz dokładnie przeczytać :))) przecież zacytowałem kawałki (nie jedyne) z regulaminu i opisów Syndykatu, które świadczą o wyróżnianiu. Czy słowa "odzielić sygnał od szumu" "dobry blog" "przebij się przez szum" nie są tendencyjne? :)))) No i jeszcze jedno wyjaśnienie: ja nie mam żadnych pretensji do NIESZUMÓW, że są w Syndykacie :))) chcą to są :))) ja tylko czuję niesmak co do SPOSOBU PREZENTOWANIA - REKLAMOWANIA SYNDYKATU przez adminów Bloxa.

DR.MACIEJ: ja też lubię wiele szumów :)))

MARGA: każdy szumi jak może :))) i gdzie może :)))

BENA: dzięki za zaangażowanie wynik i tak będzie żaden :)))

ASH: szum jak szum, może być też i zabawny :)))
-
ash_ley
2007/02/25 17:35:06
Dziękuję :***
-
nishka
2007/02/25 17:45:08
szszszszszuuu
już wcześniej zauwazyłam że jesteś dyskryminowany
według moich obliczeń powinieneś już nie raz znaleźć się z top100.
szszszszszuuuu
-
2007/02/25 18:07:56
blog to nie dziennik w szufladzie, daje możliwość innym oceniania, kategoryzowania, wyróżniania, toplistowania, syndykowania... jeśli oczywiście autor sobie tego życzy, ja nie, harry -nie, a niektórzy tak, mają do tego prawo, skoro mają ochotę, widziałam gorsze konkursy na inny serwisach (już nie pamiętam jakich), ale brokatowe banery w stylu - ten blog bierze udział w konkursie... bla bla bla, albo - głosuj na mój blog... niektórzy chyba tak lubią... a niech se robią co chcą... ale skłaniam się do opini, że to coś w stylu "głosuj na mój blox" więc nawet nie wgłębiałam się w temat, jak zobaczyłam na głównej stronie bloxa

jak widze (i słyszę - coś mi w uchu szumi) intuicja mnie nie zawiodła
-
2007/02/25 18:32:51
NISHKA: ja nie czuję się dyskryminowany, a na TOP 100 przynajmniej to co jest nie zasłużyłem :))) szuuuuuuuu ale czasami moje WYPASIONE EGO buntuje się, gdy słyszy, że jest gorsze, bo np. nie pisze tylko o kulinariach :))))). Poza tym słowo Syndykat jest kojarzone z układem wspólnych interesów i jakoś ta komercjalizacja mnie drażni. W sumie ma prawo :)) szuuuuuuu. Szuuuuuumię sobie bezładem informacyjnym na prawo i lewo :))) i czytam szuuuuuumy innych blogowiczów i czytam też szuuuuumy Nieszumów i subiektywnie odbierając uważam, że niektóre bardziej szuuuuumią ode mnie :))0.
A TAK WOGÓLE NIE MAM NIC DO IDEI SYNDYKATU, ALE DO TEGO DZIWNEGO PORÓWNANIA. Czy nie prościej było napisać, że zapraszamy wszytskich, którzy chcą zarobić na banerach i chcą byc promowani, aby wstapili do Syndykatu? Było by to szczere i nikogo nie obrażało, a tak próbuje się wmówić wstępującym, że będą lepsi od nie wstępujących, zostaną za to nagrodzeni :))) szuuuuuuuuuu, a jeżeli nie spełnią warunków to im się nie mówi dlaczego, tylko po prostu: "nie, my Cię nie chcemy należysz do kategorii SZUM" trochę to mało miłe.

KRASAVITZA: to nie konkurs tylko nowy katalog dla wybranych :))) wybranych przez adminów blox.pl :))))a przecież już jeden katalog mamy więc ten ma być lepszy, pokazywać lepszych, ma oddzielać ziarno od plew czyli wyróżnić z szumu. :))))
-
2007/02/25 18:37:23
ja nad Menem, a Ty nad Baltykiem, rzut beeereeeteeem Kochany ;)
-
2007/02/25 18:41:30
no i mi siekliklo za wczesnie, ponioslo mnie, aco ... do mojego, poprzedniego dodam...Daria ma swieta racje i prawidlowa reakcje!! Amen!!!
-
2007/02/25 18:49:53
harry>> no oczywiście, ze no:) Bo cóż dodać:) zwłaszcza, ze nic ująć;)

marguś>> siostrzyczko:)
-
er-warrior
2007/02/25 19:19:42
mogę cię pocieszyć jakoś... chcesz??
-
2007/02/25 19:22:46
hahahaha warior wal, bo czuję się zdruzgotany i nie pocieszony, już nawet skakankę CN-ce podprowadziłem i przywiązałem do zderzaka w swoim lanosie by przy okazji się obwiesić z rozpaczy :))))))))
-
st.aganiok
2007/02/25 20:19:45
Cóż... Syndykat brzmi... groźnie.

Jestem szumem i jestem z tego dumna! xD
-
er-warrior
2007/02/25 20:24:12
ale tobym raczej na osobności musiał zrobić. w jakimś schowku na szczotki najlepiej...
-
2007/02/25 20:48:54
WARIORR: eee tam zaciemno :))) myslałem, że chcesz mnie pocieszyć słownie :))))

AGANIOK: to tak jak i ja :))))
-
2007/02/25 20:49:42
Dario Kochanie Moje >>> harry, pawianem ostatnim jest :( a wydawal sie byc innym ... :[
-
er-warrior
2007/02/25 20:52:21
słownie, a jak ty myślałeś. najlepiej pocieszać w ustronnym miejsu. no co ty. ja mam chłopa!!!!!!!! :P
-
wanilia39
2007/02/25 21:00:35
łączę się w szumie!
-
2007/02/25 21:08:22
MARGA: PAWIAN!!!????? a to niby dlaczego????? :))))))

WANILIA: dzięki jak nas więcej to lepiej będziemy szumieć :))))
-
2007/02/25 21:47:35
Uwielbiam Cie!!!! Za odwage, madrosc i za całokształt:D
Pozdrawiam- mały, naiwny szumek. Szumka? naiwna:D
-
2007/02/25 21:48:15
warrior: a ja ma żonę i dwie córki :)))
-
2007/02/25 21:50:02
NAIWNA: BEZ PRZESADY BEZ PRZESADY :))))) bo moje Ego pęknie a ja się zawstydzę :)))
-
er-warrior
2007/02/25 22:07:54
he he he... jak mowi moj kumpel - heterycy to tez material na seks, ale trzeba go ostro podlac odpowiednią dawką alkoholu, wiec mi sie zoną nie zasłaniaj. acz żony ja szanuję i rodzin nie rozbijam. ja cie... normalnie rozwiales moje o tobie wyobrazenia...
-
2007/02/25 22:16:27
bo tak!
-
2007/02/25 22:16:42
WARRIOR: i widzisz co robi ten syndykat... nawet wrażenia nam rozwiewa :))) hahahahaha
-
2007/02/25 22:20:54
hmm... a nam wsjo rawno.. a nam wsjo rawno... (muzyka!!)...

Napiszę jak poważny-niepoważny:
W dupie mam jakies syndykaty. Tyle.

(tylko proszę nie tykać kwesti pojemności tejże...)
-
2007/02/25 22:25:40
POSZŁABYM: W przypadku Twojej osoby nie odniosę sie do pojemności, a jedynie do ... przyjemności :)))... nic co ludzkie nie jest nam obce... TE przyjemności również :)))))))))))))
-
er-warrior
2007/02/25 22:43:03
syndykat zbrodni. w ogole kto wpadl na taką genialną idee, co by to tak nazwac?? to moze harry ty założysz jakis syndykat. polarny syndykat alternatywny na przykład. walić system! w sumie i tak kiedyś się zawali sam... jak wszystko co spod znaku widnowsa zresztą...
-
2007/02/26 00:10:09
WARRIOR: Wiesz nazwa jest adekwatna do założeń.

SYNDYKAT (zwany także wspólnotą interesów)forma monopolu kapitalistycznego, w której grupa uczestników zawiera (czasowe zazw.) porozumienie dla przeprowadzenia pewnych transakcji; por. kartel, trust. To tyle słowniki :)))
-
2007/02/26 00:19:59
Blogi , które są w większości promowane przez adminów zwykle nie są czytane, sztucznie " nabija" się im statystyki przez umieszczenie na pierwszej stronie GW. Średnio dziennie umieszczonych jest 5 blogów -czyli 35 w tygodniu.Tak więc 35 lokat na TOP100 jest utrzymywanych sztucznie . Proponuję by dla blogów z syndyka i tzw.promowanych utworzyć osobny TOP, żeby sobie tam rywalizowali między sobą, a nam szumom( szumowinom?) niech zostawią uczciwy TOP bez manipulacji.
-
2007/02/26 00:39:16
ja tam niczego sztucznie nie czytam, malo tego, po tym jak mi "niebieski" powiedzial, ze oni, czytaj niemcy, wola czat, a zaraz potem pokazal mi z kim i jak czatuje, faktykcznie przyznalam chlopu swieta racje
-
zwirekiwigura
2007/02/26 02:51:46
dr_ewa999: Nie masz racji. Wyrzucenie na pierwsza strone gazety.pl nie ma wplywu na pozycje w TOP100. Tzn. ma ale krotkochwilowa. Tak samo szybko wypada sie z TOP, jak i do niego wpada. Zdarzylo mi sie kilka razy pojawic sie na pierwszej stronie i rzeczywiscie wpadalem do pierwszej setki, ale dwa-trzy dni pozniej juz mnie w niej nie bylo.

Poza tym nie rozumiem skad te emocje. Zostalem zakwalfikowany jako szum? Moze. I co z tego?
-
2007/02/26 09:06:41
a wiesz Harry mnie to lata...ja wolę być Szumem;)no i wolę być wolnym głosem bo syndykat źle mi sie kojarzy "syndykat forma monopolu kapitalistycznego, w której grupa uczestników zawiera (czasowe zazw.) porozumienie dla przeprowadzenia pewnych transakcji; kartel; nazwa związku zawodowego we Francji i in. krajach romańskich; " za Kopalińskim...
albo to pl.wikipedia.org/wiki/Syndykat...
-
2007/02/26 09:13:37
Jestem przeciw syndykatowi.Masz rację z tymi reklamami. Pozdrawiam poniedziałkowo.
-
marzenka40
2007/02/26 09:14:02
O, Harry, Polarny, Misiu. Pojechałeś im po całości (tym adminom)i oczywiście masz rację w całej rozciągłości. Ale chyba Ty, taki duży, dorosły miś, nie sądziłeś, że robią Ci tu miejsce na bloxie wyłącznie dla Twojej własnej przyjemności. Że taka filantropia i prezenty. W św. Mokołaja przestałam wierzyć jako dziecko, a do filantropów podchodzę z rezerwą i ostrożnie. Oczywiste, że chcą mieć z tego jakieś korzyści, a nawet nie jakieś, tylko całkiem określone i marketingowo zaplanowane. Pogrywają sobie jednak nieelegancko i to jest niezaprzeczalne. Ale, Polarny, jesteś najsympatyczniejszym szumem, na jaki się ostatnio natknęłam. Zaręczam, że będę się przychodziła do Ciebie wyszumieć regularnie, podobnie jak wszyscy powyżej. I tak na prawdę to i wyłącznie to stanowi o wartości Twojego szumiku (przepraszam, jeżeli Cię uraziłam - szumu). Zapraszam Cię więc do jeszcze większego wyszumienia się, mam nadzieje, że podejmiesz rekawicę:
otzycie.blox.pl/2007/02/Tajemnice.html
Szumiąca marzenka.
-
cyferki
2007/02/26 09:33:12
:) Zostałes przeze mnie trafiony tagiem. Szczegóły w mailu na gazecie:)
Pozdrawiam serdecznie
-
2007/02/26 21:18:21
Ten cały syndykat to istna szmira. Niech admini go sobiue tam prowadza. Moze zaozymy jakis wspolny blog antysyndykatowy ;)?? Harry może zostaniesz głownym prowadzącym ;) Pokazamy adminom, że szumy cieszą się lepszym powodzeniem niż wyraziste sygnały syndykatu.
-
powazny.niepowazny
2007/02/26 22:08:15
Ju ar de czołzen łan!

powaznyczlowiekzniepowaznympodejsciemdozycia.blox.pl/2007/02/POWAZNA-afera-czyli-kto-wrobil-Powaznego.html
-
er-warrior
2007/02/26 22:14:10
no tak, snieg dzisiaj padał. misie poszły spać...
-
ikroopka
2007/02/26 22:17:26
Zainspirowana Twoim wpisem postanowilam sie sprawdzic i prosze - SZUMIE ,ze hej!!!
nie kwalifikuje sie i tyle;))))
Teraz czekam na Twoje przyznanie sie do win pieciu, bo Cie wywolali do tablicy i to w niejednym blogu; do roboty Misiu!!!!
-
2007/02/26 22:20:48
Misiek śpi dzis i tyle ;) a że szumu dużo tu to nie słychać jak chrapie ;)
-
2007/02/26 23:08:52
debata, nie ma co...:)) wrażliwy punkt poruszyłeś moze? ee tam, ja zwykły szaraczek, więc sie nie udzielam:)) pozdrawiam pana
-
2007/02/26 23:58:11
jakby co, to jestem za szumem. A jakbyś miał ochotę, to zapraszam do zabawy cilla77.blox.pl/2007/02/Tag.html
-
2007/02/27 00:47:09
harry>>> tylko przypadkiem nie zacznij tu sygnałów wysyłać! szum wychodzi Ci genialnie :D....

to tylko cichy głos z głuchej strony szumu ;)

pozdrawiam Wszystkie Szacowne Szumowiny
Jo

ps. a co do syndykatu, 'poważny..' ma 100% racji - inaczej w zasadzie trudno zareagować ;)
-
2007/02/27 07:54:05
Melduję, że do zabawy blogowej i swoją spowiedź dziś zamieściłam. Widziałam zaproszenia dla Ciebie i co ty na to? Pozdrawiam serdecznie. Trzymajmy się, my szumownicy!
-
cyferki
2007/02/27 08:08:52
Ja sie też wysłałam do tego całego Syndyka i wysłali mnie na drzewo.
-
2007/02/27 09:09:41
Misiek, nie wygłupiaj się. Co to za zawiechy na blogu? od wczoraj nic nowego?! A ja Cię do odpowiedzi wywołałam :-(
-
marzenka40
2007/02/27 11:13:13
"Stary niedźwiedź mocno śpi..."
Rękawiczkę podnieś, misiu. Przestał nam szumieć, no...
-
2007/02/27 17:57:02
syndykat go załatwił ;-) za dużo szumiał :-D
-
reuptake
2007/02/28 12:02:16
nie jest to przypadkiem dzielenie skóry na niedźwiedziu? widział ktoś te piniondze? na razie to szum jest głównie o nich.
-
2007/02/28 16:33:37
reuptake :) przecież o to chodzi by zrobić szum :))) ... powiem Ci w tajemnicy, ze mnie potkupili abym narobił antyreklamy, bo antyrekalma często działa lepiej niż rekalma :)))
-
2007/03/02 19:34:35
Teraz widzę na jakim dnie szumu mam bloga, bo o Syndykacie dowiedziałem się na blogu Hanuli i po śladach dotarłem tutaj. Pozdrawiam.
-
2007/03/02 19:41:24
KRZYSZTOF70-36 :)) nie przejmuj się "szumowin" jest więcej niż Nieszumów :)) więc zastanów się kto z demokratycznego punktu widzenia ma rację? :)))
-
socjopatyczna_malkontentka
2007/03/02 21:20:21
Nie chciałabym być niegrzeczna, ale mam wrażenie, że syndykatowi mówią "nie", właśnie Ci, którym najprawdopodobniej syndykat powiedziałby - nie. Syndykat jest dla blogów tematycznych, bo w związku z tematem przewodnim można w jakiś sposób ustalić kwestię reklamowania - produkty, usługi związane z tematyką blogu.
Nie lubię reklam, to nie kieruję oferty do syndykatu, ale ostracyzm wobec blogów tam się znajdujących pachnie mi typowo polskim pieniactwem. Nie widzę też podniesionej kwestii podziału na lepszych i gorszych, szczególnie, gdy nadawcą takiego komunikatu jest osoba mająca blog w top 100, już jest lepsza - bo jest reklamowana przez portal, a co mają powiedzieć ci, którzy nie są na owej liście? Wsciekać się, że ona dzieli blogerów na lepszych i gorszych?

Ps Harry: co to jest demokratyczny punkt widzenia? Sam ostatnio pisałeś, że skończyłes prawo... na litośc bogów Olimpu. nie uczyli Cię tam odpowiedzialności za słowo?
-
2007/03/02 22:37:22
MAMRACJO: tym razem nie przyznam Ci racji. Jestem nadawcą tego komunikatu, ale nie jestem w top 100, to po pierwsze. Po drugie nie wiem czy doczytałaś w komentarzach, a także w wypowiedziach na innych blogach, że nie mam nic do ideii samego Syndykatu, ale mam do sposobu jego promowania. Podział na lepszych i gorszych występuje z samego założenia słów reklamy Syndykatu, a nie dlatego, że ktoś takiego podziału w sposób sztuczny dokonuje. Prawda jest taka, że już nie długo na top 100 większość miejsc zajmie Syndykat z prostej przyczyny, że promocja na pierwszej stronie GW go tam wsadzi. Tak więc powtarzając jeszcze raz, sama idee mi nie przeszkadza, bo w końcu celem portalu jest zarabiać pieniądze, ale nie zgodzę się bym moje słowa nazywać szumem tylko dltego, że nie spełniam wymogu tematyczności. ostracyzm wobec innych blogów ... hm... nie zauważyłem go u siebie, jakoś nie pisałem, że na Syndykatowe wchodził nie będę albo będę je w jakiś wyszukany sposób piętnował.
Co do odopowiedzialności za słowa, to zawsze ją ponoszę piszę co myślę i jakoś nie boję się odpowiedzialności za to. Dlatego z pełna odpowiedzialnością coś Ci Kochana Mamracjo powiem, lubię jak piszesz i co piszesz, ale czasami drażni mnie twój moralizatroski ton w każdej sprawie, masz prawo wyrażać poglady jak kazdy z nas, ale proszę Cię o jedno, nie pouczaj innych przy każdej okazji (a przynajmniej mnie) zawsze i wszędzie pokazując, że to Ty zawsze masz rację, bo tak nie jest. Z racją jest jak z dupą każdy ma swoją. :)))

PS. demokratyczny punkt widzenia to taka składanka słowna i mam nadzieję, że tak światłej osobie związanej z literaturą i ojczystym językiem tłumaczyć co to znaczy nie muszę.
-
socjopatyczna_malkontentka
2007/03/02 22:57:54
musisz tłumaczyć "demokratyczy punkt widzenia", bo to nie znaczy zupełnie nic. Na bloxie jest 120 000 blogów. Tu nie wypowiedziała się demokratyczna większośc.
Ten mój wpis, tej samej treści wstawiłam u Ciebie i Hanuli. Tak, jak Ty masz prawo mieć swoje zdanie, tak samo, ja mam prawo mieć swoje. jesli uważasz, że zostałes pouczony, to już chyba nie mój problem?
Moralizatorski ton w każdej sprawie? Czy tylko w tych, w których nie zgadzam się z Tobą?
-
2007/03/02 23:12:05
MAMRACJO :)) skoro ten zwrot nic nie znaczy to widocznie nic nie znaczy :))) nie pisałem o wypowiedzi osób na tym blogu, tylko o prawie 120 tysiącach, które będą poza syndykatem :) ale to nie ważne. Wypowiadasz się u mnie z reguły w tych sprawach, w których się ze mną nie zgadzasz :)) i z reguły moralizatorsko. Czy to mój problem? :)))Nie sądzę :)) nie zaliczam takich spraw do problemów :))) i wiesz :) powiem Ci, że setnie mnie ubawiłaś, ale dlaczego pozostanie moją słodką tajemnicą :))))
-
2007/04/13 09:58:16
Młodzież musi się wyszumieć :)
DODATKI


ZAPRASZAM